Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Most akkor lehet mézet enni...

Most akkor lehet mézet enni terhesen vagy nem?

Figyelt kérdés
28 hetes kismama vagyok és sikerült megbetegednem. Ami elég érdekes, mert itthon vagyok már, meleg is van..bezzeg amikor a munkahelyemen mindenki beteg volt, akkor én voltam az egyetlen, aki nem kapta el, tipikus..:) De most folyik az orrom, kapar a torkom, szerencsére lázam nincs. Ilyenkor mindig mézet szoktam enni reszelt gyömbérrel és fokhagymával..viszont sok helyen olvasom, hogy nem szabad mézet enni terhesen, mert liszterozist okozhat /sok helyen pedig az ellentétét is olvastam, hogy nyugodtan lehet enni. Ti ettetek terhesen mézet?
2016. aug. 18. 16:02
 1/8 anonim ***** válasza:

Ettem és most is eszem :)

2 éves kislány anyukája és 34 hkm

2016. aug. 18. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Szia!

én rendszeresen, és semmi bajom nem lett tőle! Üdv.

2016. aug. 18. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Én is mézzel kezeltem a megfázásomat. A liszterózist leginkább a házi, nem kezelt méztől lehet elkapni, bár kb. 0 százalék az esélye. Ha nagyon tartasz a fertőzéstől, bolti mézet használj. Hozzáteszem, én házit használtam, mert tényleg nagyobb az esélye, hogy elüt egy autó, mint a liszterózisnak a méztől, de ha aggódós vagy, a bolti méz jó megoldás.
2016. aug. 18. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
41%
Mert ne lehetne?
2016. aug. 18. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Pont ma kérdeztem a háziorvostól, azt mondta nyugodtan egyek mézet. :)
2016. aug. 18. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Nekem a védőnőm azt mondta hogy mindent lehet enni, kivéve mézet, camambert (és hasonló) sajtot, és mosatlan zöldség gyümölcsöt. Ezek sem okoznak feltétlen bajt, de jobb elkerülni, azt mondta hogy mi van ha én vagyok az 1000-ből az 1, akinél épp bajt csinálna.

Csinálj gyömbérteát, az is jó ilyenkor :)

14 hkm

(nagyon pontos, preciz védőnőm van, mindenről tájékoztat, és nemrég végzett, lelkes is. nem látom azt hogy túlaggódná a dolgot, de ezeket a kajákat nálam kiemelte)

2016. aug. 18. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

4# vagyok.

Koszonom a lepontozast..

Szoval mert ne lehetne? Mit hallottal miert nem szabad? Vagy honnan.jon az otlet?

En mehesz vagyok, terhes no is vett mar tolem mezet, mert megkivanta..

2016. aug. 18. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Azért mondják, hogy nem szabad, mert liszteriozist okozhat a terheseknél.
2016. aug. 19. 07:44

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!