Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Ha iszok 1 dl vörösbort az...

Ha iszok 1 dl vörösbort az árt a babának?

Figyelt kérdés
Soha nem iszok alkoholt, de most nagyon jól esik. 22 hetes k.m.
2010. ápr. 6. 22:13
 1/7 anonim ***** válasza:
nem hiszem hogy ártana, egyik ismerősömnek direkt az orvos ajánlotta hogy naponta igyon 1 dl vörösbort (talán a vérnyomása miatt, de sajnos nem emlékszem pontosan) és egy nagyon aranyos értelmes gyereke lett, semmi baj nem történt. Ha jól esik, szerintem nyugodtan igyál
2010. ápr. 6. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Nekem a terhesség vége felé a dokim ajánlotta... :) Már minden bajom volt,nem tudtam aludni,erre elkezdi mondogatni hogy igyak meg esténkén egy fél-1 dl borocskát.Először azt hittem hülyéskedik de nem,komolyan mondta... :) Bár ő konkrétan Tokaji Aszut mondta,ha egy nem viszed túlzásba 1x-2x miért is ne!? :)
2010. ápr. 6. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Napi 1 dl vörösbor kifejezetten hasznos. Én is ittam Sangriát (alacsony alkoholtartalmú vörösbor) a terhességem alatt, pedig amúgy soha, egyetlen korty alkoholt sem iszom, nem is esik jól. Használ a vérképzésnek, nem csoda, hogy kívánod. Hidd el, egészen biztosan jót teszel vele. Az én fiam is teljesen egészséges, már 2 éves nagyfiú.
2010. ápr. 6. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
1 dl bort nyugodtan megengedhetsz magadnak.Gyakorlatilag olyan kicsi mennyiség, hogy bajt biztos hogy nem okoz.És a vérképzésben is hasznos.Én se ittam, amióta tudom, hogy terhes vagyok, de a hónap végén lesz a tesóm esküvője, ott fogok.Kb. ennyit.Többet úgyse kívánnék, és már 3 korty a fejembe fog szállni.
2010. ápr. 7. 07:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Nekem is azt mondta a dokim hogy néha 1 pohárka vörösbor nemhogy árt, de inkább használ! :) A vérképed is szebb lesz tőle és a vérnyomásnak is jót tesz.

én kb. két-háromhetente iszom egy kis pohárkával és olyankor jólesik.

Jó babavárást!

(23 hetes kismama)

2010. ápr. 7. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Nem beszélve arról, hogy amennyi alkohol van a vörösborban, annyit a szervezet is előállít emésztés során. Férjem élelmiszermérnök, borász, nagy gondossággal ügyel az egészségemre, és ugyan nem orvos, de ajánlotta nekem is a napi 1 decit. Igaz, nem iszom meg, sőt 2x ittam idáig. 34 hetes kismama :)
2010. ápr. 7. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
köszönöm a sok választ! Csak mértékkel!
2010. ápr. 7. 21:41

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!