Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » A 20. héten mekkora volt a...

A 20. héten mekkora volt a születendő babád súlya?

Figyelt kérdés
Kérdésem értelemszerűen azokhoz szól, akik a huszadik hét környékén voltak UH-n, pár napos eltéréssel esetleg.
2016. szept. 19. 12:54
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
0%
980 grammot mondtak, és 3570 grammal született a 41 héten
2016. szept. 19. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
A huszadik héten 980 gramm???
2016. szept. 19. 13:01
 3/13 anonim ***** válasza:

Az elsonel valamit beneztek. 27-28. het korul vannak az babak 1 kg korul. Nyilvan ez elegge valtozo. De egy 20 hetes baba nincs 1 kg, ez biztos.


18+2 naposan voltam utoljara, akkor volt 230 gramm, ebbol gondolom nem annyira tudsz kiindulni. Holnap megyek uhra megint, 20+6 leszek, mindenkepp megirom, hogy mit mondtak.

2016. szept. 19. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:

Nem tudom mihez van erre égető szükséged.

Én a negyedik babámmal vagyok terhes, és a tapasztalat azt mondja, hogy totálisan mellé fognak ezekkel a mérés utáni becslésekkel.

Egyik babámmal több mint fél kilót tévedtek az utolsó UH-hoz képest.

Akkor mondta a szülésznő, hogy fél kilós tévedés teljesen átlagos, de egy kilós tévedésre is volt már példa.


Ami nem is meglepő, hiszen ha megnézel két gyereket vagy felnőttet, akiknek egyforma a combcsont hossza, és egy idősek, messze nem biztos hogy azonos a súlyuk.

Nyilván a példám sántít, mert méhen belül még hasonlóbb a fejlődésük, és rövidebb ideje is tart, de a genetika meg egyéb tényezők elég meghatározóak. (Pl. diabéteszes-e a kismama stb.) Méhen belül pedig a zsírszövet mennyiségét nem igazán tudják mérni...


Itt találsz egy táblázatot, ahol nagyjából adatokat találsz, de oda is van írva, hogy ez csak kb...

[link]

2016. szept. 19. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%

igen bocsi, nem ők én néztem be!!

a 28 héten volt 980 gramm!

2016. szept. 19. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:
Amiatt kérdeztem, mert terhesvitamint szedtem az elején, a doki pedig a 16. héttől azt javasolta, hogy csökkentsem az adagot, mert ha így folytatjuk túl gyorsan fog gyarapodni a baba testtömege. A 16. héten 153 gramm volt, ami a táblázat szerint is eléggé nagy, aztán a huszadikra 330 gramm lett. A belinkelt adatok szerint ez már a normálhoz közelít.
2016. szept. 19. 13:35
 7/13 anonim ***** válasza:
Az ilyen kőkorszaki dokit lehet jobb volna leváltani... Mikor volt utoljára képzésen, 68-ban? Semmi köze a magzat súlyának ahhoz, hogy szedsz-e terhesvitamint. Kizárólag a baba genetikáján múlik, ha nincs egyéb súlyt növelő betegség, pl. kezeletlen diabétesz. Én végig szedtem vitamint nem lett 3 kiló a babám 40+0-ra. A vitamintól maximum nő a TE étvágyad és TE hízol ha emiatt többet eszel, mint kéne, de a magzat súlya nutellás palacsinta és sivatagi éhezés mellett is annyi lesz, amennyi.
2016. szept. 19. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:

Nem lehet hogy a dokid egy "őskövület"?

Már sok éve megcáfolták azt a tényt, hogy a terhesvitamintól nagy lenne a magzat súlya.


A vitamint sem a "babának szeded", hanem magadnak.

Egy baba minden számára szükséges anyagot elszipkáz az anya szervezetéből, amire szüksége van (mint egy kis parazita), és ha valamiből nincs elég, akkor az anyánál lesz/lehet hiánybetegség.

Inkább az a kérdés, hogy a Te értékeid rendben vannak-e, ez a vérvételeknél kiderül.

Ha nincs hiányod ásványi anyagokban és egyébként is kiegyensúlyozottan táplálkozol, akkor valószínűleg nincs szükséged vitaminra sem.

2016. szept. 19. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

21 hetesen 460 g-ra becsultek, 3800 g-mal szuletett a 39. heten. (Egyebkent nagyobbra "vartak" a sulyat, de inkabb hosszu lett, mint duci.)

A masik gyereket 20 hetesen 400 g-ra becsultek es 3100-zal szuletett a 40. heten.

En vegig szedtem a magzatvedot mindket terhessegnel, sot, utana is, gyakorlatilag a masodik gyerek ugy fogant, hogy akkor mar kb ket eve folyamatosan szedtem.

Semmi jelentosege nem volt. Es nem is hiztam el.

Azt hittem, hogy az orvosok mar egy-jet eve lealltak arrol, hogy ilyesmit terjesszenek a terhesvitaminrol.

2016. szept. 19. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

Nekem soha nem mondja meg a dokim hogy mennyi a súlya, én szoktam rákérdezni aszerint amiket neten olvasok. És ő csak azt mondja mindig nekem hogy kb. annyi.


Ez nem baj hogy nem szokta mondani? Engem kissé zavar, hogy nem tudja csak általánosít...:(


24+2 hkm

2016. szept. 20. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!