Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Kell egy kismama tudja a...

Kell egy kismama tudja a pocaklakó aktuális méreteit?

Figyelt kérdés

Első babámat várom, az első két vizsgálatra a városombeli magánklinikára mentem. Az orvosnő részletesen lemérte a baba adatait (CRL, stb), a 10. hetes vizsgálaton részletesen elmondta, hogy a hátgerinc ép, a végtagok egyformák, stb.


Időközben szülőorvost kerestem, a továbbiakban pedig hozzá fogok járni vizsgálatra, szintén magánban. Ez az orvosnő azonban a 12. heti vizsgálaton (eddig még csak ez volt vele) megnézte a babát, leméregette (gondolom), de nekem csak annyit mondott, hogy minden rendben, egészséges és, hogy 5,5 cm. A lapomra sem írt semmilyen plusz adatot, sőt még ezt sem. Elkezdtem aggódni, hogy vajon nem olyan alapos, mint az előző, esetleg nem nézi meg olyan részletesen? A barátnőm rákérdezett, hogy mennyi volt a pici szívverése? Nem tudtam válaszolni, mert nem is mondta a doki és nem is írta fel a lapomra. Aztán azzal vigasztaltam magam, hogy ha ráírta volna a többi méretet, akkor biztos az első dolgom az lett volna, hogy utánanézek interneten: másnak ebben a korban milyen méretei voltak, stb.


Kell egy kismama tudja az aktuális paramétereket? Titeket mennyire tájékoztatott az ilyesmiről az orvosotok?


2016. júl. 15. 22:51
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Felesleges

Szerintem elg annyi h minden rendben

Ugyis fogsz meg parazni ezer mas dolgon :-)

Nem hiszem h kellene a mm-eken is aggodnod az egesz terhesseged alatt

2016. júl. 15. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Szerintem is felesleges. Nekem amúgy még annyit sem mondtak soha hogy rendben van-e. Mennyi a szìvverése? Se nem írtàk de mégcsak hallani sem hallottam egyik ultrahang alatt sem (mondjuk nem is lehet nálunk látni a babát)...


(Off: helyesen: kell egy kismamának tudnia)

2016. júl. 16. 00:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Off:

Kell,hogy egy kismama tudja...

Kell-e tudnia egy kismamànak...

Kell tudnia egy kismamànak...

Kell egy kismamànak tudnia...


Nem kell tudnia. Az màs,hogy akarod-e tudni. Ha akarod tudni,akkor kérdezd meg a dokit vagy keress olyat aki mondja.

Nekem mindig mindent mondtak. Szivverést is hallgattunk. Leletre nem mindig mindent ìrt ki a doki,csak a főbb adatokat. Persze én is hasonlìtgattam,de nem a hasonlìtgatàs volt a fontos,hanem,hogy mindent tudtam és tidni is akartam, amit lehetett a kisbabàmról.

2016. júl. 16. 00:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Pl h mennyi volt a szívverése azt csak akkor tudtam amikor a védőnő halgatta és beirták a kiskönyvbe.Uh-n a vége felé csak annyit mondtak h minden rendben.Az elsőnél szándékosan nem mondtak méreteket a vége felé,Nehogy megijjedjek a méretek miatt.
2016. júl. 16. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Nem feltetlen kell tudnia de engem mindig erdekelt hogy nagyjabol mekkora lehet. Csodalkozom h nem irt semmit a papirra. En nemnmaganba jarok megis minden egyes adat rajta volt a leleten. Szerintem ez alap.foleg ha megnezi esetleg mas doki vagy vedono o is tudja a mereteket.jó babavarast 😊 22hkm
2016. júl. 16. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat.


Nekem is ez volt furcsa, főleg, hogy az előző doki nagyon alaposan vizsgálta és hangosan tolmácsolta közben a látottakat. Igaz, adott gondolkodnivalót is, hiszen a baba hasfalánál valamit nem látott tisztán és bejegyezte, hogy következő alkalommal le kell ellenőrizni. Szóval volt amin aggódjak.


Ennél a dokinál a 12. heti UH-n voltam, mindenkitől azt hallom, hogy ez egy fontos vizsgálat, részletesebbnek kellene lennie, erre alig tudtam meg valamit. Végül is az a lényeg, hogy a baba jól van.

2016. júl. 16. 10:19
 7/8 anonim ***** válasza:
5-s vagyok. Biztosan nincs okod az aggodalomra minden renben lesz:) ne stresszelj az nem jó a babának és neked sem :) Én ha tanácsolhatom még időben vagy váltsál orvost nekem nagyon furcsa, hogy semmit nem írt le :)
2016. júl. 16. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Hogy mekkora, az inkább orvosi adat. Szerintem egy átlag embernek nem mond semmit az, hogy pl. 30 mm a magzat combcsontja, csak cuki dolog otthon mérőszalagon összehasonlítani.


Azt nem tudom ebből, hogy az új doktornő elég alapos-e. Nekem az sztk-ban adtak egy lapot uh után, abban volt pár adat. Viszont magán orvosnál meg még egy fecnit se kaptam soha. Érdekes, hogy mindenhol máshogy van...

2016. júl. 16. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!