Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Milyen tünetei vannak a...

KokoE kérdése:

Milyen tünetei vannak a spontán vetélésnek? Aggodjak, ha 5hetesen még nincs szív hang?

Figyelt kérdés
Sziasztok.Lehet én aggódom túl a dolgot.2.gyerekünket várom.2hèt múlva kell mennem kontrollra,de aggódik,h lessz e szivhang.meg hogy minden rendben legyen.van már egy 2éves lányunk vele nem aggódtam egyáltalán.De vele sose voltak enyhe alhasi görcseim,most még minden napos.aggodnom kellene?

2017. jan. 12. 22:10
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Szedj magnéziumot, ne aggódj. Amíg nem erős görcsök párosulnak vérzéssel, semmi gond nincs. Az enyhe görcsölgetés teljesen normális.
2017. jan. 12. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
5 hetesen még nincs szívhang. Majd egy hét múlva...
2017. jan. 12. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
86%

A második gyerekedet várod és megkérdezed, hogy 5 hetesen kell-e aggódni, ha nincs szívhang? 5 hetesen hogy lenne szívgang??? Még embrió sincs jóformán nem, hogy szívhang. Majd akkor aggódj, ha 8 hetesen nincs szívhang!

Enyhe alhasi görcsök a méhed növekedése miatt vannak.

2017. jan. 12. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim válasza:
Én sima menstruáció során is eléggé görcsöltem, amikor 4 hetesen halvány pozi teszt után elkezdtem barnázni,majd délután megjött a falat tudtam volna kaparni kínomban! Sokkal erősebben, darabosan jött meg akkor mint általában. Ha nincsenek a tesztek nem is tudtuk volna meg. De szerencsére következő hónapban sikerült a 4 éve vágyott baba. Jelenleg 7+6 kismama vagyok. Eleinte nekem is nagyon fájt a hasam,sokat görcsöltem. De amíg nincs vérzés nincs baj. Nekem a doki 3x2 magnerotot javasolt görcsök ellen.
2017. jan. 13. 02:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Tul koran mentel. 5 hetesen meg nincs szivhang.

Nekem ez a 6. terhessegem, volt tobb vetelesem, de 7 hetes kor elott nem megyek orvoshoz, ha nincs verzes, vagy egyeb hasonlo kaliberu bajom. Pedig sejtheted, hogy az elozmenyek miatt milyen hosszu nekem ez a varakozas, de annak sincs ertelme, hogy koran menjek es ne lassanak semmi egyertelmut, visszahivjanak es az ujabb varakozas alatt meg jobban izguljak, mint elotte.


6-6,5 het korul indul be a szivmukodes, ezert idealis a 7 hetes kor, hiszen pontos ciklusnal addigra szinte mar biztosan van elo embrio, vagy ha nincs, akkor az is eleg egyertelmu.


Ne aggodj, ez alapjan semmi baj nincs a terhessegeddel, az idozites volt rossz.

2017. jan. 13. 05:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Az kimaradt, hogy a gorcs normalis, mensi szeru fajdalom is normalis ilyenkor. A meh novekedni kezd, lassan ugyan, de beindulnak a valtozasok, ezt erzed. Nemem mindegyik terhessegem igy kezdodott, sokszor mar azelott gorcsoltem enyhen, hogy elmaradt volna a mensim.

De ez sok helyen le van irva, hogy normalis, itt is napi szinten olvashatod kerdesekben/valaszokban.


Az nagyon eros gorcs, fajdalom az, amivel azonnal orvoshoz kell menni, illetve a szinten nagyon eros, kesszuras szeru fajdalom oldalt, a petefeszkek kornyeken. Ez mehen kivuli tehessegre utalhat.

2017. jan. 13. 05:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Nyugodj meg, még nem is lehet szívhangja, egy hét múlva már lesz :)

Egyébként a másodikkal én is így voltam, az elsőnél már betöltött 6 hetesen mentem először dokihoz, ott nem is volt semmi kérdéses, és egyáltalán nem is aggódtam. A kicsinél eleve orvosi segítség kellett a teherbeeséshez, ezért elég korán nézték is, hogy sikerült-e, és azért az nekem is ijesztő volt, hogy várni kell, hogy lesz-e majd szívhang, vagy se. De nyugi, hát miért is ne lenne? Lesz, csak türelem :)

A görcsök is normálisak, én is csak a második gyereknél tapasztaltam meg, de tök természetes dolog. Magnéziumot szedj rá, majd ha mész dokihoz, fel is írathatod magadnak, ilyen kis puha fehér golyócskákat csinálnak a gyógyszertárban receptre, jóval olcsóbb, mint a vénynélküli magnéziumok, és jó sok van benne.

2017. jan. 13. 08:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!