Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Down kór szűrés a 12 hetes...

Down kór szűrés a 12 hetes vérvizsgálaton, eredmény 1:575-höz. A dokim genetikushoz küldött. Szerintetek mennyire tud megnyugtatni?

Figyelt kérdés
Az a gond, hogy a genetikusnő eléggé korrupt. Férjének van laborja és aki nem onnét visz eredményt, volt, hogy elküldte. A doktornőm azt mondta, hogy ne lepődjek meg ha lesz.r-ja a labort is, az eredményt is, meg a doktornőm is. Ezek után nem tudom mire számítsak, azért mond -e rossz eredményt , mert rossz napja van, vagy lesz alapja. A többi eredményem jó. Teljesen tanácstalan vagyok, hogy álljak a beszélgetés elé! Félek!
2010. ápr. 20. 12:36
 1/7 anonim ***** válasza:
Á, hát ez így.... Menj el hozzá is, és ha lehet küldjön el a dokid másikhoz is. Fizetősek ezek a vizsgálatok? Mert ha igen, akkor inkább más genetikus, van vagy 10ezer az országban, ne ilyenen múljék a babád sorsa!!
2010. ápr. 20. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Szegénykém, elég rossz ha a genetikus ilyen :( De egyáltalán nincs semmi jogalapja arra, hogy bárkit is elküldjön!

Az 1:575-höz az negatív eredménynek számít, hiszen csak 1:250-hez a pozitív. Neked több mint a duplája! Ez nagyon jó hír, és minden bizonnyal teljesen egészséges a babátok. De tudom, az ember nem nyugszik meg és szeretne biztosat tudni. Én a helyedben elmennék, esetleg vinnék egy doboz bonbont a genetikusnak, abból baj nem lehet :)

Nálunk a szonográfus nagyon magánakvaló, soha semmit nem mond, én tudtam hogy ilyen mert mások előre felkészítettek, és a kezdetekben vittem egy doboz bonbont, csokit, szóltam pár kedves szót, azóta velem normális.

De visszatérve Rád, a genetikus NEM MONDHAT rossz eredményt csak azért, mert épp rossz napja van, vagy mert nem a férje laborjából viszed az eredményt.

Nagy levegő, mosolygás, belépés, pár kedves szó. És nyugodtan mondd el, hogy félsz, és szeretnél biztos lenni a kisbabád egészségében. Ha van férje, valószínűleg van saját gyermeke is, kicsit talán átérzi a helyzetet.

Írd majd meg, hogy mi volt, és egy doboz bonbon ára nem a vég, én vinnék a Te helyedben :)

Boldog babavárást, ne aggódj semmin, csak nyugi. És írd majd meg, hogy milyen volt és mit mondtak.


32 hetes kismama

(én is voltam genetikán, engem a SOTE-ra küldtek anno, nekem 0,47 MoM lett az AFP-m, de a baba egészséges)

2010. ápr. 20. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

már bocs hogy beleszólok, de valamit nem értek.


nekem a 12 hetes Edwards 1:380 lett.

a mom értékek pedig nagyon alacsonyak. a dokim mégsem aggódott, azt mondta nagyobb lenne a kockázat a vetélésre, mint hogy a baba beteg. most tanácstalan lettem, mert eddig nagyon jó orvosnak tartottam őt, csak jót hallottam róla. De eszerint mégsem olyan jó? vagy gyakorlatból tudják ezeket? nekem a napokban kell megjönnie a 18hetes eredménynek, de nem örülnék ha most derülne ki hogy baj van....már egy kész baba aki velünk van lélekben :-(


17+3 hetes

2010. ápr. 20. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
a te esetedben 576 hasonló eredménnyel normális terhesség és csak 1 a down kór kockázat és ez is csak statisztika persze egy genetikai uh nem árt és ha nem bízol abban a genetikusban ahova küldtek akkor ahogy már írták van nagyon sok másik de csak hogy megnyugodj az én eredményem 1:53- hoz volt és a dokim teljesen megnyugtatott mert én egy kisit véreztem akkoriban mikor ezt a vért levették az afp-ém viszont tökéletes lett úgy a szabad béta mint a papp a is de a biztonság kedvéért kaptam beutalót a női klinikára jövő héten megyek ez teljesen ingyenes ha úgy érzed hogy a genetikus ahova küldtek nem megfelelő akkor kérjél beutalót a női klinikára ott állítólag nagyon rendesen megnéznek szuper profi uh van és jó szakemberek én már alig várom nem azért mert aggódom csak kíváncsi vagyok milyen lesz aggódás mentes baba várást 18 hetes km
2010. ápr. 20. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Attól tartok, hogy ez csak egy beszélgetés ( a családban nem fordult elö semmilyen genetikai rendelenesség, plusz van egy egészséges lányom), hogy nem tud érdemlegeset mondani, csak azt, hogy ha akarom kiír magzatvízvizsgálatra. Feleslegesen nem kockáztatnék.

Asszem ha ezt mondja tényleg elmegyek máshoz, és 4d-s ultrahangra.

2010. ápr. 20. 13:48
 6/7 A kérdező kommentje:
A genetikusnál tett látogatás eredménye kb - 8.000,00 forint. Nem ismerte el az előző vérvizsgálatot, szerinte nem szabad állnia a vérnek 24 órát feldolgozás előtt. Új vérvizsgálat az ő laborjában és minden rendben van . Nagyon örülök a jó hírnek, de annak, hogy az ember érzelmeivel játszanak, már kevésbé!
2010. ápr. 28. 13:01
 7/7 anonim ***** válasza:
A 12 hetes ultrahang eredménye mi volt? Mennyi volt a nyakiredő mérete? Orrcsont látszott? Nekem az Orvosom azt mondta, ha látszik az orrcsont az jót jelent!
2012. máj. 2. 23:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!