Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Ha munkanélküli vagyok,...

Ha munkanélküli vagyok, pénzbe kerül a kórházi ellátás a szülős napokban?

Figyelt kérdés
2010. ápr. 23. 19:20
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Ha munkanélküli vagy, és pénzt kapsz a hivataltól, akkor rendezve van a TB-d, azaz egészségügyi ellátásod.Ha orvoshoz, patikába mész nem ég az a bizonyos piros lámpád.Ha nem kapsz pénzt, és te se fizeted magadnak az APEH-BAN, akkor ég a piros lámpa.Azt jelenti nem vagy jogosult az ellátásra.Sajnos ilyenkor fizetni kell az ellátásért, ami nem kevés.Mindenképpen rendezni kell ezt a dolgot, mert sokba kerülhet.
2010. ápr. 23. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Igaza van az előttem szólónak. Ha már nem kapsz álláskeresési járadékot (amiből a TB-det is fizetik), magad után kell fizetned az egészségügyi hozzájárulást, kb. havi 5000 Ft, és akkor ingyenesek a vizsgálatok, különben ki kell fizetned a díjukat, és az biztos, hogy nagyon sok lenne.
2010. ápr. 23. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

Ha nincs biztosításod (vagy te fizeted magad után, vagy a munkanálküli hivatal, ha be vagy jelentkezve)akkor fizetned kell az ellátásért sajnos!


De lenne nekem is egy kérdésem! Bocsi az OFFért!


Ha én fizetem magam után a biztosításom, ha megszülök akkor is kell majd fizetnem, amíg GYESen vagyok? vagy akkor az állam támogatja ez időre?


Köszönöm szépen! És bocsi!

2010. ápr. 23. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
Ha Gyes-en leszel akkor már nem kell magad után fizetned! A szülés napjától kapod a Gyes-sel együtt az Eü.-i ellátás jogosultságát is.
2010. ápr. 23. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Nagyon szépen köszönöm a válaszod! :) Ez jó hír! :)
2010. ápr. 23. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
Nagyon szivesen! Ez 100%, én is munkanélküliről mentem szülni (GYESRE), és hála nem kell fizetnem.Ráadásul a sógornőm APEH dolgozó.Jó babavárást!
2010. ápr. 23. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
akkor a sok munkanélküli romával hogy van tele a szülészet? Meg egyeltalán a kórház?
2010. ápr. 24. 07:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat.Febr.7-ig kaptam az ellátást,így gondolom addig biztosítva voltam.Most "csak be vagyok jelentve".Sajnos a nagy futkozásban megfeledkezdtem erről,3 hét múlva szülök.Nem késő még intézkedni?
2010. ápr. 24. 13:22
 9/10 anonim ***** válasza:
Nyugi nem késő.Ha febr.7-ig kaptál pénzt, onnantól számítva 45 napig még jogosult voltál ellátásra.Akkor márc.huszon akárhányadikáig eü.jogod is volt.Így kb.1 hónapra visszamenőleg kell csak kifizetned, de napi díja van.Összesen kb.5000Ft.Ezenkívül fizesd ki a szülésig a napokat.Mindenképp rendezd, mert százezres tételeket is felszámolhatnak az ellátásodért.Minden jót!
2010. ápr. 24. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Az ellátás összegét a babádra költsd inkább!:)
2010. ápr. 24. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!