Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Épp határ alatt van a vörösvér...

Épp határ alatt van a vörösvértestszámom, erre szokták mondani, hogy napi egy deci vörösbort kell inni?

Figyelt kérdés
Szedek vasat is minden nap, de ha ez nem elég, vennék valami jó minőségű bort, hogy maximálisan jó legyen a vérképem, szeretném, ha minden jó lenne a babának :) emlékeim szerint pont erre ajánlják, ti hogy tudjátok?
2016. ápr. 7. 11:27
 1/8 anonim ***** válasza:

Igen, erre szokták mondani. Mikor én voltam terhes, akkor is előfordult, hogy néha-néha ittam egy deci bort. De azóta több helyen is olvastam róla, hogy az orvostudomány jelenlegi állása szerint még a minimális mennyiségű alkohol is minimális mértékben károsíthatja a magzatot, így ha még egyszer terhes lennék, biztos nem innék.

Szedd a vasat, akár többet vagy másfajtát, konzultálj erről az orvosoddal. Egyél zöldszínű zöldségeket (spenót, brokkoli...), mindig állati zsiradékkal, mert az segíti a vas felszívódását.

2016. ápr. 7. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
En napi 2 neoferrofolgammat szedtem, nem egyet. Ne igyal naponta bort, ugysem tudsz jo minoseghez jutni.
2016. ápr. 7. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Lehet jó minőségű borhoz jutni, de annak ára is van,meg többnyire nem a Tesco polcain van. Nagy néha egy fél decit megittam én is, de napi fogyasztását terhesen nem javaslom.
2016. ápr. 7. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Ismerősöm céklalevet is ivott.
2016. ápr. 7. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
céklatabletta, nővércékla. legjobb! nem hittem el, de a szedésével terhesen jobb lett a vérképem, mint az azt megelőző 15 évben bármikor.
2016. ápr. 7. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Nekem 2 tizeddel volt az alsó határérték alatt, a nőgyógyász azt mondta tökéletes, ennél jobb eredmény nem kell 24 hetesen. A vasam nekem 19 volt végig úgyhogy nem kellett szednem. Hemoglobin is csak minimálisan volt az alsó határérték alatt.

Igazából a megnövekedett vértöbblet miatt jellemző enyhe vérszegénység, mert nem termelődik olyan gyorsan pl a vöröstértest sem.


Vörösbor nem árt egyébként. Bár én nem innám napi szinten. Ittam néha, átlagban heti 1-2 alkalommal, én súrúbben nem ittam volna.

2016. ápr. 7. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Értem, hát a céklának a gondolatát sem bírom, sosem szerettem, így akkor max néha ha valami jobb minőséghez jutok, abból iszok.
2016. ápr. 7. 13:03
 8/8 anonim ***** válasza:
Nekem azt mondtak az első terhesgondozason, hogy mindent egyek amit megkivanok es ebbe egy pohár vörösbor siman belefér! Egyszer volt vas hianyom, akkor estenkent egy-két naponta ittam 1dl.t es nem szedtem mást. Rendbe is jött. Biztos, hogy ha most is leesik megfogom inni.
2016. ápr. 7. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!