Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Tapasztalt más is enyhe...

Tapasztalt más is enyhe rózsaszín váladékot együttlét után terheség alatt?

Figyelt kérdés

16 hetes terhes múltam. Nagyon óvatosak voltunk, igazából hanyagoljuk is az együttléteket, mert a doki szerint kicsit közel van a lepény a méhszájhoz, ami majd feljebb kell húzódjon,de el nem tiltott a házasélettől. tegnap mikor kimentem a mosdóba, enyhe rózsaszín váladékot láttam, de nem volt élénk és fájdalmat sem tapasztaltam. Sem azután, sem ma reggel nem volt több, persze megijjedtem rendesen, de remélem, csak banális oka volt.

Egy másik dolog, hogy még nem érzem a babát mozogni, pedig második terhesség. Talán még így is korai és közrejátszhat a mellső fali lepény is?



2016. dec. 19. 15:07
 1/6 anonim ***** válasza:

Valószínűleg a lepény lesz a gond, hogy közel van a méhszájhoz. Én orvoshoz azért elmennék a helyedben, hogy minden rendben van-e.

Nekem is ott volt egészen 18.hétig, és mivel volt kisebb vérzés miatta, eltiltottak a házasélettől is, míg arrébb nem ment.

És szintén mellső falon volt a lepény, emiatt csak a 20.hét környékén kezdtem el érezni a baba mozgását, ne aggódj, ez normális.

2016. dec. 19. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Nekem hátsó fali lepényem volt, és én is tapasztaltam ilyet egyszer. Persze én is paráztam és azonnal írtam az orvosomnak meg a szülésznőmnek is.

Mindketten azt mondták hogy semmi gond, felsérült a hüvely picit.


Nekem többször nem ismétlődött, szülésig sem.


Én nem rohannék vizsgálatra, de tájékoztatnám az orvosom.

Persze ha nincs választott, akkor mégis be kéne menni...

2016. dec. 19. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat.Az orvosom mondta, hogy mivel kicsit lejjebb van a lepény, ilyesmi előfordulhat, de ezeket a dolgokat teljesen lazán kezelte. Úgy gondoltam, ha reggel is tapasztalni fogom, akkor rögtön hívom, de szerencsére eddig semmi, pedig figyelem nagyon, csak nagyon megijjedtem, egész éjszaka aludni sem tudtam. Én is afelé hajlok, hogy csak kicsit megsérülhetett a hüvely, parás vagyok, de igyekszek nem a legrosszbbra gondolni, mert azzal csak magunknak ártok.
2016. dec. 19. 15:44
 4/6 anonim ***** válasza:

Nekem is volt ilyen, nálam a mehszaj volt nagyon érzékeny.

A mostani terhességem alatt meg nem, pedig rendszeres szex van, mint előtte.

Ha azóta nincs vérzés vagy görcs, szerintem is elég egy telefon.

A másik dolog, a baba mozgása. Nekem negyedik baba, mellso fali lepénnyel. Kb a 20 héten éreztem igazán, hogy ő mozog.

2016. dec. 19. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Lehet furán hangzik, de én nem tudom, miylen görcsnek kellene lenni, amit mindenhol írnak. A menzeszeim nem fájtak, ahhoz nem tudom hasonlítani. Diszkomfort érzésem pedig gyakran előfordul, ami azt jelenti, húz, szúr, nyom, nehéz, pózváltozásra , pihenésre enyhül, elmúlik. Ezt arra szoktam fogni, hogy nőnek a dolgok.
2016. dec. 19. 15:53
 6/6 anonim ***** válasza:

Hidd el, ha görcsölnél, észre vennéd.

Sokan rosszul használják ezt a szót, olyat is olvastam, hogy "görcsölgetek", de az micsoda?


A görcs az egy nagyon erőteljes dolog.

Olyan erős fájdalmat érzel, hogy nem tudsz felegyenesedni, megmozdulni, csak össze vagy görnyedve, hirtelen, és nagyon erős. Ami ennél enyhébb, az nem görcs, csak valamilyen fájdalom.

2016. dec. 19. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!