Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Hogyan kérdeznétek rá, hogy...

Hogyan kérdeznétek rá, hogy kölcsönbe adta vagy örökre?

Figyelt kérdés

Van egy unokatestvérem, akivel ritkán adatik meg az alkalom, hogy személyesen találkozzunk, és telefonon is csak elvétve beszélünk. Mikor megtudta hogy babát várok akkor említette, hogy van egy jó könyve a babavárásról és el fogja hozni nekem. Valamelyik ismerősének adta kölcsön, de visszaszerzi a következő találkozásig. Egyszer félszóval említett egy terhesnadrágot is, hogy azt is elhozza majd. A találkozás azonban nem jött össze, és a nagyszüleimnél hagyta nekem a csomagot az említett két dologgal. Azóta nem is beszéltünk, a nagyszülők ideadták a csomagot.


A könyvről teljes mértékben úgy gondolom, hogy kölcsönbe van (kiindulva az előzményekből), a nadrággal kapcsolatban viszont tanácstalan vagyok. Nagyon szép fazonú, jó minőségű farmer, pocakrésszel. Jó is nekem, viszont ha "örökre" kaptam, akkor bevennék a szárából, mert kicsit trapéz fazonú. Erre viszont nem jöttem rá, hogy kölcsönbe van-e. Nem az ő mérete, tehát neki nem lesz szüksége rá ha terhes lesz, épp ezért ő sem kölcsön kapta valakitől, akinek vissza kell adnia. Használt naci, egyébként. Nem gondolom hogy magának vette akciósan éppen amiatt mert nagyon más méret, és nem direkt nekem vásárolta, mert úgy beszélt róla, hogy "van egy nadrág, azt is elviszem neked".


Nem marad más út, minthogy rákérdezzek, de nem találom a megfelelő szavakat :P Segítsetek, hogyan puhatolózzam ki? Mondom: nem annyira közeli a viszony, hogy kényelmesen kerek-perec rákérdezzek, mint egy barátnő esetében.


2016. aug. 30. 12:28
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Nyilván illik szóban megköszönni és egyúttal rákérdezel, hogy baj lenne-e ha bevennél a szárából.

Erre Ő annyit fog mondani, dehogy baj, ezt örökre neked ajándékoztam.


Mi ebben a bonyolult?

2016. aug. 30. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
"Köszönöm, majd ha már nem kell, visszaadom, reméljük személyesen" -aztán meglátod mit reagál rá.
2016. aug. 30. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Szia! Köszi megkaptam a könyvet, meg a nadrágot. Nagyon jó mind a kettő, csak a nadrág szára nagyon bő. Megengednéd, h szűkítsem a szárát?
2016. aug. 30. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Hú, a második ötlet nagyon jó! Köszönöm :) Így kiderül még mielőtt a szűkítés témát felhoznám :D


A többiek válaszát is köszönöm, természetesen :)

2016. aug. 30. 12:33
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem meg nem annyira jó a 2. megoldás. Ugyanis ha ő sem tudja, mihez kezdjen a nadrággal, egy ilyenre lehet, hogy azzal reagál, hogy oké, majd visszaadod a Náncsi néni 70. születésnapján, úgyis találkozunk, nem? És akkor meg vagy lőve.

Célravezetőbb hozzátenni, hogy bevennél belőle, ha nem baj, mert akkor lehet, hogy azt válaszolja, hogy jaaaa, persze, nekem végülis nem kell már!

Őszinteség, nem divatos, de régi hasznos módszer... ;)

2016. aug. 30. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Ebben igazad van. Végülis nem vágnék belőle, hanem csak összevennék. Az ugye meg kibontható, és főleg farmernél még a varráslyuk sem marad ott... Szóval lehet akkor is rábólintana a varrásra, ha visszakérné.
2016. aug. 30. 13:13

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!