Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Ultrahang adatok: súly/centil...

Ultrahang adatok: súly/centil mit jelent?

Figyelt kérdés

Ma voltam a 30 hetes ultrahangon.

BPD: 76 mm, FL: 54 mm, AC: 243 mm. Ezeket értem.


De van olyan hogy AFI = 130 mm. Elvileg magzatvizet jelent ez a rövidítés (neten néztem), de ahhoz sehogy sem passzol a 130 mm.

A baba súlya 1385 gramm. És súly/centil: 50%.

Ez ugyan mit jelent?


Azt tudom, hogy egy 30 hetes babának kevés az 1385 gramm :(


2010. ápr. 12. 15:10
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Az 50% azt jelenti, hogy a babák500%-a ekkora ennyi idősen. Egyébként a súlybecslés nagyon pontatlan, nagyokat tudnak vele tévedni :)). A kislányomnak ennyi idősen ezeket az értékeket mérték: BPD: 74 mm, Fl 57mm, Fk:275mm. Súlyt nem becsültek, épp a pontatlanság miatt. ezek után a 38. héten 2950 grammal, 48 cm-rel, 33cm-es fejkörfogattal született :))
2010. ápr. 12. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Van egy oldal a neten, ahol bpd-ből, és AC-ből súlyt számol, ott is ennyi jött ki súlyra.

[link]

A magzati méretek szerint meg tökéletesek a 30. hetes méretei.

2010. ápr. 12. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
1. vagyok. Természetesen 50 %-a és nem 500.... "kicsit" elírtam :)))
2010. ápr. 12. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

[link]

Itt kitudod számolni hány hetesnek felelnek meg az adataid4A súlybecslés, csak nagyon hozzávetőleges, arra nem szabad adni!!

2010. ápr. 12. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm mindenkinek :)


Kedves első, ezek szerint ne nagyon foglalkozzak a súllyal, ez megnyugtató. Gratulálok a babához! :) Nekem sem várjuk ki szerintem a 40 hetet, mert programozott császárom lesz (szemem miatt).


Kedves második, igen, azt az olasz oldalt én is ismerem, néztem ott is, de a BPD és az AC alapján ott is ugyanez a méret jött ki. Szerintem ez kevés, de lehet elmérték az adatokat, vagy később fogant a baba és még fiatalabb. Vagy egyszerűen kicsi baba lesz. Próbálok pozitívan hozzáállni.


Kedves negyedik, köszönöm, azt az oldalt nem ismertem, mindjárt utána is nézek.

2010. ápr. 13. 10:00

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!