Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Vastabletta éhgyomorra?

Vastabletta éhgyomorra?

Figyelt kérdés

Orvosom felírt egy vastablettát és azt írtják a tájékoztatón, hogy éhgyomorra kell bevenni. Az a baj, hogy így nagy valószínűséggel kirókázom...

Tényleg gondot jelent, ha evés után veszem be vagy azonnal "ráeszem" ? Így nem szívódik fel?


2010. ápr. 13. 13:29
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%

Melyik fajtát írta fel?

A Neo Ferro Folgamma nagyon jó, és mindegy mikor veszed be (szorulást sem okoz)


Egyébként szerintem az a lényeg, hogy bent maradjon...


Van egy patikus barátom, tőle egyszer megkérdeztem, hogy a vasat meg a magnéziumot hogyan lehet bevenni, mert rá van írva hogy ennyi meg annyi óránként ezt meg azt nem lehet előtte-utána bevenni, és akkor ő azt mondta, hogy tök mindegy, mert nem számít...


Jó pocakosodást!

2010. ápr. 13. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
pont h a neo ferro folgamma az amire rá van írva h sem előtte nem szabad enni sem utána 1-2 órát.se kenyér féle,se tejtermék,meg még nem tudom miket nem szabad,emrt nem szívódik fel rendesen.és nekem szorulásom van tőle elég sokszor,és semmit nem ér,mert csak rosszabb tőle a vérképem.ennek ellenére szedeti velem a doki.
2010. ápr. 13. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!


Pont azt írták fel, amit Ti is írtatok, Neo-Ferro Folgamma!

2010. ápr. 13. 13:55
 4/12 anonim ***** válasza:
100%

Akkor úgy látszik, máshogy reagálunk. Nekem folyamatos szorulásom volt, és a gyomrom is égett a vastablettáktól, és amikor erre váltottam, mindkét problémám megszűnt. :o)

Viszont ha "ráeszel azonnal" akkor éhgyomorra vetted be.

Megnéztem a leírást:


"A tablettákat éhgyomorra, szétrágás nélkül, egészben kell lenyelni."


Utána lehet enni.

első

2010. ápr. 13. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim válasza:
100%

Én is azt szedem, már kb.1 hónapja.

Nekem külön felhívták a figyelmemet, hogy éhgyomorra vegyem be, és csak egy óra múlva egyek rá.

Én mindig így csinálom, hamár szednem kell legyen úgy, ahogy előírták.

Nekem csak kicsit okoz székrekedést, nem vészes. Szoktam enni napközben egy pár kanál lenmagot (leiszom vmi folyadékkal), és úgy jó. Így ajánlanám.

2010. ápr. 13. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim válasza:
100%
14:09-es vagyok, a lenmag a székrekedés ellen kell. Ez lemaradt.
2010. ápr. 13. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 Vilcsianyuja ***** válasza:
100%

A válaszoló, aki azt írta, hogy csak romlotta vérképe a neo-ferro-folgammától, honnan tudja, hogy nem romlott volna-e még jobban, ha nem szedi? Feltételezem, hogy terhes.

Ne félj attól, hogy kihányod, ha elolvasod a betegtájékoztatót, az is bele van írva, hogy olyan bevonata van, ami nem oldódik gyomorban, csak mikor a bélbe ért, ahonnan jobban felszívódik. Így nem okoz irritációt se. Én is hányingeresen rosszul vagyok, ha más gyógyszert éhgyomorra szedek be és nem eszek rá semmit, de ettől semmi bajom.

2010. ápr. 13. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 Vilcsianyuja ***** válasza:
100%
romlotta = romlott a :o)
2010. ápr. 13. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 Vilcsianyuja ***** válasza:
100%
még mindig utolsó, viszont székrekedést nálam is okoz, vicces, hogy asszem ez benn sincs a tájékoztatóban a mellékhatások közt. sok rostosat kell enni, de sajnos a szorulás benne a pakliban... a védőnőm azt mondta, hozzászokik a szervezet, de én már több mint fél éve szedem (terhesség alatt kezdtem, de már szoptatok), de ha jobb is a helyzet, nem múlt el teljesen.
2010. ápr. 13. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat! Akkor megpróbálom éhgyomorra, remélem benntmarad!

És veszek lenmagot is, mert érzem, hogy kelleni fog :S

2010. ápr. 13. 18:34
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!