Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Terhesnek, várandósnak vagy...

Terhesnek, várandósnak vagy áldott állapotúnak érzed jelenleg magad?

Figyelt kérdés

Mindenik szó más-más lényegét ragadja meg ugyanannak az állapotnak, ezzel lehet kicsit eljátszani :)


Én jelenleg áldott állapotúnak érzem magam, nincs rosszullét, nem is volt; nyugodt vagyok és végre van időm olyan dolgokra, amire eddig évekig nem volt :)


Ti hogy vagytok ezzel jelenleg?


2016. júl. 16. 10:16
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
100%

Pont tegnap láttam a showder klubban, ott mondták, hogy a terhesség legutolsó állapota a 'gazdatest-állapot'. Na én így érzem magam :D De eddig is terhesség volt, sosem volt 'áldott állapot'.

35hkm

2016. júl. 16. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
36%
A rosszulléteket próbálom nem teherként megélni. Inkább áldottnak érzem magam hogy áldott állapotban vagyok mert egy igazi csoda hogy megfogant a baba. 22 N 15 hkm
2016. júl. 16. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:

Eddig jól éreztem magam,most egy ideje már kimondottan terhesnek...már várom a végét, és hogy végre találkozzunk a kislányunkkal :)

39+1hkm

2016. júl. 16. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
72%

Teher volt az egész minden kínjával. Sose simogattam átszellemülten a pocakomat, hanem jellemzően inkább rimánkodtam, hogy ne rúgja szét a vesém, kapjak levegőt, ne rogyjak össze. Az elején pedig ne hányjam szét nagam, bírjam a székrekedést. A középidő se volt kellemes.


Ettől függetlenül imádom a kislányom, de utáltam a terhességet.

2016. júl. 16. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:

Nekem nincs rosszullétem most se és nem is volt még eddig, enyhe émelygés szokott csak lenni.

A babámat most kezdtem el érezni hogy mozog és nekem ez nagyon nagy boldogság! :)

Áldott állapotúnak érzem magamat.

2016. júl. 16. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:

Nekem eddig semmi problémám nem volt. Teljesen jól éreztem magam, olyan volt mintha nem.is lenne a pocimba egy baba, de már pár napja a savam nagyon kínlaszt. Így én várandósnak és terhesnek egyaránt érzem most magam.


26hkm

2016. júl. 16. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
100%

Nekem az "áldott állapot" egy kicsit csöpögős kifejezés, sose jellemeztem így az aktuális létemet.

Az elején szó szerint "másállapot"-ban éreztem magam. Néha volt ugyan hányingerem, ami rossz volt, de nem ez volt a jellemző, inkább csak olyan gyengének éreztem magam. Mintha lábadoztam volna vagy enyhén másnapos lennék, mintha a testem nem lenne az igazi. Nem éreztem magam betegnek, inkább csak olyan "elnyomott"-nak. Nem tudom jobban kifejezni. Egy hasonlattal: mint amikor nagyon vékony felhőfátyol van az égen és ugyan látod és érzed a napsütést, de nem olyan erősen, mint alapesetben, amikor tiszta az ég. Egyébként az egyik fogamzásgátló tabletta, amit régebben szedtem, ugyanezt az állapotot hozta elő. Abba is hagytam, nem szerettem volna állandóan "lenyomva" érezni magam, valahogy éreztem, hogy ez nem normális.

Most 25 hetes vagyok és várandós. Nagyon várom már, hogy megszülessen. Kíváncsi vagyok és izgatott.

Valószínűleg a végén fogom terhesnek érezni magam, amikor már feküdni is kényelmetlen lesz.

2016. júl. 16. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
Kb 2 hete igazán terhesnek,38+4 hetes vagyok.
2016. júl. 16. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:

terhesnek...

konnyu terhessegem van/volt nekem is (31 hetes vagyok) de most mar inkabb teher a pocak; jo volna 12 kgal konnyebbnek lenni es lelkiismeretfurdalas nelkul dolgozni kint a kertben meg setalni a nagyobbikkal anelkul hogy 20 percenkent pisilnem kelljen...ettol még nagyon varom es aldottnak is erzem magam meg szerencsesnek hogy a gyonyorul angyalkam melle most még egy gyonyoru angyalkat vilagra hozok de attol a terhesseg mar faraszt

2016. júl. 16. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:

Várandósnak.

Két vetélés után most várok és várok. Hogy túllegyünk a kritikus időszakon, a félidőn, hogy végre éreztem mozogni, hogy kézbe vegyem. Végtelen hosszú 34 hét áll előttünk.

2016. júl. 16. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!