Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Pánikbetegen szülni?

Pánikbetegen szülni?

Figyelt kérdés

Nos az a helyzet, hogy van egy közepesen súlyos pánikbetegségem. Legfőbb tünetem az erős szorongás, még a rohamok nem is olyan sűrűn. "Csak" veszettül szorongok, rosszul vagyok, szédülök, agorafóbia, mindenféle testi tünet stb. 1 éve tart most, volt már régebben is, akkor még gyógyszer nélkül kinőttem belőle. Ez most jóval erősebb. 1-2 gyógyszerrel már kísérleteztek rajtam, de semmi nem volt igazán hatásos. 26 éves vagyok. Még nem 100% ,de valószínű terhes vagyok. (teszt kimutatta, holnap megyek orvosokoz, nődokihoz, meg pszichiáterhez is).

Nagyon félek a terhességtől, a szüléstől, a vérvételektől pánikmentes korszakomban is az ájuldozás kerülgetett, úgy irtózok tőle.

Tudom, hogy mindenki más, de hogy lehet ezt így ebben az állapotban kibírni? Mi lesz ha valami krízishelyzetet kikavarok ezzel magamnak, ami ugye alapból is előfordulhat és én még rontok rajta? Akik pánikkal szültek, meséljetek légyszi!!!!!


2016. aug. 21. 19:23
 1/4 anonim ***** válasza:
Erre nehéz válaszolni, mert aki nem volt pánikbeteg sosem, aszerint ez csak hiszti, aki meg volt, azoknak meg különböző módszerek válnak be. Nekem volt/van pánikbetegségem, de amióta terhes vagyok, megszűnt, mert csak arra tudok gondolni, hogy a kisbabának minden jó legyen, így valahogy ösztönösen nem jön elő. Persze ez szerencse kérdése is, mert biztosan van, akinek terhesség alatt is van rohama. Mivel a gyógyszer ilyenkor kerülendő, ezért azt tudom javasolni, hogy próbálkozz bizonyos nyugtató légzéstechnikákkal (teljes jógalégzés, nádi sódana légzés, keress ezekre a neten), ezek sokat segítenek. Nyilván sok gyakorlás kell, napi 3-4 alkalom is akár, de a kisbabáért megéri megpróbálni és valószínűleg fog segíteni valamit már a kezdetektől, ha nem is mulasztja el azonnal a rohamokat. A magzatnak fontos az anyai nyugalom, persze nem azt mondom, hogy minden erős érzelmet el kell fojtani, de muszáj erőt venni magunkon és próbálni kordában tartani az érzelmi kitöréseket (pl az ajánlott légzéstechnikák segítségével). Illetve még beszélhetsz pszichiáter szakorvossal, hátha van valami terhességbarát megoldás erre a problémára. 37+4 hkm
2016. aug. 21. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
A szülésnél nem magaddal fogsz foglalkozni, így valószínű nem is fogsz pánikolni! Legalábbis nem úgy, mint amikor magadat figyeled és egy idő után rosszullétet produkálsz ezzel. Normális esetben egy anya ilyenkor a szülés beindulásánál átkapcsol egy olyan üzemmódba, amikor csak arra figyel, hogy mindjárt találkozik a babájával, semmi más nem számít.
2016. aug. 21. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Mindenképp keress fel valami jó pszichológust, ha eddig nem tetted meg, nem magadért, hanem a babáért. sokat használhat, ha egész terhességed alatt még tudatosabban készülsz, amiben egy szakember nagy segítséget nyújthat. Ezen kívül egy jó és megbízható szülésznő sem ártana, akivel megoszthatnád ezt a problémát, így szülésnél ő is kiemeltebben figyelne rád. Am is ő lesz ott veled javarészt.

Azt nem tudom, hogy valóban átvált-e a kismama agya szüléskor, de ha mégis nagyon félnél magától a szüléstől, a fájdalomtól, még mindig ott van a császármetszés, ahol úgyis elaltatnak és közben nem érzel semmit.

2016. aug. 22. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Szia!


Amikor én teherbe estem akkor nem nagyon mozdultam ki a házból,illetve azt megelőzőleg.Mikor terhes lettem,akkor simán elmentem a vizsgálatokra,persze kicsi félelem volt,de nem vészes.Mindig azzal nyugtattam magam,hogy most terhes vagyok,és nagyon sok terhes nő alapesetben ájulós stb,így ha bármikor rosszul lennék,akkor majd arra fogom.De semmi gond nem volt szerencsére,a szülést is olyan szépen ,fegyelmezetten csináltam végig,hogy magam sem gondoltam volna.Természetesen szültem,császárnál lehet másképp lett volna,de a fájdalom mellett nem tudtam pánikra gondolni.

Azóta már 5 éves a gyerekem,nagyon sok erőt ad nekem,miatta küzdök,de könnyű azt hiszem soha nem lesz.Viszonylag szépen össze szedtem magam,bevásárolok,vezetek viszem az oviba ,programokra stb.A szorongás az persze sok helyzetben megvan,de legalább már kimozdultam a csigaházból.Írj még ha kíváncsi vagy valamire,minden jót.A legtöbb pánikosnak jót tesz a terhesség :)

2016. aug. 22. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!