Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Kulonbozo hasfajdalmak terhese...

Kulonbozo hasfajdalmak terhesen? Kemenyedes vagy csak hasfeszules?

Figyelt kérdés
Peldaul fekves kozben erzem hogy kezd fajni a hasam, olyan furcsan kezd befeszulni az egesz. Ha meg par percig ugy maradok, utana mar alig birok felallni, kiegyenesedni, faj az egesz es nem is akar mulni. Ilyenkor meg is van feszulve, puffadva (?). A masik, amikor delutanonkent vagy estenkent ugy ertem annyira feszul, majd szetreped. Ilyenkor a mozgas is nehez (lehajolni peldaul). Ezek inkabb puffadastol vannak? Mi a velemenyetek. Gorcs nincs.
2017. márc. 12. 09:07
 1/3 A kérdező kommentje:
Azt kihagytam, hogy 22 hetes vagyok, habar estenkent joval tobbnek nezek ki (es erzem is magam).
2017. márc. 12. 09:17
 2/3 anonim ***** válasza:

Nekem haskeményedés akkor szokott jelentkezni, ha vízszintesbe helyeztem magam, hanyadt. Vagy sokáig ültem, álltam pl. Elég kellemetlen érzés, mintha egy nagy kő lenne a hasadban. De amint pozíciót váltasz elmúlik. Ilyenkor nem lehet érezni a babát.


És szokott olyan is lenni, mikor a kicsi nyomja ki magát. Ez is teljesen természetes. Akkor egy ponton lehet érezni, hogy kidudorodik, megfeszül a has, de közel sem olyan mint a pocakkeményedés. Ez sem szokott több percnél tovább tartani.


Ezekre jobb szedni valamilyen magnézium (görcs oldó) készítményt. 3x2t legalább, mert a 22.héten korai még a keményedés. Pihenj sokat, ne szresszelj. Ezek is előidézhetik ezt a kellemetlen feszülést. A sűrű keményedés pedig a mielőbbi méhszáj nyílását okozhatja.


Mindenképp említsd a terhesgondozódnak. De nem kell aggódni, ez normális jelenség.

2017. márc. 12. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

A fekvés az milyen pózban van? Én emiatt nem tudok a hátamon feküdni, keményedek közben. Első babámnál is volt ilyen, orvosnak jeleztem, azt mondta akkor ne feküdjek a hátamon, egyébként nem gáz.

Ha majd szétfeszülsz az lehet puffadás, estére nekem is van. De nem látunk beléd. A méhösszehúzódás nem tart sokáig. Szóval ha percekig meg még tovább tart, akkor lehet puffadás, vagy a baba nyom valamit, meg egyéb ártalmatlan dolgok.

2017. márc. 12. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!