Ti hogy látjátok?

Figyelt kérdés

Október 27-én volt meg utoljára és december 22-én voltam első vizsgálaton. Elvileg 8 hetesnek feleltem akkor meg, de a doki szerint 7. hétben jártam. Amivel nincs semmi gond persze :), csak nem értem, MERT 15 mm az embrió mérete ami szintén 8 hétnek felel meg nem?( a védőnő is ezt mondta) Illetve augusztus 3-ra állapította meg a szülés időpontját, ami szintén a 8 hétnek megfelelő időpont volt.

Miből állapíthatta meg a 7 hetes terhességet vajon :) ...


2016. dec. 29. 19:25
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

Szia!

Ugyanez volt velem, ugyanígy október 27 volt az utolsó menstruáció időpontja. Elmentem egy magánorvoshoz, aki bunkón közölte hogy ez csak 3-4 hetes, úgyis elvetélek, stb. - december 12-én volt mindez.

Másnap egy másik orvos 5 hetesre saccolta, ami a hosszabb ciklusomnak megfelelő.

Ezek után azt mondta a második orvos hogy majd a 12. heti UH-n fognak biztosabbat mondani a szülés időpontját illetően. Én sem értem hogy 1 nap alatt hogy változott 3-4 hétről 5-re de nem is érdekel. Ha elmennél egy másik dokihoz az is mást mondana.

Ne aggódj, van hogy elszámolják, függ a ciklusodtól is, meg egy csomó mindentől . Jó babavárást!

2016. dec. 29. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:

Köszönöm a gyors választ! :)

Hát úgy látom azért vannak furcsaságok :). Egyébként mondta a doki , azt elfelejtettem írni, hogy 12. heti UH-n már biztosra megfogja mondani.. csak olyan fura , hogy a méret, minden 8 hétnek felel meg, mégis 7nek látja.

Kíváncsi vagyok nagyon :)

De a tied azért durva.... ilyet mondani, hogy úgyis elvetélsz... én sose értettem az ilyet, főleg egy magándokinál :O ... mi is magánhoz járunk 40 percet voltam bent, egy barátnőm szintén terhes, ő is magánnál volt de őt 15 perc alatt rákszűréssel, UH-val letudta :O ... szomorú...

2016. dec. 29. 19:58
 3/11 A kérdező kommentje:
Szintén boldog és jó babavárást kívánok neked :* !
2016. dec. 29. 19:59
 4/11 anonim ***** válasza:

Igazából én sem értem miért nem 8 hetet írt, de 15mm-esen pont határeset :) az a 7. hét vége illetve 8. hét eleje :D 17mm-es babucival nekem 8+1 volt. Ez ilyenkor annyira még nem fontos, és a dokim mondta ilyenkor még hol kisebb hol nagyobb az eltérés, 12.heti uh-n pontosítanak.


Boldog babavárást!


9hkm

2016. dec. 29. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

Első vagyok! Nem pont így mondta de erősen próbálta tudatosítani hogy ha vérzek akkor mi a teendő, és hogy biztos véreztem eddig is (nem így volt).

Utoljára nekem úgy fogalmaztak, hogy "5-6 hetes, na jó... jó indulattal 6" Szóval nem tudják még úgy behatárolni.


Őszintén szólva az első UH-ról ettől a bunkótól a férjemmel úgy jöttünk el, hogy zokogtam...

2016. dec. 29. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Tehát nem a terhesgondozás menetét mondta hanem hogy mi van ha vetélés van
2016. dec. 29. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Én 6 hetes voltam, és pontosan tudtuk a fogantatás idejét, mert lombikkal sikerült. Elmentem magánban is UH-ra: crl 5,8 volt, szívhanggal. Erre azt mondta a doktornő, hogy 4-5 hetes terhességnek felel meg... Pedig azt még én is tudom, hogy akkor max. petezsákot lehet látni, nem ám embriót szívhanggal!
2016. dec. 29. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Szinten október 27 az utolsó mensi, dec 6-an egy 5,5mm petezsak volt (5hetesnek felelt meg), dec 16-án 30mm petezsak, 8,9mm crl, 3,9mm szikholyag (doki 6+6-ot irt a papírra , dec 27-én 15,6mm crl (8-9hetest írtak a papíromra)

Gratulálok!

2016. dec. 29. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen mindenkinek a válaszát :) !!


Érdekes dolgok ezek :) és naná, hogy mindenkit foglalkoztat. De a fő, hogy egészséges legyen az összes babuci...

Mindenkinek szintén szép és boldog babavárást kívánok!

2016. dec. 30. 17:29
 10/11 anonim ***** válasza:
Első vagyok megint: 5-én megyek a kórházba ahhoz a dokihoz akinél szülni szeretnék, na kíváncsi vagyok arra még ő mit mond! :)
2016. dec. 30. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!