Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Nőgyógyász tényleg írhat fel...

Nőgyógyász tényleg írhat fel kompressziós harisnyát?

Figyelt kérdés
Nagyon visszeres lett a lábam. Valaki íratott már fel a nődokijával?
2016. júl. 18. 13:37
 1/10 anonim ***** válasza:

Szerintem nem. Ortopéd vagy érsebész írhat.

Nekem is kellett volna, nem írt fel. Mivel időm nem volt más dokihoz kajtatni, megvettem teljes áron.

2016. júl. 18. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Nem. Nekem a sebészeten írtak fel.
2016. júl. 18. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

Szia, sajnos nem.

Érsebész szakorvos írhat fel.

(nekem sajnos már műtötték is a viszereimet szülés óta).

Sőt az sem mindegy, hogy milxen típusú és erősségű kompressziós harisnyát írhat fel, ez a diagnózistól, állapotodtól függ.

A legerősebb, 280 hgmm-es harisnyát is csak a műtétet követő fél éven belül írhatják fel.

Ennél csak kisebbet (kevésbé szorítósat) írnak fel "jobb" állapotú viszerek esetén.


Fontos lehet még, hogy neked inkább harisnyát (combfix típusút) lenne érdemes hordani, hogy a hasadat ne szorítsa, ne nyomja (mert egyébként létezik nagyon praktikus harisnyanadrág is, de akkor az végig kompressziós combtőig és a csípő-deék részen is szorít rendesen!- nekem még s normál alakformálónál is jobban).


Lábanként 2 db írható fel, illetve összesen is csak 2 db (ha mindkét lábad viszeres, akkor is), aminek a kihordási ideje 6 hónap (!!), tehát ezidő alatt TB támogatásra, vényre nem válthatsz ki fél évig újat (vagyis napi szinten mosni kell...)


Egyébként a VENOSAN termékeket ajánlom (nem olcsók még receptre sem, sőt), de megbízható, tartós, ha jól emlékszem svájci gyógyászati segédeszköz.

2016. júl. 18. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim válasza:
Én 40,ff vagyok!,nekem is irt fel az orvos egy pár napja, hogy viseeljem!,ilyen melegbe a nők, hogy viselik , hogy ne süljenrk meg? Nekem a hosszunadrág alatt nagyon meleg!
2016. júl. 19. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Nem lehet úgy viselni, hogy ne sülj meg. Megsülsz benne és kész. Ha muszáj, muszáj.

Tavaly a 40 fokos hőségriadóban hordtam mindenórás terhesként. Túléltem, bár tény, hogy nem volt kellemes, de anélkül lábra se tudtam állni, szóval valamit valamiért.

2016. júl. 19. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim válasza:
Köszi a választ! De gondolom rajtad nem volt hosszú nadrág, mert a hölgyeknek nem ciki ha látszik a lábukon!!
2016. júl. 19. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Bizonyára téged jobban melegít most, mint egy terhest a 40 fokban. Igazad van. :)


(Egyébként megismerlek, Mr. Harisnyafétises. Te trollkodtál tavaly az én kérdéseim alatt is.)

2016. júl. 19. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim válasza:
Nem tudom kivel keversz össze, de tévedsz! Nem vagyok semilyen fétises!de nem baj élj ebben a hitben! Én nem akartam semmi rosszat csak kérdeztem valamit!!elég a bajom enélkül is! Szép napot neked!! Meg mindenkinek!
2016. júl. 19. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Persze. Egy 40-es fickó a ciki-nem ciki témán lovagol egy olyan termékkel kapcsolatban, ami akár az életét is megmentheti (trombózis). Hihető.

Egyébként egy gumiharisnya nem esztétikus női lábon sem, de nem is az a célja. Plusz sokkal melegebb, ha közvetlenül süti a nap, mintha lenne rajta még egy réteg.

2016. júl. 19. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Sziasztok, a 3. válaszoló vagyok, akinek a legerősebb, műtét utáni harisnyanadrágot írtak fel.

Napi szinten viselem, igen- irodában dolgozom, van egy elvárás az öltözködéssel/megjelenéssel szemben is és nem ciki.Senki nem vette még észre.


Viszont tény: nagyon meleg, mert 280 denesnek felel meg, olyan nehéz és sűrű a szövése, olyan gumis az anyaga- de ez KELL ahhoz, hogy tartsa a kidudorodó ereket, az egészségem miatt van és tényleg használ, tényleg nem fárad el a lábam, tényleg tudok gond nélküli ülő munkát végezni magassarkú cipőben- pedig a visszérnek épp az ülőéletmód és a láblógatás a "halála".

(csak viszonytásképpen: a normál nejlonharisnya 15 (!!!) denes, ez meg 280- képzelhetitek)

Ha a legmelegebb, 30+ fok feletti kánikulát nem számítjuk, akkor azért klimatizált irodában mindenképpen ki lehet bírni, nem megterhelő, illetve ilyen időben sem, mint ami pl. ma van. Télen meg egyenesen előnyös.

Én ezt nem látom akkora tragédiának, ha szükséges, akkor az ember felveszi, viseli és kész.

(ha sok ülés után felállok, azért néha érzem, hogy főleg acsípőm körül kicsit elzsibbadok- ilyenkor egyszerűen a mosdóban megigazítom és nincs gond)


Viszont: meg lehet találni azt a márkát és minőséget is még a receptesek között is, ami NORMÁLISAN néz ki. Ha csak valaki nem jön teljesen közel a lábamhoz és nem kezdi el tapogatni a harisnyát, komolyan mondom, hogy nem lehet megmondani róla azt, hogy ez egy durva kompressziós harisnya! Teljesen vállalható irodában, rendezvényen stb.- én nem főleg nadrág alá, hanem kosztüm szoknyájához (kb. térdig ér), illetve csinosabb nyári ruhákhoz is viselem- úgy néz ki, mint egy, a normálisnál árnyalatnyival vastagabb (mondjuk 50 denes) harisnyanadrág.

Nem is a legolcsóbb kategória, de a VENOSAN svájci termékek közül ez a LEGLINE család nagyon esztétikus tényleg (recepttel majdnem 5 eFt darabja) és nem szalad le a szem rajta, ennyiből mondjuk értelmesebb, mint egy sima alakformáló 3-4 eFt-ért és természetesen még gyógyhatású is, amit nem tudnak a divatharisnyák.

Még színt is lehet választani, a normál, testszínű pont olyan, mint egy sima harisnya és van kávébarna és talán fekete verziója is annak, aki ilyesmit szeret.


Egyedül talán nagyon alkalmi, estélyi típusú ruhához nem tartanám megfelelőnek- de nyilván ilyet nem viselünk minden nap- akkor meg a sima harisnya is vállalható pár órára, attól nem fog drasztikusan rosszabbodni a lábam állapota :)


El kellene már felejteni azt, hogy ami gyógyásztai segédeszköz, az csak ormótlan, idétlen, "sztk-hatású" lehet. Igenis vannak esztétikus, ízléses darabok ebben is, mint szemüvegben vagy bármi másban- csak meg kell találni, ki kell tapasztalni, utána kell járni.


Én pl. úgy csináltam, hogy elmentem egy nagyobb gyógyászati segédeszköz boltba (Venomed-Újpest)- ott kértem, hogy MUTASSÁK MEG milyen típusú, minőségű darabok vannak. Készségesek voltak, meg lehetett tapogatni, nézni stb. és adtak tájékoztatót is, hogy PONTOSAN mit kell az orvossal felíratni, mennyit, milyen kódon, milyen névvel, hogy azt kapjam, amit szeretnék.

2016. júl. 20. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!