Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Nektek nem hiányzik?

Nektek nem hiányzik?

Figyelt kérdés
18 hetes kismama vagyok. Nem voltam alkoholista de volt hogy megittam a terhességem előtt pár pohár bort vagy sört.Persze most nem iszom mint mondtam nem vagyok alkesz:D Inkább az íze miatt esett jól nem a hatásmiatt. Nekem most nagyon hiányzik hogy nem ihatok. Csak kiváncsiságból kérdem hogy ti is így vagytok vele ?

2016. jún. 16. 20:43
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
62%
Én ugyan soha nem ittam,úgyhogy bocsi,hogy nem a kérdésedre válaszolok,hanem kérdezek,0%os sört próbáltál már?hátha az is pótolná a hiányt
2016. jún. 16. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
Én ugyan egyáltalán nem iszok alkoholt, de szokták javasolni a vörös bort terhesség alatt(persze ritkán és mértékkel). Ha néha-néha megiszol egy decit semmi bajotok nem lesz. A sört pedig szoptatás alatt szokták javasolni.(alkoholmenteset)
2016. jún. 16. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:

Igen én is így voltam vele, még gyerekek és terhesség előtt sokat jártam el esténként beülni vagy bulizni és szoktam inni is 1-1 pohár bort. Utána persze furcsa volt az úgymond életmód változtatás, hogy terhesen és szoptatás alatt sem ehetek és ihatok bármit amit szeretnék, de ezzel jár a gyerek.

Most így 4,5 év és 2 gyerekkel később újra ihatok és ehetek bármit, de most már nyilván nem járok el úgy mint régen.

2016. jún. 16. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:

Én pezsgős vagyok, imádom az édes pezsgőt! :) Karácsonykor, szilveszterkor ittam alkoholmentes Törley-t, az egész pezsgőszerű, máskor kóstoltam más márka alkoholmentesét, a többi bubis szőlőlé.


Alkoholmentes sört ihatsz egyébként.

2016. jún. 16. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
Nekem is hiányzott, vagyis még hiányzik is mert szoptatok. De nem remegek érte, vagy ilyesmi, csak mikor mindenki jóizűen sörözik meg borozik körülöttem, akkor nekem is jólesne. Terhesség alatt 3x ittam összesen, szilveszterkor kb 4 cl pezsgőt, meg kétszer olyan "fröccsöt" hogy volt 2 dl szódában kb. 3 cl bor, de íze volt legalább a víznek :) mondjuk nekem a védőnő azt mondta nyugodtan igyak meg egy nap elosztogatva 2 dl barnasört a tej miatt, de inkább karmalzt iszok, nem akarom hogy esetleg változzon a tej ize is az alkohol% mellett pluszban.
2016. jún. 16. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 A kérdező kommentje:
Neha iszom alkoholmenteset. En sem remegek erte vagy ilyesmi felre ne ertsetek es nagyon orulok es varom a babamat😊 csak kivancsi voltam mas kismama erez e igy 😊
2016. jún. 16. 21:40
 7/17 anonim ***** válasza:
Sose ittam annyit, hogy bármikor is "hiányozzon". Ha megkívántam, akkor megittam.
2016. jún. 16. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:

En is sokat jartam el a baratnoimmel, en csak birt 7ttam ritkan pezsgot. A terhesseg alatt annyira nem hianyzott, de aztan 15 honpig szoptattam is, amikor abbahagytam, akkor terhes is lettem, majd ujra 16 honap szoptatas. Ki se szamolom ez mennyi ido :) most volt par honap szunet es orultem, mint majom a farkanak, hogy pl szilveszterkor pezsgozhetek 😁

Amugy nekem sok baratnom orvosa kifejezetten ajanlotta a neha fel pohar vorosbort, en ezt nem is tartom ordogtol valonak, de en nem eltem vele. A sort sose szerettem, sose ittam, de szoptatas alatt raszoktam a karamalz alkohomentesre (tenyleg tobb tejem volt tole), most meg a gosser 0% citromosat iszom terhesen.


Alkoholtol eltekintve is nekem a folyadek fogyasztas a legnagyobb kihivas az osszes terhessegem alatt, orulten kivanom az izeket a folyadekban, de persze kavebol sok ne, teabol csak gyumolcsos (de azt ket nap alatt megunom), gyumolcsle baromira hizlal, az uditok egeszsegtelenek ES fogyassz egy csomo folyadekot persze... mindig ezen kinlodok, pedig amugy sosem okoz gondot. De terhesen valahogy behulyulok ettol. 😀

2016. jún. 16. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:

En nagyon igy ereztem, mint te :D terhesseg elott soha, de terhesseg alatt nagyon kivantam, foleg a bort...:D de sose ittam, nem mertem, pedig tudtam, hogy mertekkel lehet.

Aztan mikor par honapos volt a babam, es az ejszakat ataludta vettem egy uveg bort, es minden ejjel kb 3-4 napig ittam 2 kortyot elalvas utan :D

2016. jún. 16. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
Én pl 0%os citromos sört iszom,mint egy üdìtő főleg melegben,msgs az alkohol nem hiányzik,pedig Párommal volt hogy iszogattunk 1-2pohár bort. 1.terhességemnél nagyon jòl esett néha 1dl vörösbor,ráadásul a dokim javasolta.
2016. jún. 17. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!