Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » A 12. hét körül kellett menni...

A 12. hét körül kellett menni vérvételre és vizeletre. Ilyenkor mit néznek a vérből? Ebből megnézik az összes dolgot, mint a fertőzések, vércsoport, stb? és a vércukorszint mérését mikor kell először? (amikor tesztreggelit adnak)

Figyelt kérdés
2008. okt. 6. 17:44
 1/4 anonim ***** válasza:
51%

A 12. héten uh van.

A 16. héten van vérvétal -serum AFP mérése.

A 18. héten genetikai uh, az AFP eredményével

A 22-26 .héten van a cukorterheléses vérvétel..nem tesztereggeli van hanem 3 dl tömény cukros víz..

A 30. hét körül van egy uh.

A vizeletet minden orvosi vizsgálaton , tehát havonta nézi a védőnő, vagy a doki..

Ez a szakmai protokoll kötelező menete..

Nem tudom miért kellneked külön 12. héten vérvétel, max a vércsoport , toxoplazmózis, volt-e bajod nézhető, de a serum AFP-re ezen a héten nem tudnak értékelhető eredményt nézni.

2008. okt. 6. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Attól függ hol laksz! Mert az ország más-más pontján mást néznek!

Nálunk mindenkinek és ingyen néznek kombinált tesztet a 12. héten!!! Tehát a down szindrómát. Valamint a 16. héten is vérből nézik az integrált tesztet.

És nálunk a vércukrot tesztreggeli alapján (zsemle+kefir) nézik a 24. héten. Tehát lehet, hogy erre gondolt a kérdező.

2008. okt. 6. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Köszönöm a második válaszoló értette meg, mit akartam tudni.

Köszönöm a válaszokat.

2008. okt. 6. 20:05
 4/4 anonim ***** válasza:

Nálunk a terheléses cukor a 26-28. héten van. Ezt a dokid dönti el, hogy mikor szeretné, ha elvégeztetnéd.


Nekem a 12. héten nem néztem sem vizeletet, sem vért, csak a kombinált teszthez vették le a vért. Ebből pedig azt nézik hány százalék esély van Down kóros babára.

2008. okt. 6. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!