Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Mit jelent terhességnél...

Mit jelent terhességnél pontosan a kívánósság? (Bővebben lent)

Figyelt kérdés
12 hetes kismama vagyok. Amikor nem voltam terhes én akkor is olyan voltam, mint most, hogy állandóan megkívánok mindent, nagyon szeretem a finom ételeket. Engem nagyon nagy boldogsággal tölt el ha valami finomat ehetek, legyen az akár édes akár nem édes, bármi! Tehát nem azon múlik, mert a skála eléggé széles de én nagyon sok mindent szeretek. Boltokban vagyok aztán állandóan megkívánok mindent. :) De én mindig ilyen voltam. De most akkor mi pontosan a kívánósság terhességnél akkor?
2016. jún. 26. 06:56
 1/10 A kérdező kommentje:
Olyan még nem volt terhességem során most hogy "fura, szokatlan dolgokat" kívánok meg.
2016. jún. 26. 06:58
 2/10 anonim ***** válasza:
Akkor neked ezzel nem lesz gondod...😊 vannak nők,akik szokatlan ételeket szeretnének enni. Amiket addig nem. Ennyire rám sem volt ez jellemző. Viszont folyton éhes voltam...😊
2016. jún. 26. 07:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

A kìvànóssàg egy alap emberi ösztön a megfelelő tàplàlkozàshoz,ezt ölik ki a gyerekekből a "Pistike addig nem mész jàtszani,amìg ezt meg nem eszed" dolgokkal.

Vàrandóssàg alatt ez erősebben jelentkezik àltalànossàgban. Kàlcium hiànyra tejterméket, magnéziumhiànyra csokit, vashiànyra màjat,spenótot stb kìvàn az ember pl. Vagy kinek melyikből épül be jobban a szervezetébe.

Nem feltétlenül a csokis mustàros savanyú uborkàra kell gondolni furcsa alatt. Nekem furcsa volt halat,nutellàs kenyeret, céklàt, màjat enni,mert nem szeretem. Sőt a màj illatàtól is hànyok alap esetben. Pocakosan meg éltem haltam érte,ahogy a halért is.

Persze elkezdtem nagyobb dózisban folsavat meg vasat szedni(orvosilag is igazolt ok miatt,mert valóban kellett a vas és folsav pótlàs is) és sokkal jobb lett. Persze ìgy is kìvàntam,de nem annyit és màr nem volt olyan érzésem,hogy ölnék érte. :-)

2016. jún. 26. 07:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Az első harmadban szinte csak ajvárt ettem bokormogyoróval, minden ebédet kihánytam. Semmi mást nem akartam enni. De pl. mikor elmentünk nyaralni 2 hétre, akkor mindenféle kajákat kóstoltam a tengerparton, és imádtam őket. Szóval ez ilyen helyhez kötött volt.:)) Aztán hazajöttünk és megint ajvár.:)
2016. jún. 26. 07:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Viszont ami újdonság nekem, hogy én nagyon szeretem a tejfölös-majonézes hagymás krumplit. Ezt hidegen szokás enni, krumpli salátának is nevezik azt hiszem. Tehát ilyet szoktam csinálni én is, de a gondolatától most rosszul vagyok. De nem tudom eldönteni, hogy tényleg vagy pedig csak bebeszélem magamnak?? :)
2016. jún. 26. 07:33
 6/10 anonim ***** válasza:
Nálam ez úgy jelentkezik, hogy pl veszettül kívánom a citromos dolgokat, egyszerűen megvesztem a citromos nápolyiért pedig egyszerűen utáltam a terhesség előtt :D szintén így vagyok a gyömbéres dolgokkal ... Amin a férjem a legjobban röhög, amikor egyszer pirítóst kívántam, vajjal, téliszalámival, sajttal és mézzel ... nyami :D aztán volt egy hasonló kombó csak az téliszalámi és barackos lekvár volt :D eddig ezeket tapasztaltam ^.^ 18hkm
2016. jún. 26. 08:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Én semmi furát nem kívántam, se olyasmit, amit nem szerettem addig. Azelőtt is kívnáós voltam, de kordában tudtam tartani (hízékony vagyok, kb mindig diétázom), de terhesség alatt olyan erősen tört rám a csoki utáni vágy, hogy azt már nem tudtam elnyomni, muszáj volt megegyem.
2016. jún. 26. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Pluszban én sem kívánok dolgokat, az eddigiekhez képest, de ahogy te is mondod kérdező: van amitől most kiráz a hideg :)

Ilyen nálam a kávé. Terhesség előtt a főzött kávét is szerettem, a 3 az 1-bent viszont imádtam. Miután kiderült, hogy terhes vagyok rá kb két napra egyik percről a másikra rá sem tudtam nézni a kávéra. Nem volt hányingerem az illatától, de annyira elutasította a szervezetem, hogy beleremegtem a gondolattól: mi lenne ha esetleg muszáj lenne meginnom egy kortyot? :D


Szerintem ilyesmik jelzik evésben a változásokat.

2016. jún. 26. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Nálam se volt semmi szokatlan. Uborkát, dinnyét meg sajtot kívánni szoktam nem terhesen is. De amennyit én ezekből megettem terhesen... 5 év alatt nem eszek annyit belőlük.
2016. jún. 26. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Igen, kedves 8-as! Pontosan ez van nálam is. Egyenlőre!!
2016. jún. 26. 10:06

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!