Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Levették a kombinált teszthez...

Levették a kombinált teszthez a vért. Ezt az eredményt kaptam, de magyarázat nem jött hozzá. Ért valaki ezekhez?

Figyelt kérdés

9 hetesen vették le a vért.

Azt mondták 8-10 hét között szokták újabban. Én pont 9 hetes voltam.

Az UH 12 hetesen lenne.


Free β-hCG: 83,56 IU/L


PAPP-A: 0,73IU/L


2016. szept. 1. 12:52
 1/5 anonim ***** válasza:
57%
Az uh lelettel együtt szokták kiértékelni. Mondjuk nem értem,mért vették le a vért 9 hetesen,azt is 12 hetesen szokták.
2016. szept. 1. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Náluk ez a szokás. Mikor 7 éve voltam, még 12 hetesen vették a vért is.

Állítólag pontosabb adatokat tudnak számolni a korábbi vérből, és a 12 hetes UH-ból.

A babámnak közbe nincs szívhangja, így jövőhéten műtenek.

Ezért az UH elmarad.

A vérvétel eredményét elküldték email-ben.

Szerettem volna ebből kibogozni valamit, hogy van-e betegségre utaló jel. Vagy kiderülhet-e ebből valami.

2016. szept. 1. 13:46
 3/5 anonim ***** válasza:
50%

A leletet majd az uh-val együtt értékelik, nem külön.


Egyébként a legtöbb helyen valóban 12 hetesen veszik le a vért. Viszont a prof (genetikus), akinél mi csináltattuk az uh-kat és a kombináltat, szintén 8-10 hetesen veszi le a vért, mert sokkal pontosabb értéket ad. Ezen kívül megvan az eredmény a 12. heti uh-ra és egyből tudja mondani az eredményt.

2016. szept. 3. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Mint írtam elhalt a terhességem.

Jövőhéten műtenek.

Így az UH-ra már nem kerül sor.

Arra lettem volna kíváncsi, hogy ezek az értékek alapján lehet-e tudni, hogy beteg volt-e a baba?

2016. szept. 3. 11:52
 5/5 anonim ***** válasza:
Nem, ebből azokat a fehérjéket értékelik ki, amik a fejlődéshez kellenek, emiatt az uh-val együtt mérvadóak. Ráadásul ez iscsak becslés.
2016. szept. 3. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!