Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Mennyit nő 3 hét alatt a baba...

Mennyit nő 3 hét alatt a baba az elején? Ha 3 hete 6mm volt a CRL, akkor ma mennyinek "kell" lennie?

Figyelt kérdés

Tudom, hogy azért ez változó, csak arányaiban meg nagyjából érdekelne.

(Több orvos különböző gépeken is megnézett 3 hete többszöri barnázás miatt, más méreteket mértek, ezért aggódom.)


2016. jún. 27. 09:40
 1/9 anonim ***** válasza:

Azt lenne jó tudni, hányadik héten+napon vagy ma, hogy tudjunk kb segíteni.

6 mm CRL egyébként 6 hét 2 napnak felel meg, ez alapján 9 hét 2 napnàl 26 mm "nagykönyv szerint".

2016. jún. 27. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

Az a gondom, hogy mensi alapján már 7 hetes voltam, amikor a 6mm-es 6 hetet mérte a doki. Tehát most már számolva 10 hetes vagyok, de ha a méretet nézzük, akkor csak 9. Nem mondta, hogy baj lenne, meg volt szívhang is. De az ember akkor is aggódik. Holnap megyek vizsgálatra és ma jobban rá vagyok pörögve a dologra, mint az elmúlt hetekben.

Csak azért kattogok rajta, mert egy hét alatt 3x néztek, mindháromszor más volt a CRL, de első alkalommal pl régi gépen gyakornok doki nézett, azt mondta 9mm, két nappal később régi gép gyakorlottabb orvos 7mm, újabb 3 napra rá új gép, ugyanaz a gyakorlottabb orvos 6mm. Látta a papíromat, amit ő állított ki és egy szóval sem említette, hogy baj lenne hogy mást mért, csak elküldött védőnőhöz.

Nagyon aggódom, de persze bízom a picikében <3

2016. jún. 27. 10:36
 3/9 anonim ***** válasza:
Ha baj lesz,azt a 12 hetes uh-n mondják,addig ha van szívhang, addig elviekben rendben lévőnek fogják tartani, pár mm eltérésen nem fog egy orvos sem rágódni. A 12 hetesen pedig kiírják a szülésed várható időpontját, de onnantól számítva is lehetnek a baba méretében eltérések, mivel mindegyik picike másképp fejlődik. Ezen nem kell aggódni, mivel az a 6 mm annyira picike, hogy eltérő érzékenységű gépeken könnyen lehet, h más értékeket mértek. Ha baj lenne, az orvosok, pláne ha már több is nézett titeket, akkor úgyis szóltak volna.
2016. jún. 27. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Az hogy egy héttel kisebbnek látta, azt jelentheti, hogy később fogant a baba. Ebben nincs semmi gond.

De miért mentél egy hét alatt 3x uh-ra?

Ha a doki elküldött védőnőhöz, akkor minden rendben, élő a terhesség, tehát jól van a baba!

2016. jún. 27. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm!

Próbálok megnyugodni, most már holnapig csak kibírom :)

2016. jún. 27. 11:08
 6/9 anonim ***** válasza:

3-as vagyok, még egy személyes tapasztalat...

Az enyém is még pocakban van, méretei (kar, láb, has, fej stb) megyegyezik néhány mm eltéréssel, mint a kora, viszont súlyban 3-4 héttel előrébb van minden uh-n, mint a "nagykönyvi". Nem vagyok cukros, szóval ez is kizárható. Mégsem érzem, hogy baj lenne, senki nem mondja, hogy gond, csak annyit, h valószínűleg nagy baba lesz.

Addig ne idegeskedj ilyeneken, míg orvos nem figyelmeztet bármire. Többet ártasz a stresszel.

Boldog babavárást.

2016. jún. 27. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

Barnáztam mindhárom alkalommal és inkább szaladtam az ügyeletre, minthogy baj legyen.

Azért gondolom én is, hogy minden rendben, mert ha bajt sejtett volna, gondolom nem küld védőnőhöz, meg nem egy hónappal később hív vissza (azért megyek 3 hét után, mert jövő hétre elfogyna a Duphaston, azt meg nem szabad csak úgy abbahagyni.)

2016. jún. 27. 11:53
 8/9 anonim ***** válasza:

Nekem 6+6 hetesen mértek 6 mm-t (igaz egy kórházban volt barnázás miatt mentem) előtte 6+1 hetesen volt 3 mm. Majd 9+1 hetesen 24 mm volt a CRL, szóval ezek más géppel voltak és más orvos csinálta, mármint a 3 és a 24 mm ugyanaz a gép volt.

Én is aggódtam a 6 milinél, hogy alig nőtt majdnem 1 hét alatt. De nem létezik, hogy az valós lett volna. Szóval kár aggódni.


Béna vagyok telefonon linkeléssel de írd be, hogy magzati méretek és az első találatra kattints, ott van egy táblázat.

2016. jún. 27. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

[link]


Google... -.-

2016. jún. 27. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!