Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Ki mivel kenegeti a hasát,...

Ki mivel kenegeti a hasát, hogy ne legyen majd csíkos a bőr?

Figyelt kérdés
25 hetes vagyok, de eddig még nem vettem rá semmit.
2017. márc. 24. 14:22
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:

Mandula olaj+bio oil.

Melleidet is kenegesd majd.

Sőt, szülés után is.

30hkm

2017. márc. 24. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
100%
Én hidegen sajtolt kókuszolajat használtam de nem ért semmit csak kókuszillatú voltam. Szerintem nem hat semmi.ha ki akar úgy is kijön....
2017. márc. 24. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
Én DM sajátmárkás "mama masszázskrémet" használok. Utálom a zsíros, nehezen felszívódó krémeket, de ez jó, szinte azonnal beszívja a bőr, szóval ez nem zavar. Az amúgy száraz bőrőm jó puha lett tőle, de nem vagyok meggyőződve róla, hogy a csíkok ezen múlnak.
2017. márc. 24. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:

Én semmivel.

Első babámnál sem használtam semmit, ő 4 kg-mal született (én 160/50 voltam), mégsem lett hála ég csíkom egy sem.

Most a második babánknál napokon belül szülök, szintén nem használok semmit, ő valószínűleg 4 kg felett lesz, a bőröm (eddig) csíkmentes.

Ártani biztosan nem árt, ha kened, főleg ha viszket, száraz a bőröd, de szerintem leginkább genetika kérdése.

2017. márc. 24. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
Én a Rossmann saját márkás, erre a célra kifejlesztett olaját használom. Eddig még nincs csíkom, pedig alapesetben könnyen szakad a bőrön (tini korom növekedési csíkjait még ma is viselem a csípőmön és a mellemen). De lehet, hogy a java még most jön. 32 hkm
2017. márc. 24. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:

Sok helyen a kakaóvajas készítményeken ajánlják. Én is azt használtam, de mégis csíkos lettem. Óriása pocakom volt így nem is csodálom.. Szóval nem minden kence segít, van hogy a hidratálás sem segít. Genetika, bőr szerkezet..


Szerintem első körben igyál rengeteget. Ne túl sokat, a véred ne híguljon :D Minél hidratáltabb a szervezeted - így a bőröd is - annál rugalmasabb lesz a nyúlásra. Ha kennéd, szerintem akkor is többször egy nap, ne csak esténként. Akár 4-5 alkalommal is ha úgy kívánja a bőröd.

2017. márc. 24. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
A Vichy erre való krémét használom, eddig nem lettem csíkos, de én is azt hallottam, hogy leginkább a genetikától függ, hogy kijön-e vagy sem.
2017. márc. 24. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:

Az igazság az, hogy tökmindegy, hogy kened, vagy sem, ha genetikailag hajlamod van rá, akkor becsísodsz, ha nincs, akkor nem. Nekem egy darab csíkom sincs a hasamon, pedig jó nagyra nőtt. A combomon, fenekemen viszont van jó néhány, még a 12-13 éves koromból, amikor hirtelen elkezdtem nőni.

Egyébként a hasamat a Garnier kakaóvajas testápolójával nektem (világoszöld flakonos, nem tudom, lehet azóta már nem is létezik).

2017. márc. 24. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:

Én a jó zsíros, kék Niveával kentem. Ha este bekentem még reggelre is lehetett egy kicsit érezni a tapintatán. 39 hét 4 napra szültem, hatalmas volt a hasam, de nem lettem csíkos. De én is inkább azt hiszem, hogy ez szerencse/genetika, és nem kence kérdése.


Amúgy olyat is olvastam valahol, hogy a fiatalon szülő nők könnyebben csíkosodnak, mert feszes a bőrük és nehezebben nyúlik. 30 felett viszont lazábbak a kötőszövetek, ezért a bőr is könnyebben enged.

Erről sem tudom, hogy igaz-e, amúgy én 34 évesen szültem.

2017. márc. 24. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:

"Szerintem első körben igyál rengeteget. Ne túl sokat, a véred ne híguljon :D"


Ez ugye csak vicc volt?!

Veséről már hallottál, ugye?

2017. márc. 24. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!