Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Sminkelés, bőrápolás, hajfesté...

Sminkelés, bőrápolás, hajfestés terhesség alatt. Ti, hogyan csináljátok, csináltátok?

Figyelt kérdés
Mivel most várom az első babám, így eléggé járatlan vagyok a témában.. Nem tudom mit lehet vagy mit nem a terhesség alatt. Gondolok itt arra, hogy sminkelhetem e magam továbbra is? (munkám miatt is kell) Milyen arclemosót használjak, milyen krémet?? Ráadásul terveztem, hogy elmegyek egy hiarulon savas feltöltésre, és úgy alakult, hogy előbb lettem terhes, aminek persze örülök, de sajna van egy két ráncosak, ami már régóta zavarta azt nem tudom most megszépíteni, kisimítani.. Ezek szerint most akkor a terhesség+ szoptatás idejét meg kell várni?? Vagy van valami ötletetek?? Ráadásul azt veszem és a hormonváltozás miatt, megterheltebb a bőröm, jobban ráncosodik, szárazabb... Van még valaki hasonló helyzetben? Milyen kozmetika kezeléseket lehet ilyenkor igénybe venni, ami szépít, feszesít, ránctalanít?? Szeretnék szép, üde lenni, hogy jól érzem magam a bőrömben, mert ha én jól vagyok lelkileg, akkor a baba is jól van!

2017. febr. 18. 20:05
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
0%

a hialuron savast hanyagold a terhesseg alatt, de a sima sminkeles az mehet, persze nem tonna szamra ( de az terhesseg nelkul sem tesz jot mondjuk). hasznalj esetleg bb / cc kremet alapozo helyett, szem ala korrektort. lemosonak a garnier micellas vize elegge borbarat, azt nyugodtan hasznalhatod.

kozmetikushoz arcpakolasra , masszazsra nyugodtan jarhatsz. de ezeket akar otthon is alkalmazhatod.

bocsi amugy, de ennyire rancos lennel??? 9 honapig kibirod, hogy nem tudsz ellenuk mit tenni :)

2017. febr. 18. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%
Én mindent ugyanúgy csinálok elejétől mint azelőtt,ugyanazokat a kozmetikumokat,sminkeket használom és a hajam is festem. 32hkm
2017. febr. 18. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:
Micellás vizet használom lemosáshoz, bár abban is van olyan ami már necces és hát tiltó listán van.... smink nálam kevés alapozó, szempillaspirál, kicsi szájfény, nem szoktam túlzásba vinni.. A neten annyi hülyeséget olvasni, szinte minden összetevő veszélyes.. Azt látom az utcán, hogy sok kismama igen csak erős sminkben van.. vagy akár a hazai vagy a külföldi celebek is, szép haj, smink, hogy hogyan csinálják.. teljes bennem a káosz.. Nektek milyen irányba változott a bőrötök minősége?
2017. febr. 18. 20:30
 4/13 anonim ***** válasza:
100%
Én is, mint a 2-es válaszoló. Hajfestésnél jól szellőző helyen vagyok, egyébként ammóniás hasfestéket használok de utánajártam tényleg lehet-e, bevallom az igazat arckrémnél meg sminknél nekem az eszembe se jutott, hogy ne lehetne. :D
2017. febr. 18. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
44%

Sminkelni kevesbe sminkelek mert szerencsere nekem terhesseg alatt bababorom lett mindket alkalommal. (ez volt az elso jel ami okot adott tesztelesre :)).

Hajfestes: nogyogyaszom tanacsara 12. hettol festettem csak (most kistesoval meg 11. hetben vagyok), akkor is csak ammoniamentessel jol szellozo helyisegben.

Szolit terhesen kihagyom.

Sminklemoso micellas viz.

2017. febr. 18. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
100%
Első babámnál végig tele voltam pattanásokkal, most másodiknál eddig csak pozitív változást tapasztaltam a bőrömmel.
2017. febr. 18. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:
Ja és nem vagyok nagyon ráncos:) csak a szemem alatta van két ránc( sokat mosolygok a szememmel) és azt szerettem ezzel a hiarulonnal tompítani, mivel zavar.. Tudom-tudom, hogy nem kéne vele törődni, de sajna zavar és fáradttá teszi a tekintetet, ezért akartam ezen javítani
2017. febr. 18. 20:37
 8/13 A kérdező kommentje:
Nem kéne annyit bújnom a netet, a doki el is tiltott , hogy ne olvassak, mert csak összezavar, meg hülyeségek vannak fent:) 4 válaszolónak, sajnos nekem eszembe jutott, hogy vajon jó e arckrémem, na meg smink..áá azóta agyalok meg keresem mi jó meg mi nem..
2017. febr. 18. 20:42
 9/13 anonim ***** válasza:
28%

Nem festettem a hajam egyik terhesseg alatt sem.

Smink mehet.

2017. febr. 18. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

Szia! Én az első terhességem után lettem tudatos bőrápolás terén (sajna iszonyú pattanásos voltam a hormonváltozásokkor), összetevőket nézem, nem hiszek a marketingnek, bio/natúr stb. csodaszereknek, és most a másodikkal semmi bajom nincs :) Két cikket (meg a blogot is) ajánlok kezdésnek:

[link]

[link]

2017. febr. 18. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!