Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Elvigyem a fiamat ultrahangra...

Elvigyem a fiamat ultrahangra magammal?

Figyelt kérdés

6 hetesen megyek a dokimhoz magánrendelésre, utána való héten ultrahangra. A fiam 5 éves, nagyon vágyik már tesóra és arra gondoltam, hogy elvinnénk magunkkal az ultrahangra.

Jó ötlet lenne?

Volt már egy spontán vetélésem, ezért félek egy kicsit.



2016. nov. 14. 12:01
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
80%
Ne. Szerintem egy nagytesónak elég megtudnia, hogy jön a baba, ha már látszik. De a 12. hétig végképp fölösleges. Utána már sokkal kisebb az esély, hogy baj legyen.
2016. nov. 14. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
83%
Egyrészt marhàra nem gyereknek való, egy hüvelyi uh,màsrészt 12 hétig el sem mondanàm. Felesleges trauma lenne neki, ha addig történne vmi.
2016. nov. 14. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
80%
persze ezt ti tudjátok, de én 12 hétig nem mondanám neki. meg ugye ez ugy is hüvelyi uh lesz, én még a páromat sem vittem be magammal. 12 heti uh-ra jött be először.
2016. nov. 14. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 A kérdező kommentje:
7 hetes leszek akkor, a fiamnál is hasi uh-t csinált a dokim. :)
2016. nov. 14. 12:15
 5/19 anonim ***** válasza:
85%
Semmiképp. Ilyenkor még csak hüvelyi ultrahang van, nem hiszem hogy tudna mit kezdeni avval, ahogy azt előkészítik, aztán valahova bekerül az anyja lába közé (ha le is van takarva deréktól anyuka). Amúgy is korai, majd ha már idősebb lesz a várandósság és ha már jobban azonosítható lesz a magzat, hogy ő is felismerjen valamit. Mondjuk ha mentek majd esetleg 4D-s ultrahangra lényegesen később, azt lehet élvezné, ha előtte alaposan átbeszéled vele mikor mi és hogyan fog történni. Persze csak ha ő is szeretné majd, 5 évesen még kicsi, akár meg is ijedhet tőle, ami nekünk felnőtteknek természetes, egy ekkora gyereknek még nem biztos, hogy az.
2016. nov. 14. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
76%
Ez meglepő. Mindenesetre szerintem így sem érdmes, nem tudná mit és hol nézzen (értem, hogy segítenétek) és lehet az is zavarná, hogy olyasmit lát, amit nem tud azonosítani.
2016. nov. 14. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
80%
Egyáltalán nem jó ötlet, se elmondani, ultrahangra bevinni meg pláne. A babamozi 30 hetesen még csak-csak, mert ott már láthat babaszerű valamit a képernyőn, de 7 hetesen a fekete monitoron van egy apró karika, benne valami maszat. 5 éves szemmel ebben nem sok értékelni való van, most ne felnőtt fejjel gondolkodj, persze, nekünk az édes kisbabánk a 2 mm-es sejtcsomó is, de ez egy ovisnak más. Meg aztán ha neadjisten baj lesz, akkor amellett
2016. nov. 14. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
79%

... (bocs, elküldte) amellett, hogy neked fel kell dolgozni, magyarázd el egy 5 évesnek, hogy bocs, mégse.


De ettől függetlenül is szerintem semmi keresnivalója egy 5 évesnek egy 7 hetes terhesség ultrahangján.

2016. nov. 14. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
79%

Szerintem sem.

Majd ha később mentek UH-ra, ahol már látszik is valami rendesen, ahol már babaformája lesz, akkor lehet, hogy érdekes lesz neki.

2016. nov. 14. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
53%

7 hetes leszek akkor, a fiamnál is hasi uh-t csinált a dokim. :)


Akkor ha volt egy vetélésed tudhatnàd,hogyha vmit nem làt jól a doki akkor hüvelyi uh-t csinàl, és ehhez elég annyi is hogy 5 nappal később fogant, akkor meg szart se làt hasi uh-n.


De ha te ennyire biztos vagy benne,hogy nem fog hüvelyit csinàlni, a gyerekedet meg leköti a kis fehér pötty,akkor vidd el. Csak ez esetben minek kérdezted meg?!? :-)

2016. nov. 14. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!