Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Anyasági segély igénylésének...

Anyasági segély igénylésének helye függ-e a lakcímemtől?

Figyelt kérdés
Vidékre vagyok bejelentve, de Pesten lakok.
2010. ápr. 14. 13:22
 1/6 anonim ***** válasza:

Igen, függ. Én is úgy tudtam, hogy függ, de előkerestem Neked:

[link]


Ezek szerint az elbíráló szerv a lakóhely szerint illetékes regionális igazgatóság.

Nem tudsz Pestre bejelentkezni, legalább ideiglenesre?

De ha nem, akkor a lakóhelyeden ha megkérsz valakit, hogy vigyen egy igénylőlapot, azt elpostázza Neked Pestre, Te kitöltöd és postai úton fel tudod adni a lakóhely szerinti igazgatósághoz. És ha számlára kéred majd a pénzt, akkor nem jelent gondot, hogy nem ott élsz.

2010. ápr. 14. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Persze, ezt meg tudom oldani, de ezek szerint ezt nem is kell személyesen igényelni? Mert igénylő lapot találtam hozzá neten, csak azt hittem, nekem kell bevinnem.
2010. ápr. 14. 13:39
 3/6 anonim ***** válasza:
A lakcímed szerinti regionális igazgatóságra küldöd postán. De ők átküldik ha nem jó helyre megy, nem fogják a kukába dobni:)
2010. ápr. 14. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Első vagyok. Nem kell személyesen beadnod. Vagy küldd be valamelyik ott lakó családtagoddal, vagy add fel postán nekik.

Igen, nyomtatvány tényleg van a neten is.

2010. ápr. 14. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

én is ebben a cipőben vagyok, szerintem jobban jársz, ha bejelentkezel állandóra oda, ahol szülsz, mert a kisbabád címe is a Te állandó címe lesz!

valamint minden papírt az állandó lakcímed szerinti hivatalokban intéznek anyasági, gyes, családi pótlék, stb.

szerintem jobban jársz, ha bejelentkezel oda állandóra, ahol jelenleg laksz.

nekem is ezt kell csinálnom, csak nekem Pesten van az állandó lakcímem.

ja és nem tudom hogy állsz az apaságival (ha házas vagy akkor tárgytalan), de közjegyző előtti nyilatkozattal érvénytelen!

2010. ápr. 14. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Igen, át akarok jelentkezni, csak munka mellett sem erőm, sem időm, és mivel a 38. hét végén járok, utána akarok nézni, mi van, ha hamarabb jön a baba, és még nem vagyok átjelentkezve. Ha meg átjelentkezek, akkor pl a diákhitel halasztásához is először a címemet kell átjelentenem, szóval mindenhogyan babrás. Az apaságit elintéztük már, tök rendik voltak az önkormányzatnál, azt mondták, le kéne menni vidékre, de emiatt nem menjünk, megcsinálják. Na ez a ritkább a magyar bürokráciában.
2010. ápr. 14. 15:31

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!