Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » A méhlepényem fedi a méhszájam...

A méhlepényem fedi a méhszájamat. Baj?

Figyelt kérdés

Most voltam 12.hetes UH-n,minden rendben van csak ez a kis bibi van.

Más is van így?

igaz az orvosom mondta,hogy nem kell megijedni idővel helyre áll de azt elfelejtettem megkérdezni tőle,hogy ilyenkor lehet e szexuális életet élni.


2010. ápr. 26. 10:17
 1/9 anonim ***** válasza:
Igen, még sok idő van a szülésig, így akár feljebb is húzódhat a méhszájról. Annyi elővigyázatosság azért nem ártana, hogy addig máshogyan szeretitek egymást. Ha a lepény közvetlenül a méhszájon van, még kisebb megerőltetés hatására is bevérezhetsz így akár egy aktus után is. Nem mondta a doki azt se, hogy emelni se ajánlatos ilyenkor és hogy a fizikai munka is kerülendő?
2010. ápr. 26. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Szia! Ha a doki külön nem hívta fel rá a figyelmedet, valószínűleg nyugodtan élhetsz szexuális életet. a várandósság elején gyakran előfordul, hogy a lepény fedi a méhszájat, de általában ahogy növekszik a méh, ez módosul. Baj csak akkor van, ha szüléskor is fedi, mert ez esetben csak császárral lehet szülni.
2010. ápr. 26. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Szia, nekem is a12.héten derült ki, mert elkezdtem vérezni.Nekem csak elérte a méhszájat , nem fedte. Feküdnöm kellett. Fokozottan vigyázni kell a mozgással, nem szabad szexuális életet élni, sem sportolni, sem cipelni, sokat kell feküdni. Ilyenkor nagy a vérzés veszélye.Idővel, ahogy nő a méh, változhat a helye. Ez 80% ban így van, de ha a 24. hétig nem távolodik el a méhszájtól, akkor nem szülhetsz természetes úton. Ne haragudj, ha ez ijesztő volt, de tényleg vigyázni kell vele. Én lemondtam a nyaralásokat külföldön, mert nem akarok külföldön vérzés miatt kórházba kerülni. Nekem mára 1,5 cm-t elmozdult (17.hétben vagyok), de még így sem sportolhatok. Talán majd pár hét múlva... de most amúgy sem ez a legfontosabb...

Vigyázz magadra!


Üdv

2010. ápr. 26. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

Értem,azt mondta minden rendben van,a méhszájam megfelelően zárt semmi baj,csak a lepényt mutatta az uh-n,hogy a lepény vége fedi a méhszájamat.

Meg annyit mondott,hogy ha véreznék szóljak de akkor se ijedjek meg,és hogy fokozottan fogja ezt figyelni.

Voltam már együtt a férjemmel ezelőtt is de nem véreztem,semmi baj nem volt,igaz elővigyázatosabbak vagyunk,és nem gyakran vagyunk együtt.

2010. ápr. 26. 10:28
 5/9 anonim ***** válasza:
10:24 es vagyok. Nekem is teljesen zárt a méhszájam, mégis véreztem egy együttlét után (előtte is voltunk együtt, addig nem véreztem) Szerintem vigyázz. 1-2 hónap alatt arrébb tud menni, az nem olyan nagy idő szerintem. Ne vedd könnyedén!
2010. ápr. 26. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Szia,


Nekem is azt mondták 12. heti uh-n hogy fedi, de még változhat ahogy változnak odabent a dolgok. Legutóbb (26. hetin) már nem mondták hogy bármi gáz lenne :) :)

Elvileg ha fedi még a terhesség végén is akkor ugyebár császár. De ne aggódj, még van ideje feljebb menni :)

26 hetes kismama

2010. ápr. 26. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat.

Nem veszem könnyedén,féltem a picurt,sokat vártunk rá, hogy itt legyen tehát komolyan veszem.

2010. ápr. 26. 11:04
 8/9 anonim ***** válasza:

Szia!


Te még az elején vagy, így akár még változhat is a helyzet.

Nekem sajnos nem változott semmit, nekem is fedi a méhszájat.

Voltak is vele gondjaim, barnázás, vérezgetés, és kórház lett a vége.Pedig nem voltam együtt a párommal, nem cipekedtem, nem emeltem és sajnos mégis.....Jelenleg itthon vagyok, és csak remélni tudom, hogy minden rendben lesz, és kitartunk a végéig.

Magne B6 ivóoldatot iszom, minden egyes nap amit magam mögött tudhatok aranyat ér:-)

Remélem nálad minden rendben lesz, és gyorsan arrébb megy a placanta:-)

Boldog babavárást kívánok!

2010. ápr. 26. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm!

Én is minden jót kívánok neked,remélem nem lesz semmi baj.

2010. ápr. 26. 16:33

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!