Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Segítség! 20hetes terhes...

Segítség! 20hetes terhes vagyok, és tévedésből glicerin kúp helyett rectodelt kúpot alkalmaztam. Ugye nem lesz baj?

Figyelt kérdés
kb. 10 perc után voltam wcn, a székleten látszódott a nyálkaszerű oldódott kúp. Nagyon félek! Természetesen rögtön felhívtam az orvosom, aki megnyugtatott, de nem eléggé. Azt mondta, baj lehet bármikor, de így hogy valószínű nem a teljes kúp szívódott fel, minimális az esélye.
2016. máj. 8. 20:45
 1/8 anonim ***** válasza:
44%
nem lesz baj babának egészséges lesz
2016. máj. 8. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Ez biztos? Semmilyen hatással nem lehet a babára? Épp hogy lecsengett a magas down kockázat ügy, itt egy újabb. Sírni tudnék az aggodalomtól.
2016. máj. 8. 20:48
 3/8 A kérdező kommentje:
Ahogy észrevettem, rögtön kidobtam a Rectodeltet.
2016. máj. 8. 20:48
 4/8 anonim ***** válasza:

Ha orvos mondta, akkor mi, szakmán kívüliek mi mást tudnánk mondani?

Ő ért hozzá, a terhességed részleteivel is tisztában van, mi meg nem.

2016. máj. 8. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
14%
Hogyan ártana a magzatnak a kúp? Nem értem.
2016. máj. 8. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

használati:

"Terhesség és szoptatás

A terhesség teljes ideje alatt, különösen az első trimeszterben, valamint a szoptatás idején csak az előny/kockázat gondos mérlegelése után szabad alkalmazni."


tehát ez azt jelenti, hogy nem jó a babának, de azért nem árt. egy alkalomból főleg ha orvos mondja, nem lesz gond, nyugi!


amúgy kié a kúp? csak mert írod, hogy kidobtad, remélem nem a nagyobb gyereké, nehogy baj legyen, hogy nincs otthon!

2016. máj. 8. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

Ezt írja a betegtájékoztató:

A terhesség, különösen az első trimeszter alatt és szoptatás idején csak az előny/kockázat gondos mérlegelése után szabad alkalmazni.

Tehát ha úgy van, akkor alkalmazható, de körültekintessel. Ha nagyon súlyos lenne a helyzet, akkor az orvosod valószínűleg berendelt volna a kórházba. De ennél többet mi nem tudunk mondani neked. Leírhatjuk tízen, hogy á biztos nem lesz baj, ez semmit nem ér. Ahogyan az sem, hogyha esetleg más használta és lett következménye vagy éppen nem. A te eseted független mások esetétől. Egyébként az sem írtad, hogy 30 vagy100 mg-os volt, de eén biztos, hogy nem dobtam volna ki, tekintve, hogy a négy darabos 6 ezer Ft környékén van, és most még csökkentették is az árát, előtte 15 ezer Ft körül volt a négy darabos kiszerelés, és előfordulhat, hogy a gyerekednek szüksége lesz rá. Inkább nézd meg, hogy milyen gyógyszert használsz, ez még fontosabb lesz, ha a gyerekednek adsz be valamit.

2016. máj. 8. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
64%

Hidd élnem lesz gond

Es ne stresszelj mert az jobban árt mint ez a kúp árthatna :)

2016. máj. 8. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!