Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Mennyire kell a kombinalt...

Mennyire kell a kombinalt teszt ha 12 hetesen amugy is megneznek?

Figyelt kérdés
Gondolkodom a kombinalt szuresen. De 12 hetesen ugxis mennem kell sztk-ba ultrahangra.Es azon gondolkoztam h ha ott minden rendben van akkor nem csinaltatnam meg a masiakt ha valami furat latnak akkor elmegyek oda is. Igy jo lesz?
2016. szept. 17. 13:54
 1/8 anonim ***** válasza:
44%

Mi nem csináltunk szűrést csak UH volt amin mindent alaposan megnéztek meg megmértek. Azt mondta a doki hogy aszerint minden rendben van és csak akkor csináljuk a másikat ha a pénztárcánk megengedi, de feleslegesnek érzi mert minden rendben volt. Ezért nem csináltuk meg.

Azóta is minden rendben van.


23+6 hkm

2016. szept. 17. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
66%

Hát a jobb helyekre (pl. Istenhegyi klinika) kb 3 héttel korábban kell időpontot kérni. Arról nem beszélve, hogy nálunk az sztk-s UH-n, a doki alig látott valamit, mondta hogy VALÓSZÍNŰLEG 3 mm alatt van a tarkóredő... még jó hogy mentünk kombináltra, és ott pontosan, sokkal jobb felbontású géppel megmondták hány mm, és mondták hogy ez átlagon aluli, nagyon jó jel. Nekem nagyon alacsony kockázat jött ki, de az egyik legjobb döntés volt, azóta megnyugodtunk. :)

Ha anyagilag viszont nem engedhetitek meg, de annyi belefér hogy egy normális helyre elmenjetek UH-ra (az kb 11-12ezer), szerintem az is elég jó, vagyis az sztk-s UH-tól jobb.

2016. szept. 17. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Mi nem csináltattuk meg a kombináltat, a 12 hetesen megnyugtattak, hogy 1,8 a tarkóredő és minden rendben, úgyhogy nem bántam meg. Egyébként nem a pénz miatt, de nem tudtak volna olyan arányszámot mondani ami miatt elvetettem volna. Hány éves vagy egyébként? Az idősebbeknek szokták a kombináltat jobban ajánlani.
2016. szept. 17. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

25. De ev elejen volt egy missed abom.

Egyebkent kezdek aggodni mert 11 hetes vahyok de tegnaptol mintha elvagtak volna a tuneteim. Mar faradt se vagyok annyira mint voltam estenkent volt eddig hanyi gerem emelygesem de tegnap semmi meg ma se. Remelem ez nem jelent rosszat.

2016. szept. 17. 15:59
 5/8 anonim ***** válasza:
71%
Én megcsináltattam a kórházban, ahová járok. Az UH ingyenes volt (normál sztk UH), csak a vérvételt kellett csekken fizetni, ez 12000 Ft, a Czeizel intézetben vizsgálták a mintát, innen kaptunk sms jelszavat, stb, az intézet weboldaláról pedig letöltöttük az eredményeket. Annyi, hogy 1 hetet kellett várni. Nekem megnyugtató volt.
2016. szept. 17. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
33%

Szia!


Mi megcsináltattuk, de uh-val egybekötve. Sztk-ba nem megyek, csak ha nagyon muszáj, ugyanis az én kórházamban inkább hagyjuk mi van...

Ott györnyörűen 9 és 12 hetesen megnézik a babát. 9 hetesen leveszik a vért, 12 hetes uh-n a baba minden porcikáját megmutatják és lemérik. Ezalapján adnak egy negatív vagy pozitív eredményt.

Tudom, hogy ettől függetlenül lehet beteg a baba, de mivel így megnyugodtam és láttam őt nekem ez sokat jelentett.

Mindenkinek egyéni döntése! Nekem azért volt jó, mert megnyugtatott. Hogy kell-e? Van akinek itt derül ki, hogy tovább kell menni. És ha gond van, az hamarabb kiderül, szerintem.


Emellett az sztk-ban lótúrót néznek sokszor, a gyereket nekem meg se mutatták az elvileg nagy 19ik heti uh-n. Azt se mondták, hogy mi van, csak, h öltözzek kész... Szóval biztosan nem mindenütt ilyenek, de én nagyot csalódtam az sztk-ban, többször is...

(Itt megkérdezték a kismamától, aki a gyerek nemét akarta megtudni, hogy: Miért? Melyiket nem vinné haza?

A másik doki meg a másik kismamától: Az már nem is érdekli, hogy egészséges-e? )


Akárhogy is döntesz, boldog babavárás!


Üdv,

28 hkm

2016. szept. 17. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Ha vállalnád Down-kórosan is, akkor felesleges, ha nem, akkor azért én megnézetném. Már 8000 Ftért is csinálnak helyenként kombi tesztet. Ne ezen múljon.
2016. szept. 17. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%
2-es vagyok, én 23 éves vagyok, és az utolsónak igazat adok... sajnos mi nem tudtuk volna vállalni ( le lehet pontozni, nem zavar) ha Down-kóros a baba. Egész egyszerűen ismerem a férjemet, magamat, mindketten tudtuk hogy nem menne, vagy talán nem is akarjuk hogy menjen. És mivel fiatalok vagyunk, mi úgy gondoltuk, hogyha Down-kóros, akkor nem tartjuk meg (persze nem a kombinált teszt alapján rohantam volna abortuszra, hanem a megfelelő kivizsgálások után). Lehet hogy kegyetlenség, de a férjem unokatestvére hasonlóan szellemi fogyatékos, és látta mivel jár, ő mondta hogy tényleg nem akarja azt egy életen át csinálni.
2016. szept. 18. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!