Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Szerintetek h hangzanak ezek...

Szerintetek h hangzanak ezek a nevek, ill melyik illik a Darai vezetéknévhez?

Figyelt kérdés

lány Emília, Henrietta, Arina

fiú, Dániel, Gergő, Milán, Zsolt, Vencel


nem tudjuk még a nemét, kíváncsiság miatt érdekelne, van egy Máté nevű kisfiam.



2016. nov. 27. 11:31
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%
Az Arinát semmi esetre sem választanám.Nagyon hasonlít a vezetéknévhez.A Henrietta is erős hozzá.Az Emilía oké.Fiúból az első kettő nem,a többi oké szerintem.
2016. nov. 27. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%
Nekem az Emília és a Milán jön be :)
2016. nov. 27. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
100%
A Darai elég durva csengésű név, így én valami könnyedebben kiejthető neveket keresnék, mint: Darai Eszter, Darai Olívia, Olivér stb. Emilia amúgy szép,csak nekem túl külföldies.
2016. nov. 27. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
Nekem a Henrietta, Gergő, Zsolt nevek tetszenek a felsoroltak közül.
2016. nov. 27. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:

Darai Emília és Darai Gergő jól hangzik.

Arina nagyon nem passzol hozzá.

2016. nov. 27. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:

Milán

Emília

2016. nov. 27. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 Andi80018 ***** válasza:
Henrietta, Gergő. Szerintem rosszul hangzik, ha az utolsó betű mondjuk magánhangzó a vezetéknévnek és a keresztnév első betűje is az.
2016. nov. 27. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
Arinával szörnyű, össze is folyik kicsit, és többször rá kell majd kérdezni, amikor bediktálja valahol a nevét, hogy "elismételné mégegyszer?" Szóval szerintem nem praktikus egyáltalán. Vagy össze is tud tőle "akadni " a nyelvünk, hogyha egyben mondjuk ki a keresztnevet és a vezetéknevet ebben az esetben. Emíliával tökéletesen hangzik, Henriettával kicsit nehézkes ,és hosszú, de nem kibírhatatlanul tűrhetetlen, de nem olyan kellemes, kényelmes kimondani. Szóval szerintem lányból a legjobb az Emília. Dániellel alliterál. Vannak ritka esetek, amikor szépen jön ki, és nem zavaró, hogy alliterál a két név, de ez nem az az eset. Számomra itt kimondottan zavaró pl. Gergő, Gergely; hát, nekem Gergővel nem hangzik szépen, meg nem is olyan kellemes kimondani, Gergellyel viszont nagyon szép hangzású. Milánnal kellemes kimondani, de a Milán név nekem nem tetszik. Darai Zsolt nem rossz, de Gergellyel vagy Milánnal jobban hangzana. Darai Vencel meg olyasmi, mint amilyen a Henriettával volt. Annál a Zsolt jobb. Meg még picit visszatérve a Gergőhöz, a Gergő nekem egyébként is a Gergelynek a beceneve eredetileg, szóval még egy, amiért a Gergely- verzió jobb lenne, ha esetleg azt választanátok.
2016. nov. 27. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim válasza:
Emília , Gergő :)
2016. nov. 27. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:

Darai Emília

Darai Dániel

2016. nov. 28. 08:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!