Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Első babát várók, hogy álltok...

Első babát várók, hogy álltok anyagilag? Van saját lakásotok vagy albérletben laktok? Van elegendő félretett pénzetek?

Figyelt kérdés

Én még nem vagyok vàrandós, jövőte tervezzük, hogy belevàgunk.

Ha én gyedre mennék akkor kb a bevételünk nettó 360-370 ezer ft lenne.

Van hitelünk ami 90 ezer ft/hó.

Plusz van 600 ezer ft félretett pénzünk.

Persze a picinek mindene meglenne, de nem a több százezres dolgokat vennénk, úgy gondolom nem is ez a lényeg. :)

Férjem az aggodalmasabb fajta, főleg mióta lakáshitelünk van.


Így szerintetek bevállalható egy baba?

Hogyan nyugtassam meg a férjemet, hogy nem agyaljon az anyagiakon? :)


2016. dec. 7. 15:34
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
60%
Én csak annyit kérdeznék, hogy most panaszkodsz vagy dicsekszel? Szerintem messze jobbak a lehetőségeitek, mint az átlagnak.
2016. dec. 7. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 A kérdező kommentje:
Köszi 1-es a választ. Dehogy dicsekszem, pont hogy rossz, mert agyal a férjem rajta. Amúgy szerintem is jobban állunk az átlagnál.
2016. dec. 7. 15:41
 3/17 anonim ***** válasza:
100%
Nekünk ennél jobbak az anyagi feltételek, de nem csak ettől függ a gyerekvállalás. A férjed szerintem csak kifogásokat keres. Van saját lakásotok?
2016. dec. 7. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 A kérdező kommentje:

Kedves 3-as, igen idén vettük a lakást.

Tudom, hogy szeretne babát, mert mondta és abban egyeztünk meg, hogy jövőre belevágunk. Igazából eléggé későn érő típus, 29 lesz, én meg 28. Màr tavaly óta vágyom a babára és most már adottak lettek a feltételek is.

2016. dec. 7. 15:48
 5/17 anonim ***** válasza:
55%

Nálunk most egy éves a pici.

Saját lakásunk van

mostani bevételünk:500.000 körül van, ha én is dolgozni fogok ismét 650 ezer lesz.

van félretett pénzünk

hitel nincs


Mi se vásároltunk méregdrága dolgokat, a legdrágább a babakocsi volt, 240 ezer, de ez is csak azért lett, mert a gerincbetegségem miatt nem tudnám kézzel nyitni-csukni a babakocsit. Bútorok, kisruhák használtan lettek, csak ezeket vettük újonnan: matrac, kiskád, cumi, cumisüveg, lázmérő, körömvágó, ágynemű. Az új babakocsi árával együtt összesen fél millióból kijött minden.

2016. dec. 7. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 A kérdező kommentje:
Köszi kedves 5-ös!
2016. dec. 7. 15:52
 7/17 anonim ***** válasza:
100%
Egy gyereknél ennyi elég, ha nem szálltok el a vásárlással. A hitelhez érdemes biztosítást kötni, ami munkahely elvesztése esetén helyettetek fizeti a törlesztőt.
2016. dec. 7. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
100%
Elsőt várjuk albérletben. 320-350 ezer az összbevétel jelenleg (párom fizetése+az én táppénzem). Ebből havonta 100 ezer az albérlet, van kb.másfél millió félretéve,amiből persze tudunk majd a babának is vásárolni(bár inkább kevesével szeretnénk a havi bevételből) Nem dúskálunk,de mindenünk meglesz nekünk is és a babának is. 22hkm
2016. dec. 7. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
60%
Nem rossz a helyzetetek, de nekünk egy picivel jobb és így is kicsit aggodalmaskodunk, hogy hogyan lesz ez. Nekünk van saját lakás, nappali +1 szobás, de nem igazán alkalmas, mert a nappali ameriaki konyhás, tehát nem csendes, a fürdő pedig a hálószobából érhető el, így a háló is egy átjáróház. Sehol nem tudom úgy letenni a babát, hogy csend legyen körülötte és semmiért ne kelljen átjárni fölötte. Anyagilag azt te beleszámoltad, hogy a gyed változó? Mármint az első 3, vagy 6 (pontosan most nem tudom) hónapjában a legmagasabb, utána fokozatosan csökken. Nálunk a férjem 420at keres havonta, ez ugye a gyerek születése után picit emelkedni fog az adókedvezmény miatt. Nekem az elején 190 ezer lesz a gyed, így együtt kicsit több, mint 600at keresünk majd, de mellette fizetünk egy lakáshitelt, 2 lakáskasszát, 1 személyi kölcsönt, és az átlag kiadások. Én a 6. hónaptól itthonról szeretnék részmunkaidőben dolgozni, hogy a pozimat ne veszítsem el és hogy jobb legyen a jövedelmünk. Tudom, ez így is elég jó, mások ennél szűkösebben keresnek, de mi nagyobb lakást szeretnénk venni és amekkorát kinéztünk, ahhoz még sokat kellene gyűjtögetni, szóval muszáj dolgozni.
2016. dec. 7. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 A kérdező kommentje:
Köszi 9-es, persze ezeket belekalkuláltam. Amúgy mi 57 m2-es lakást vettünk, nem amerikai konyhás és nekünk és a picinek is lenne külön szobàja. A gyedet a kalkulátor szerint néztem, hogy mennyit ad ki összegnek. Tudom a 3. évben màr csak gyes jár, de akkor meg màr dolgozni megyek újra.
2016. dec. 7. 17:18
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!