Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Még szoptatok, de szeretnénk...

Még szoptatok, de szeretnénk már kistestvért. Eddig nem jött össze. Válasszam el a babámat?

Figyelt kérdés
Most 11 hónapos, még reggel és este szopik.
2010. máj. 5. 20:59
 1/6 anonim ***** válasza:
[link] ;)
2010. máj. 5. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim válasza:
100%
Legjobb tudomásom szerint szoptatás idején kevéssé fogamzóképes valaki. Bízd a sorsra, ha eljön az ideje, eljön a baba is.
2010. máj. 5. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
73%

Szia!


Mint biológus azt mondom, hogy válaszd el a babádat, mert a szoptatás nagyban akadályozza a fogamzást. Ez biztos. Más részről meg nem ajánlom, mert az anyatejre nagy szüksége van a picidnek, még ennyi idősen is! Nagyon dícséretes, hogy még szoptatsz.

Magánemberként és anyaként, én inkább még várnék a második csöppséggel, az első miatt.


Remélem segítettem.

2010. máj. 5. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Vagy választd le vagy várjatok a tesóval (inkább az utóbbi sztem).

Volt egy korai vetélésem és akkor rengeteget bújtam, hogy kinek miért és hogyan és különben is. Bár én nem szoptattam, első terhesség volt, de feltűnően sok még szoptató anyukába futottam bele, ez biztos nem véletlen :(


Hányszor szoptatsz még egy nap?

2010. máj. 5. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
én egy éves koráig szoptattam a lányom, a vége felé már csak alvás előtt. egész 11. hós koráig nem menstruáltam. aztán is csak háromszor, mert jön kistesó :). egy éves koráig még szoptasd szerintem, aztán meg ha annyira szeretnétek kistesót, akkor válaszd le szépen. a lányom első szülinapján szépen beleharapott a mellembe.. akkor evett utóljára :) (én is nagyon nehezen szántam rá magam, de fontosnak tartjuk a kis korkülönbséget. ráadásul az a kicsi tej amit kapott, az már tényleg nagyon kevés volt. az meg, hogy vigyorogva beleharap, hát az meg egyértelmű jelzés volt számomra...:) )
2010. máj. 6. 07:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

En a helyedben meg megprobalnek egy ovutesztelos honapot. Legalabb latod, hogy van-e peteeresed, ha van, akkor siman osszejohet a baba. Lehet, hogy csak epp nem jokor probalkoztok.

Az elso babank nekunk is nehezen jott ossze. A 2. babat hamar vallaltuk, nem volt meg rendszeres mensim, nemtudtam, hogy mikor van peteeres, ezert probaltam ki az ovutesztet. Szepen mutatta es abban a honapban meg is fogant a baba.

Epp ilyet vettem, 10 db eleg volt, nem volt draga.

Megerte. :-)

[link]

A mensi elso napjatol szamitott 10. napon kezdtem hasznalni, minden nap du 4 korul teszteltem ugy, hogy egy oratol keveset ittam es igyekeztem nem pisilni, hogy tomeny legyen. A 15. nap lett pozitiv, a 16. nap is az volt, a 17en mar negativ. A 15-18. nap kozott minden nap voltunk egyutt a ferjemmel (mondjuk egyebkent is, mert eleg aktivak vagyunk). Mar 3 honapos lesz a 2. babank is, epp itt van az olemben. :-D

Sok sikert!

2010. máj. 6. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!