Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » 26hetesen dagad a bokam ez...

26hetesen dagad a bokam ez normalis?

Figyelt kérdés
2017. márc. 7. 21:19
 1/4 anonim ***** válasza:
76%
Pihentesd, polcold fel. Ha reggelre vagy néhány nap alatt javul, akkor jó. Ha nem múlik, nagyon dagad és hirtelen sokat hízol, akkor menj orvoshoz. Nekem anno kb a 16-18.héten kezdett dagadni, de akkor nyár volt és sokat voltam talpon.
2017. márc. 7. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
60%
Én 23 hetes vagyok és egyre dagibb a bokám. Egyelőre belefér, a vérnyomásom kell néha mérni magamnak. Nekem reggelre se megy le teljesen, de tényleg egyre több vizet látok rajta. Első babámmal is volt minimális de a végén se nézett így ki, mint most. Lersze polcolás, pihenés jó, ha megteheted!
2017. márc. 7. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
60%

Nekem szinte az első hetektől kezdődően dagadt.

Sehogy sem tudtam kivédeni. Polcoltam, pihentettem, ananászt ettem, tornáztam... mindenféle ajánlott praktikát kipróbáltam, de semmi nem használt.

Pedig kimondottan vékony testalkatú vagyok, alacsony vérnyomással.

2017. márc. 7. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Két eset van, amikor nem normális:

1. Ha magas lesz a vérnyomásod és/vagy fehérje is van a vizeletedben (védőnő, háziorvos, nőgyógy tudja megnézni) - mert akkor toxémiád lehet.

2. Ha csak az egyik bokád dagad - akkor mélyvénás trombózis.


De ha csak vizesedsz, akkor többet kell mozognod: minimum napi fél-egy óra kilépősebb séta, ha bírod a háton fekvést, felemelt lábbal bokakörzés, integetés, ha ülsz, sose lógasd, hanem mindig polcold fel, ha meg álldogálni vagy kénytelen, állj párszor lábujjhegyre. Főleg mozgással és "antigravitációval" segíthetsz érdemben a vénás- és nyirokrendszerednek felpumpálni a lábadból, amit már elhasználtál és pang. Jobb most elkapni, mert - tapasztalat - a végére nagyon durva lesz, főleg hogy jön a meleg is.

2017. márc. 8. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!