Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Emiatt tényleg rossz anya...

Emiatt tényleg rossz anya leszek? Azért, mert terhes vagyok folyamatosan ennem kéne?

Figyelt kérdés

Múltkor átmentünk párommal unokahúgomhoz. Ő 13 hetes kismama eddig 10 kilót hízott. Én 21 hetes vagyok és én 5 kilónál járok. Szóval este 8 órakor pizzát rendeltek és azt mondták 2 órát várni kell rá, mert sok a megrendelés.

Én mondtam, hogy nem akarok pizzát enni este 10 órakor.

Hazudnék ha azt mondanám nem kívántam, de este 7-8 után már nem szoktam enni. Itthon sose jut eszembe, hogy pizzát rendeljek olyan későn, meg azért próbálok odafigyelni arra, hogy mit eszek.

Eddig a legtöbb barátnőm azt mondta, hogy nagyon bánja, hogy rengeteg édességet, zsírosat meg rendszertelenül evett. A legtöbbjük +30-40 kilókkal ment szülni. Azt mondták, ha nem akarok úgy járni inkább figyeljek oda, ha éhes vagyok ne mindig édességhez nyúljak, hanem egy almát, répát, uborkát, dinnyét egyek.

Szerencsére egy hónapja betudom tartani és alig eszek édességet.

Szóval unokahúgom folyamatosan eszik, mert szerinte mindig kell a picinek valami táplálékot bevinni.

De én úgy vagyok vele hogy napi 5x eszek keveset, nem éhezek és a babám is fejlődik rendesen.

Mikor átmentem már rakta elém a sok édességet, sütiket és ő ette is folyamatosan meg ugye megrendelték a pizzát.


Szóval a párja meg ő is mindennek elhordtak.

És, hogy nagyon rossz anya lesz belőlem, mert már most nem táplálom rendesen a gyerekem. Ja meg azért, mert én egy tányér levest ő meg 3 tányér levest eszik.


Sírva jöttem el tőlük annyira rosszul esett, hiszen sose éhezek, úgy érzem nem rossz amit teszek.

Rengeteg gyümölcsöt, zöldséget és napi szinten főt ételt eszek.

Elmeséltem anyumnak ő azt mondta, hogy unokahúgom már túlzásba viszi.


2016. jún. 27. 17:22
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
82%

Jaj istenkém,te nem vagy normális,hogy ennyire nem látod a fától az erdőt!

Ők ilyenek,te meg olyan vagy,oszt csókolom! Tanuld meg leszrni!

2016. jún. 27. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
18%
Ekkora korkülönbség van a testvéred és közted, hogy már a lánya is terhes?
2016. jún. 27. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
100%
Ő csinàlja nagyon rosszul, nem te!!!!
2016. jún. 27. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
64%
1-es, te nem látod. Csak azért írta ki, hogy szapuljuk egy kicsit a csajt, hogy jobban érezze magát.
2016. jún. 27. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
67%
Unokahúg lehet lányunokatestvér, aki fiatalabb mint a kérdező...
2016. jún. 27. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 Bella169 ***** válasza:
83%

A baba az anyaméhbe egy kis "parazita" tehát elvon magának mindent az anyai szervezettől, amire csak szüksége van.

Így ő nem éhezik, meg van mindene. Ha kevés tápanyagot viszel be azzal elöbb ártasz magadnak mint neki, mert ő elvonja ed és te raktáraid kezdenek kifogyni.

Szerintem rendben van az étkezésed amúgy. Amíg nem stagnál hosszú időn át a súlyod vagy nem kezdesz fogyni addig nem is kell többet enned.

Az únokahúgod meg átesett a ló túloldalára de nagyon. Jó irányba tart ahhoz hogy terhességi cukros legyen. Na akkor majd nézhet mint Rozi a moziban, mikor ráállítják a 160 grammos ch diétára. No édesség, no sütemény, mindent szigorúan mérni, mikor és mennyit eszik. Arról nem is beszélve, hogy nem kell irdatlan mennyiségű cukor a babának. Vitaminok ásványi anyagok igen de nem tömény cukor.

Ne törődj vele, te szépen csináld úgy ahogy neked és a babának jó.

2016. jún. 27. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
83%

Szerintem Te is sejted, hogy ahogy te étkezel, az a helyes. Le sem érdemes írnom a véleményem, annyira evidens.


A viszont nem jó, hogy mások képesek ennyire elbizonytalanítani meg befolyásolni a saját nyilvánvaló hülyeségükkel. Erről szokjál le, kicsit keményíts be, mert ezer ilyen lesz még és ki kell majd állnod magadért.

2016. jún. 27. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
86%
Ne foglalkozz vele. A babának vitaminokra és nyomelemekre van elsősorban szüksége, nem egy rakás szénhidrátra! Na meg arra, hogy anyuka nyugodt legyen...ne foglalkozz velük, teljesen jó amit csinálsz.
2016. jún. 27. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 A kérdező kommentje:

Az unokatestvéremre gondoltam.

Nem azért írtam ki, hogy most őt bántsátok, nem tudom miért egyből erre kell gondolni.

Csak arra lettem volna kíváncsi, hogy tényleg fontos a napi édesség bevitele és, hogy többet egyek mint régen.

2016. jún. 27. 17:32
 10/19 anonim ***** válasza:
53%
Figyelj! Én 7 kilót híztam a terhesség alatt!! Pedig 55 kilóról kezdtem, tehát nem voltam túlsúlyos. Kislányom időre született 2850 grammal, és 48 centivel! Kaptam én, hogy azért lett ilyen picike, mert én "diétáztam". Az orvosom nekem azt mondta, hogy az én medence méretemhez 3 kilónál nagyobb babára ne nagyon számítsak! Most 26 hetes vagyok 3 kilónál tartok, napi 5-6 étkezés, illetve sok folyadék. Azért néha megengedem magamnak a fagyit, édességet illetve a pizzát is, nyilván nem este 10-kor.
2016. jún. 27. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!