Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Babát tervezünk a párommal....

Babát tervezünk a párommal. Határozatlan idejű munkaszerződésem van. De ez egy nagy cég és van olyan akit a cég átvett és van akit nem. Hát engem még nem?

Figyelt kérdés
Csak azt nem tudom hogy ha teherbe esek akkor kirúghatnak-e mivel nem vett át a cég vagy akkor sem mivel határoztalan idejű munkaszerződésem van? És még egy kérdés. Mik azok amik járnának nekem? 2014 nyara óta dolgozok de ez a 2. munkahelyem. A volt munkahelyemen volt 1 éves szerződésem 3 hónapos is és 1 hónaposak is?
2016. júl. 13. 17:24
 1/9 anonim ***** válasza:
Én úgy tudom, hogy ha elmész táppénzre, akkor nem rúghat ki!!!
2016. júl. 13. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
De ha nem megyek táppénzre hanem dolgozni akarok amíg tudok akkor kirúghatnak jatározatlan idejű szerződéssel?
2016. júl. 13. 18:08
 3/9 anonim ***** válasza:
Nem kevered a határozottal? A határozatlan az azt jelenti hogy addig dolgozol ott, amíg fel nem mondasz vagy ki nem rúgnak. Ha időben bejelented, terhesen nem rúghatnak ki. A határozott pedig, hogy nem vagy teljesen úgymond felvéve, hanem csak pl május 1-dec31ig aztán kész. Ezért nem értem a problémát. Ha határozott van, akkor sem rúghatnak ki ha bejelented, de valószínűleg nem fognak hosszabitani.
2016. júl. 13. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

táppénztől nem leszel védett. ha nem vagy terhes akkor tp alatt is kirúghatnak, ha terhes vagy, akkor nem rúghatnak ki.

viszont ha jogutód nélkül szűnik meg a cég, akkor természetesen elvesztheted terhesen is a munkahelyedet.

attól, hogy terveztek babát, most simán kirúghatnak. majd ha terhes leszel, akkor védett is leszel.

ha marad a munkahelyed akkor adókedvezmény jár majd terhesen, szülés előtt 28 nappal csed, vagy a szülés napjától, annak a lejárata után a kicsi 2 éves koráig gyed, majd csed, ezek mellé csp és egyszeri anyasági.

terhesség alatti fizud fog számítani ha dolgozol majd

2016. júl. 13. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Kedves második. Nem keverem össze. Azért kérdezem csak mivel 4 hónapja mindenki határozatlan idejű szerzödést kapott mindenki. És 60% nők vagyunk ott. Ezért furcsa nekem. Minnél több embert akarnak felvenni. De abból nincs hasznuk ha jó pár nő terhes lesz.
2016. júl. 13. 20:53
 6/9 A kérdező kommentje:
Szia harmadik. 90.000 és 95.000 ft között keresek. Erre mennyi fog nekem járni körülbelül?
2016. júl. 13. 20:55
 7/9 A kérdező kommentje:
Még azt elfelejtettem leírni a harmadiknak hogy az elöző munkahelyemen 4 órára voltam csak bejelentve és ott minimál bérre. Ez is számít igaz? Mert úgy van hogy 2 éven belül kell meglennie 365 napnak. De ilyebkor az mind1 hogy 8 óra vagy 4 óra? Vagy nem?
2016. júl. 13. 20:58
 8/9 anonim ***** válasza:

3. vagyok. ne keverd a dolgokat, a jogosultság és a pénzbeli ellátás két külön számítás :)


jogosultságnál kell ugye a szülést megelőző 2 évben lennie 365 biztosított napnak. tehát nincs kikötés, hogy ez hány órás, még a munkanélküli is beleszámít... :)

a számításnál fontos, hogy mennyire vagy bejelentve, az pedig a szülést megelőző 3. hónap utolsó napjától 180 nap. a tp-es időszakot átugorják, ezért írtam, hogy ha dolgozol, akkor a terhességed első féléve lesz az alap.


biztos, hogy 90E-t keresel? nem annyit kapsz kézhez?

mert minden ellátást a bruttóból kell számolni. a csed és a gyed is a bruttó béred 70%-a. csedből vonnak 15%-ot, gyedből meg még 10%-ot. de hozzá jön a családi adókedvezmény és a családi pótlék amik együtt 22.200.-, így gyakorlatilag csak kicsivel kapsz kevesebbet mint most :)

2016. júl. 13. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Igen ám, de mivel átlagot számolnak, így abba a 4 órás bér is bele fog esni. És eléggé le fogja húzni a végösszeget...
2016. júl. 14. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!