Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » 12 hetes vizsgálati papíromra...

12 hetes vizsgálati papíromra ráírták: hasüreg: echogen belek, ez mit jelent?

Figyelt kérdés
2008. okt. 6. 17:32
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Átmeneti állapotok


A legtöbb átmeneti állapot a magzati testben a nyirokrendszer, a húgyutak, a központi idegrendszer kórosan felszaporodott vagy eloszlott folyadékának következménye. Ezek a folyadékgyülemek olykor kimutathatók a korai vizsgálatkor, de késõbb részben vagy teljesen felszívódhatnak. Jóllehet ezek az elváltozások nem feltétlenül jelentenek durva magzati abnormalitast, de jelenlétük utalhat chromosoma-rendellenességre vagy más szervben kifejlõdõ anomaliára (nyaki redõ megvastagodása, cysticus hygroma, pericardialis és pleuralis folyadékgyülem, plexus chorioideus cysta, echogen belek stb.).


Ebből adódóan a terhességed további fokozott figyelmet igényel, hogy ezek a bél-gyomorfolyadékok felszívódnak-e..

Egyenlőre ne aggódj, demindenképp kérdezd meg az orvosod, hogy küld - e külön genetikai vizsgálatra ez miatt, mert indokolt lehet.


Remélem érthető voltam..drukkolok,hogy ne legyen gond.

2008. okt. 6. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Köszike a választ!!!érthető volt amugy,de nagyon nem nyugodtam meg,de majd a doki csak mond valamit a jövőhéten rá!!

köszi,Üdv.: M

2008. okt. 6. 22:01
 3/3 anonim ***** válasza:

Nekem is ez van írva a papíromra, én tegnap voltam UH-on, de nem foglalkoztam vele, mert az orvos nem mondott semmit, illetve azt monsta, hogy minden rendben van.

Most viszont nagyon megijedtem.

2008. okt. 7. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!