Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Mi az amikor valakinek "pco"ja...

Mi az amikor valakinek "pco"ja van? Tok sokat latom itt, de fogalmam sincs hogy mi az? Valami rossz?

Figyelt kérdés
2008. okt. 12. 17:05
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

elkeserítelek de:


A PCOS (policisztás ovárium szindróma) az egyik leggyakoribb oka a női meddőségnek. A nők tizedét (más statisztikák szerint 5%-át) érinti ez a betegség, de nagy részük nem tud róla. A PCO hátterében egy igen összetett anyagcsere-zavar áll. Amennyiben nem foglalkoznak vele, idősebb korban vérnyomás-problémákat, a vérkeringés zavaraokat, elhízást, magas koleszterinszintet és főleg másodlagos diabéteszt okozva.


[link]


az én barátnőmnek ilyen betegsége van... remélem Neked nem.

2008. okt. 12. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Nem, hala Istennek, vagyis nem tudok rola,hogy nekem ilyen lenne, csak sokat olvasok itt es sokan irtak ki, hogy ilyen betegseguk van.Es ez gyogyithato vagy van ra valami megoldas? Vegleges? Mitol alakulhat ki? Veled szuletett vagy van valami oka (pl abortusz,gyogyszer,stb)?
2008. okt. 12. 17:26
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

gyogyithato, csak vmiert nagyon keves orvos gyogyitja :(


nekem fel-1 ev volt, mire kigyogyitottak


szerintem nekem a fogamzasgatlotol alakult ki..vagy attol, hogy hirtelen hagytam abba a sportot, fiatalkoromban, es minden megvaltozott..ki tudja

2008. okt. 12. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

A PCO gyógyszeresen gyógyítható.

Lényegében úgy alakul ki, hogy a petesejtek nem tudnak kilökődni a petefészekből, összetömörülnék és cisztákká alakulnak.

A PCOs betegek nehezebben esnek teherbe és könnyebben el is vetélnek.

Ezért már a tervezett fogantatás előtt érdemes kivizsgáltatnia magát a leendő kismaminak, mert a doki tudja segíti őt, hogy minél hamarabb babás legyen. Illetve a terhesség alatt is fokozotabban kell rájuk figyelni.

2008. okt. 12. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%

javitanek

a pco petefeszek ciszta resze ugy alakul ki, de az csak tunet, nem ok.

az ok hormonális.

ezert is tudja endokrinologus gyogyitani, es ezert a nodokik tobbnyire csak tunetmentesitik fogamzasgatloval vagy clostival

2008. okt. 12. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!