Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Kismamák! Sokat vagytok...

Kismamák! Sokat vagytok egyedül? Mivel foglaljátok le magatokat?

Figyelt kérdés
Párom két helyen dolgozik, ma is nappalos, holnap éjszakása előtt megy maszekba, utána éjszakára, másnap alszik. Igazából ritkán van, hogy unatkozzak, tavaszi takarítást már letudtam és mivel sokat vagyok egyedül, se az udvaron, se bent nincs kupi. A kertben a harmadik havi magokat elültettük, palántáztunk, metszettünk is. Nem sok minden maradt áprilisig, mikor megint lehet a kertet öntözni és jönnek a kiskecskék. Mobilnetem van, tévézni nem szoktam, angolt tanulok, de nem tanulhatom egész nap azt. Főzni még nem főztem meg, azt este akarom, mikor párom hazaér. Néha gondolkodom rajta, hogy meglátogatom a szüleimet, nagyszüleimet, de nem teszem, mertha párom nincs velem, kötekednek. Mivel tudnám lefoglalni magam? Valami jó könyvet tudnátok ajánlani amit letölthetek vagy esetleg ötleteket, hogy angolon kívül mit tanulhatnék stb? Nagyon alkotói válságban vagyok, de ki szeretném használni ezt a kis időt amíg nincs itt a picim. Szóval, ha van ötletetek, tippetek, akkor szívesen fogadom. :)
2017. márc. 21. 10:55
 1/6 anonim ***** válasza:
52%
ha kapálsz, akkor nem vagy veszélyeztetett, akkor miért nem dolgozol?
2017. márc. 21. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Szia, az én párom kamionozik csak hétvégén van itthon. De nálunk az sem jelenti azt hogy itthon van. Legalább napi 5-6 óra elmegy azzal hogy aposoméknak segít (östermelő, földmunkák, állatok, szőlő stb...) ez kb minden 2.hét de ha úgymond szezon van akkor minden héten.

Nagyon nehéz egyedül. Alig várom hogy megszülessen. 24vagyok de kb 4 éve tanultam meg magamtól kötni, horgolni, keresztszemezni, szalagokból virágot, virágból csokrot csináltam. Most fejeztem be a gyöngy+horgolásból való karkötőm. Ez is új volt. Most úgy döntöttem hogy kötök egy pólyát fehérből a kisfiamnak keresztelésre.

Ha ezeket megunom, elmegyek a sogornőmhöz(van 2 gyermek a pici a keresztfiam), vagy a párom unokatesójának a párjához(ő 12héttel jár előttem a terhességben).

Szoktam még könyvet olvasni(fantasyt, történelmit meg terhességgel és babával kapcsolatosat).

Eljárok sétálni a falu széléhez erre arra, a hegyre(aposoméra), aposomékhoz is átjárok.

Szóval mindíg kitalálok valamit. Mostanában rossz kedvű vagyok és fáradt van hogy tvzek 1-2órát.

2017. márc. 21. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Első, én is veszélyeztetett vagyok, de egy kis kapálás nálam is belefér. Nem mindegy hogy miért veszélyeztetett valaki. Én lepény miatt. 5perc lassú kapálás nem árt, doki mondta. Csak osszam be magamnak apróba. Ja és nekem is van kiskertem.
2017. márc. 21. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Én nem vagyok veszélyeztetett terhes. Nekem a munkahelyemen mondták, hogy jöjjek el táppénzre mert nem dolgozhatok (bosch). Az eleje óta itthon vagyok. Párom amúgy se hagyta volna, mert az egyik sorvezetőm, akit beavattam az elején, hogy úgy néz ki, hogy terhes vagyok, berakott egy végellenőrhöz pakolni 12 órába, mert akkor a mi sorunk nem dolgozott. Később mondtam neki, hogy nem bírom, elmondtam a másik sorvezetőmnek is, mire ő állásidővel hazaküldött (akkor az volt a "trend", hogy akit be tudtak osztani másik sorra az maradt dolgozni akit meg nem, arra a napra hazaküldtek úgy, hogy fizették. Én is hazamentem, elmondtam páromnak mi volt és mivel régóta terveztük és nehezen jött össze a baba, elmentünk a háziorvosomhoz, hogy lehetnék táppénzen.) Most 33 hetes terhes vagyok, van egy holt idő, mikor tényleg, abszolúte nincs mit csinálnom a főzésen és az alap munkákon kívül, ez kb két hét. Utána megint lehet a kertbe menni, hozzuk a kiskecskéket, mosom át a három ládányi kapott babaruhákat, vasalom is őket, de most tényleg abszolúte ott tartok, hogy max a faleveleket gereblyézhetném még de ennyire nem vagyok tisztaságmániás. Ezért kérdeztem, hogy egy jó könyvet, ha tudtok, egy keresztrejtvényt vagy bármit, annak örülnék :)
2017. márc. 21. 12:13
 5/6 anonim válasza:

Én lefoglalom magam. :)

Kb így néz ki egy napom:

Felkelek 8-9 körül, mikor megy el a párom dolgozni. Ilyenkor van, hogy együtt reggelizünk (vagy hoz péksütit, vagy én csinálok villásreggelit), vagy én inkább lustálkodok még kicsit. Utána tornázok itthon, közben megy valami film/sorozat a tévében. Ebédelni változó, hogy hol szoktam. Van, hogy itthon főzök valamit, vagy elmegyek ebédelni a férjemmel/barátnőkkel/anyukámékkal. Ha az utóbbi, akkor délután még nézelődök a Belvárosban, vásárolok. Ha főzök itthon, akkor sütök valamilyen sütit, cheesecake-et is, azzal is elmegy az idő.

Délutánonként vagy itthon vagyok és pihenek, netezek, vagy megyek kismama tornára, online vásárolok, nézelődök. Vagy barátnőzök, a férjemmel vagyok, elmegyünk erre-arra.

Nekünk már kész a babaszoba, de amíg az nem volt meg, rengeteg képet, tippet kerestem, hogy minden tökéletes legyen. Utána bútorokat néztem, falfeliratokat, színeket válogattam a szobába.


Esetleg nézz sorozatokat angolul, magyar felirattal. Azzal is sokat lehet tanulni, de mégsem az a merev tanulás, hogy ülsz a könyv felett.:)

2017. márc. 21. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat! Nem tudok sajna soroztokat nézni mert nincsen rendes netünk csak mobilnet mert még nem kötötték be az internetet stickes netünk lesz csak azt meg még nem volt ideje páromnak elintézni. Pedig jó lenne, online megnéznék egy egy filmet, sorozatot :)


Most letöltöttem Jojo Mayes - Mielőtt megismertelek c könyvét holnap majd amíg a fogorvosnál leszek azt olvasgatom. :)


Nekem egyébként tényleg csak ez a két hét ilyen meg gyulladt a fogam és nem tudok mit kezdeni magammal olyankor, ha fáj.


Amúgy angolt szoktam tanulni, újraolvasgatni a magyart, törit mert logisztikára járok és tervezek továbbtanulni (oda nem kell mindig menni).


Igazából én dolgoznék most is de túlságosan féltettük a gyereket az elején így inkább eljöttem táppénzre mikor azt mondták, hogy nem kivételezhetnek velem (értitek, engem a kismamát beraktak pakolni a szőke hajú kedvenc kollegina meg a barátjával maradhatott csacsogni amíg a fiú sort töltött).


Kötni gondoltam, de arra nem lenne türelmem, kismama tornára nem járok, tévézni nem szeretek így egyelőre marad csak az olvasás :)


Arra leszek kíváncsi milyen lesz mikor itt lesz a babó meg a kecskék :)

2017. márc. 21. 18:19

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!