Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Terminustúllépés?

Terminustúllépés?

Figyelt kérdés
Ma töltöttem a 40+6 napot. Végig problémamentes volt a terhességem (első baba). Viszont kezdek nagyon kétségbe esni, mert nem tűnik úgy, hogy nagyon érkezni akarna. Eddig még jóslófájásom se volt. A családom nőtagjai, (édesanyám, húgaim) mind átlépték ugyan a 40. hetet a terhességeik során, de csak egy-két nappal. Azt olvastam, hogy a terhességek kb. 40 százaléka lépi túl a terminust, ugyanakkor körülöttünk mindenki csak húzogatja a szemöldökét, hogy ez milyen fura. A férjem eddig nagyon nyugodt volt, de lassan már őt is megőrjítik a kollégái a sok fejcsóválgatással, hogy még mindig nincs baba. Igazából nem megoldást várok ezen a fórumon (ebben nem is lehet), csak egy-két biztató szót azoktól, akik hasonló cipőben jártak/járnak.

2016. szept. 13. 12:38
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%
Nézd! Én csak 2 nappal haladtam meg a kiírt időpontot, de jósló fájásom soha nem volt! Az aznapi NST-m sem mutatott semmit! Mire hazaértem, jöttek a 10 percesek. Szóval a jóslókra nem kell alapozni. Húzogatják a szemöldöküket??? Mondanám nekik, hogy a gyerekkel kéne megdumálniuk, illetve azt is, hogy nem orvosok!
2016. szept. 13. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
31%

1. Igen sok esetben nincs semmiféle jóslófájás meg hasonló, hanem egyszercsak megindul a szülés "elsö nekifutásra".


2. Ha a normál ciklusod hosszabb, mint az átlag, akkor a terhesség is a legtöbb esetben hosszabb, akár 2-3 héttel s túllépheti a terminust a baba.


3. Ha semmi problémád nincs a terhességgel, akkor megpróbálhatsz aktívabb lenni fizikailag, attól vagy megindul a szülés, vagy ha nem, akkor is fittebb leszel töle a szülés idejére.


Minden jót!

2016. szept. 13. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
46%
Még a 42 hét is normális, ne aggódj. Én is hat nappal hordtam túl a lányom, és csak azért indult meg a szülés, mert az orvos megpiszkált. Nem tudom mikor jött volna magától.
2016. szept. 13. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:

Pontban a 41 heten folyt el hajnalban a m.vizem.

Drukkolok :)

2016. szept. 13. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:

Szia, mindketszer tulhordtam a gyerkocoket, igaz en csak 5 nappal.

De nekem sem volt soha joslofajasom elotte es csak a szulesekkor nyilt a mehszaj, addig zarva voltam.

Az elsonel engem is kicsit jobban megpiszkalt a doki, legalabbis soha addig nem fajt a mehszajvizsgalat, akkor meg csillagokat lattam, ezert gondolom...

Karacsony elott volt epp, gondolom ezert, de persze biztos nem lehetek benne 😕 Mindenesetre a roppant kellemezlen vizsgalat napjan este indult meg, ez teny.

Engem elsore annyira nem zavart a tulhordas, a masodiknal mar jobbam orultem volna, ha kisse iparkodik. Akkor semmi piszkalas nem volt, biztosan magatol indult be.

Most 36 hetes vagyok, semmi jele, hogy barmi keszulodne, a doki eleve ugy keszul megint tovabb huzzuk picivel.

2016. szept. 13. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:

41+2 voltam, mikor szültem (áprilisban). AnnYira semmi előjele nem volt a szülésnek, hogy azt ereztem, soha nem jon ki. Vegul indítottak.

De a környezetem engem is megorjitett. Vigasz? Nem

Vagy egyedul. ;-)

2016. szept. 13. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:

Szia Kérdező!


Mi újság? megszületett már a baba?

2016. szept. 15. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:
Sajnos még mindig semmi. Tegnap (41. hét) megvizsgált az orvosom, 1 cm-re (azaz kb fél ujjnyira) voltam még csak kitágulva, kicsit próbált tágítani is, hátha estére beindul, de semmi. Ma fekszem be a kórházba és indítják, remélem, minden rendben lesz, örülnék, ha nem lenne belőle császár.
2016. szept. 15. 14:13
 9/13 A kérdező kommentje:

Végre (41+1 napra) megszületett a kisbabánk, de indítani kellett. A szokásosnál vmivel rövidebb volt a köldökzsinór, ezért nem akart beékelődni, és valószínűleg ezért nem indultak a fájások. De a kapott oxiticinra már jól reagált, becsusszant a szülőcsatornába, úh szerencsére nem kellett császározni!

Mindenkinek köszönöm a válaszát és minden jót kívánok!

2016. szept. 16. 14:25
 10/13 anonim ***** válasza:
Gratulálok! :)
2016. szept. 16. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!