Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Néhány kérdés a terhességetekr...

Néhány kérdés a terhességetekről. Van kedvetek mesélni picit?

Figyelt kérdés

- Hogyan tudtátok meg, hogy terhesek vagytok?

- Tervezett baba, vagy váratlanul jött?

- Egyedül vágtok bele, vagy mellettetek van az apuka is?

- Hány hetesek vagytok?

- Mi a legnagyobb aggodalmatok?

- Mikor kezdtek el vásárolni a babának? Vettetek már valamit? Mit?

- Mikorra vagytok kiírva?

- Hogy érzitek, anyagilag biztos hátteretek van a baba váráshoz, vagy lehetne jobb is?

- A lakásotokat alkalmasnak tartjátok a gyermekvállalásra, vagy jobb lenne egy nagyobb? Van lehetőségetek nagyobb lakásba költözni? Ha nincs, akkor hogyan oldjátok meg?

- Mennyit gondoltok a babátokra?


+ bármit megírhattok a terhességetekkel kapcsolatban, amit szívesen megosztanátok, vagy ami nyomaszt benneteket.


(Ezeket azért kérdezem, mert kíváncsi vagyok, hogy a most úton lévő babák milyen családokba, milyen körülményekbe csöppennek és hogy a hozzám hasonlóan várandós nők hogyan élik meg a terhességüket) Köszi, ha válaszoltok :)


2016. dec. 1. 10:56
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
53%

-teszt alapján meg nem jött meg a havim

-mindkét terhességem tervezett

-a férjemmel

-9 hetes vagyok

-az, hogy fogok boldogulni a kis korkülönbséggel, elvileg 21 hónap lesz köztük.

-30 hetes kor körül. Természetesen még semmit se vettünk.

-július 3

-biztosnak érzem a hátteret

-igen

-néha a saját gondolataimat se hallom a 14 hónaposom mellett aki "hálistennek" fogzik is

2016. dec. 1. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
58%

- elmaradt a menstruáció és teszteltem ami pozitív lett és utána a nődoki is igazolta a terhességet

- tervezett baba volt, már 7 éve vártuk, spontán összejött

- apuka is mellettünk van

- 35 hetes leszek pár nap múlva

- legnagyobb aggodalmam az hogy félek, nehogy beteg legyen a babám

- 16 hetesen kezdtünk vásárolni: először apróságokat: ruhácskák, későbbiekben meg már kiságy és babakocsi...stb.

- január 9

- lehetne jobb is az anyagi háttér, de ami kell neki meglesz minden

- lakás alkalmas egy baba részére és nekünk tehát hármunknak, de azért mivel vannak állatkák is (hörcsögök és papagájok) ezért jobb lenne, ha lenne 3 szoba a 2 helyett

- mióta terhes vagyok már minden nap sokat gondolok rá, de főleg most hogy mindjárt megszületik, még többet. :)

2016. dec. 1. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
53%

- Az elmaradó mikulással, terhes teszttel.

- Tervezett.

- Mellette voltam/vagyok/leszek.

- Semennyi.

- Nem emlékszem hogy mi volt, ha volt. Talán nekem a kórházba való beautózás, hiába volt 15 percre tőlünk. :D

- Szerintem olyan félidő tájékán vettünk dolgokat. Vettünk is, kaptunk is. Babakocsit kaptuk anyámtól, kiságyat vettünk, ruhákat vettük/kaptuk.

- Nem vagyunk kiírva.

- Biztos a háttér, még úgyis, hogy párom már GYED-en van. Persze mindig lehetne jobb.

- Alkalmas, de egy második gyerek esetében lehet már elköltöznénk. 3 szobás, de abból 2 szoba nem olyan nagy. Nincs most amúgy lehetőségünk, még nem tudjuk hogy oldjuk meg.

- Gondolni nem nagyon gondolunk, mert minden másodpercünket leköti. :D


Én engem egyszerre frusztrált és egy egyszerre örömmel töltött el, hogy apuka leszek. Azért egy nagy változás nőnek férfinak egyaránt. Miután megszületett a fiacskánk, el kellett telnie pár hónapnak, mire elfogadtam a tényt, vagy feldolgoztam, hogy apuka lettem. Nem tartottam távolságot, kivettem mindenből a részem, de igazából nem is éltem meg minden másodpercet örömmel. Bár szerintem nem is lehet.

2016. dec. 1. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
53%

-nem jott meg a menzeszem 2 het utan sem, de a tesztek negativak voltak, azutan egyszer csak lett egy extra halvany pozi tesztem, amit emlekeszem, allandoan nezegettem forgattam. Parom szerint tok negativ volt. Majd meg egy het utan lett egy eros pozitiv tesztem. Meg akkor sem akarta elhinni, csak a legelso ultrahangnal, mikor hallotta dobogni a szivet. Egesz uton olyan volt mint aki citromba harapott, egy szot nem szolt, vegul kiderult, hogy akkor dolgozta fel, hogy vegre sikurult, apuka lesz. De meg akkor is attol felt, hogy nehogy veletlen elmenjen, nem akarta beleelni magat.

-tervezett baba

-kezdeti felelmeket leszamitva, mindenben tamogat apuka

-34 hkm

-hogy ido elott szuletik, kicsi lesz a sulya, vagy nehogy, legyen valami eddig fel nem fedezett betegsege.

-meg nem vettunk semmit, de mar kineztunk kisagyat, pelenkazoasztalt. Mostanaban akarjuk megvenni.

- januar 19

-stabil az anyagi helyzetunk, elbir egy-ket gyermeket, de igyekszunk feljebb jutni a szamarletran.

-tokeletesen alkalmas a lakasunk

-mindig eszembe jut, foleg amikor feszit, mocorog, viszont volt mar joparszor is, hogy elfelejtkeztem a nagy pocakrol es probaltam lavirozni a sok ember kozott, mikor rajottem, hogy megnyomta par embert a pocakkal, vagy eppen bevertem a pocakot az asztal sarkaba, mert azt hittem, hogy meg mindig olyan vekony vagyok.

2016. dec. 1. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
53%

Terhességi tesztből tudtuk meg, 3 nappal a nemvárt után.

Tervezett gyerek.

Férjemtől van.

10 hetes vagyok.

Sok félelmem van, egész nap hányok, nem tudom a vizet se bent tartani, félek hogy kevés tápanyagot kap és én is nagyon rosszul érzem magam.

Nem vettünk semmit egyenlőre.

Elvileg június elején, közepén lesz programozott császárral, egyéb betegségem miatt.

Anyagilag szerintem jól állunk, de nem vagyok anyagias ember, szóval lehet másnak ez nem felelne meg. Nem akarunk sokat költeni, mivel csak 1-2 évig szükséges a csecsemőholmi, esetleg a második gyereknek majd kell, de nem hosszútávra vesszük, tehát ne legyen dtága. A lakással is ugyanez a helyzet, a mostani kétszobásból átköltözhetnénk 3 szobásba, de én egyenlőre nem szeretnék ezzel foglalkozni, majd évek múlva, amikor már több hely kell.

Szoktam gondolni a gyerekemre és néha beszélek is hozzá.

35/N

2016. dec. 1. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
69%

- Hogyan tudtátok meg, hogy terhesek vagytok?

Terhességi tesztből.


- Tervezett baba, vagy váratlanul jött?

Tervezett volt, ugyanakkor meglepődtem, hogy első hónapban sikerült, még egy kicsit élveztük volna a "babaprojektet". :)


- Egyedül vágtok bele, vagy mellettetek van az apuka is?

Férjemmel.


- Hány hetesek vagytok?

11


- Mi a legnagyobb aggodalmatok?

Betegsége van eseteleg a babának (pl. Down-kór). Vetélés (barnáztam az elején).


- Mikor kezdtek el vásárolni a babának? Vettetek már valamit? Mit?

Még nem. Anyukám tervez babakocsit venni nekünk karácsonyra. Néhány holmit kapunk innen-onnan, hogy mit, azt nem tudom még pontosan.


- Mikorra vagytok kiírva?

06.20.


- Hogy érzitek, anyagilag biztos hátteretek van a baba váráshoz, vagy lehetne jobb is?

Lehetne jobb is, de azért aránylag biztos igen, nélkülözni semmiben nem kell.


- A lakásotokat alkalmasnak tartjátok a gyermekvállalásra, vagy jobb lenne egy nagyobb? Van lehetőségetek nagyobb lakásba költözni? Ha nincs, akkor hogyan oldjátok meg?

A pénz megvan a nagyobb lakásra/házra, de még nem találtunk megfelelőt. Ha minden kötél szakad a mostani is megfelelő, de azért kényelmesebb lenne nagyobban.


- Mennyit gondoltok a babátokra?

Elég sokat.

2016. dec. 1. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 p.szabina1223 ***** válasza:
53%

-Nem jött meg időben és csináltam tesztet, ami pozitív lett.

- Nem volt tervezett baba, váratlanul jött, de örültem neki.

- Jelenleg egyedül vagyok, mert párommal szétmentünk. Ennek ellenére hetente jön, elkísér a vizsgálatokra, megveszi, ami szükséges pl. magzatvédő vitaminok.

- 18 hét 0 napos vagyok.

- Vetélés, baba betegsége.

- 2017-05-04.

- Az anyagi helyzetem nem valami jó, lehetne jobb is.

- Nincs saját lakásom, mamámmal élek egy két és fél szobás kertes házban. A babának lesz saját szobája, el fogunk férni. Jelenleg nincs lehetőségem másik, nagyobb lakásba költözni.

- Természetesen sokat gondolok a babára. Várom, hogy majd megismerhessem.

Csak az exemmel való kapcsolatom aggaszt, jó lenne, ha meg tudnánk beszélni a dolgainkat, talán újra összejönnénk, hogy a kicsi teljes családba érkezzen.

2016. dec. 1. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
53%

- Késett néhány napot, teszteltem.

- Tervezett, ezen kívül nem is volt terhességem (vagy nem tudtam róla)

- A férjemmel.

- Már megszületett, két és fél éves.

- Nem volt.

- Erre már nem emlékszem, de talán a 30. hét körül. A terhesség alatt vizsgák és lakásvásárlás is volt, az eléggé elvitte a figyelmemet.

- Május közepe volt, 2 nappal a kiírt dátum után született.

- Igen, stabil hátterünk volt, van.

- Egy 40 nm-es, másfél szobás belvárosi lakásból költöztünk egy 90 nm-es, kertvárosi sorházba.

- Akkor gondoltam rá, amikor rugdosott, egyébként a munkám lekötött.


A terhesség egyébként problémamentes volt. A 24. héten enyhe cukrot állapítottak meg, amit diétával karban tudtam tartani. Ez amúgy meglepett, mert a családban sincs cukorbeteg, illetve a súlyom is normális volt (szülésig 8 kg-ot szedtem fel, ami mind le is jött). A dietetikus szerint az zavarta meg a hasnyálmirigyemet, hogy hirtelen nőtt a súlyom, a szerv pedig nem tudta, hogy hízok vagy terhes vagyok. Igaza volt, mert akkor már a súlyom 15%-kal nőtt 2-3 hónap alatt, nem csodálom, hogy megzavarodott a hasnyálmirigyem. De szülés után spontán el is múlt.

A macerás rész az utolsó 2-3 hét volt, amikor alig volt már hely bennem. Semmilyen testhelyzet nem volt kényelmes, fájt a hátam, nehéz volt a légzés is. Alacsony vagyok, így nem meglepő. Az utolsó hetekben emiatt tényleg teher volt már. A 38. héttől (akkor már nem koraszülött, nem érte volna hátrány) drukkoltam, hogy beinduljon a szülés, de kihúzta a végéig.


Utána szembesültem inkább a hátrányokkal: szülés után a méhem által túlfeszített rekeszizmom beleffent a hasüregbe, az első napokban csak haskötővel kaptam levegőt, egyébként fuldokoltam, mert nem volt, ami működtesse a tüdőmet. Rá egy évre egyrészt érthetetlenül nagy hasam volt, illetve kezdett köldöksérv kialakulni. Mint kiderült, szétnyílt a hasizmom. Nem bírta a feszítést, ezért a kötőszövet engedett. Ezt, a sérvvel együtt, műtéti úton orvosolták, azóta rendben van. A hasam is ismét lapos, illetve nincs sérvem.

2016. dec. 1. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
53%

-késett a mensim, teszteltem

-nem tervezett, sosem volt ellenünkre

-apuka külföldön

-14 hetes

-jól van e a kicsike ott bent

-még nem

-júni 2

-lehetne jobb is

-lakás alkalmas

-egész nap és éjjel is amikor felébredek

2016. dec. 1. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
77%

Első gyerek. Késett,teszt. Nem tervezett. Volt apuka mellettem, 3éves volt mikor elköltöztem a lányommal onnan.

Félelmem az anyagiak volt. Nem vettünk semmit,mivel rosszul álltunk. De mindent kaptunk. Lakás mérete oké,állapota kevésbé,de a kicsinek mindene megvolt. Gondoltam a babára sokat,de fiatal is voltam,nem terveztük,apja nulla segitség volt,igy nagyon stresszed volt minden.


Második baba. Tervezett,de korai kapcsolatba. Késett,teszt. Albérlet,épp sok kiadás miatt kissé minuszba,de mindenre telik igy is. Sok mindent kaptunk is,vettünk is azért. Vártuk nagyon. Lakás mérete egyelőre elég,majd a kicsi a nagyhoz megy át. Stabil.,boldog új kapcsolat,a nagy apjának hívja és tekinti páromat. Jövöre másik autó,mert három gyerek lesz,3-4év és ház.


Elsövel kiirt nap 2012.10.02

Másodikkal kiirt nap 2016.10.10

Mindketten 10.04 születtek 2012 és 2016-ban.

2016. dec. 1. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!