Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Mit tegyek? Két terhességi...

Bajoskaa kérdése:

Mit tegyek? Két terhességi tesztet is csináltam, egyértelműen látszott mind a kettőn a két vonal.20éves vagyok párom 21, már 2,5 éve vagyunk együtt. Párom most fog érettségizni én már szakmát tanulok. Hogy mondjuk el a szüleiknek?

Figyelt kérdés

Anyukámmal jóban vagyunk viszont sosem beszéltünk még szekszualitásrol, a menstruációról ezek olyan tabu téma szerüek. Én sem hoztam fel sosem ő sem. Még nem voltam soha

nőgyógyásznál, mi fog történni a legelső alkalommal? Előre is köszönöm a válaszokat.



2017. ápr. 13. 10:56
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
Először döntsétek el, meg akarjátok-e tartani, minden továbbit eszerint intézzetek - így vagy úgy a szülőknek és a nőgyógyásznak is ez lesz az első kérdése. Szüleiteknek szerintem elég a lehető legegyszerűbben: Anya, apa terhes vagyok. Nőgyógyász megkérdezi, hogy mikor volt az utolsó menzeszed, valószínűleg először kézzel majd hüvelyi ultrahanggal fog megvizsgálni és megállapítja a terhességet, hogy hol van, mekkora, dobog-e már a szíve, ha akarod, meg is nézheted a képernyőn. Aztán mehetsz tovább a védőnőhöz.
2017. ápr. 13. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%

Egyszerűen, ülj le Vele, és beszéljetek. Ha megpróbálod eltitkolni, csak rosszabb lesz.


Nőgyógyászhoz kérj időpontot. Bemész, mond nyugodtan, hogy még nem voltál nőgyógyásznál, és elfog mindent magyarázni.

Mond azt is, hogy csináltál 2 db tesztet, amik pozitívak lettek.

Megfogja kérdezni, hogy megtartjátok-e, vagy sem.

Lesz UH, hüvelyi, és hasi is. Mivel nem voltál még dokinál egy teljes rákszűrést is célszerű csináltatni. Kenetet vesz, laborba beküldi, megnézik, hogy minden rendben van-e.

Ha korai terhesség, és nincs nég szívhang, akkor majd visszarendel pár hét múlva.

2017. ápr. 13. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%

20 éves vagy. felnőtt nő...ülj le velük, mondd el mit szeretnél (megtartani pl) számíthatsz e a támogatásukra..ha nem számíthatsz, a pároddal közösen kell megbeszélnetek, hogy ki hagyja ott a tanulmányait, mert bizony egyikőtöknek muszáj lesz félbe hagyni, és te mint anya is estin vagy levelezőn, esetleg szombati suliban folytathatod, mert újszülött mellett bitang nehéz, én is szombatit csináltam, igaz második szakmát, de akkor is bazi nehéz.

A legjobb lenne, ha a szüleitek mellétek állnának, sok mindenbe beleszólnak majd, de a legkevesebb most amit megtehetsz, hogy alkalmazkodsz, ha a babád érdeke ezt kívánja...ők majd segítenek gondozni, míg tanulsz, segítenek anyagilag, hogy később ne legyenek gondjaitok, de ezért cserében alkalmazkodni kell hozzájuk, netán oda költözni stb. ahogy ők a leghatékonyabban tudnak nektek segíteni...főleg ha még ők is dolgoznak, gondolom igen.

A nőgyógyász meg fog kézzel vizsgálni, és hüvelyi uh-t is készít, már ha van a rendelőben (ha nincs, akkor beutal rá) megkérdi majd megakarod tartani, nagyjából ennyi. egnézi van e szívhang (nem jelent semmit ha még nincs, 4-5 hetes lehetsz, legkorábban 6. hét után várható)

2017. ápr. 13. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszotokat. Meg fogjuk tartani ez 100%. Meg tudnátok mondani,hogy a hüvelyi ultrahang az milyen, nem fog fájni?
2017. ápr. 13. 11:29
 5/12 anonim ***** válasza:
100%

Elég jó leírások vannak:

[link]

[link]

Ez nálad nyilván terhességi teszttel is kiegészül, és ha tényleg pozitív, akkor lesznek további vizsgálatok is.


Persze életedben először 20évesen menni nőgyógyászhoz fura (korábban szoktak), de ez van. Mehetsz a pároddal is, vagy anyukádat is megkérheted, hogy kísérjen el.


Szerintem négyszemközt mondd el anyukádnak, hogy mi a helyzet. Attól, hogy nem beszéltél róla ilyenekről, nyilván tisztában van az ilyen dolgokkal.

2017. ápr. 13. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%
Egyik vizsgálat sem fájdalmas, maximum kellemetlen lehet.
2017. ápr. 13. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%
nem fáj, max annyira mint egy kézi vizsgálat
2017. ápr. 13. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%

Hüvelyi uh nem fáj, maximum a szitu kellemetlen :) (konkrétan vékonyabb mint egy pénisz)


Szüleiddel tényleg minél hamarabb közöljétek, úgy ők is érzik, hogy számít a véleményük és nem titkolózni szeretnétek. Nem lesz könnyű a tanulmányok miatt, de a párod, írtad most fog érettségizni, tehát nyártól már mehet dolgozni. Muszáj lesz :) Te meg majd befejezed a tanulmányaidat, mert nagyon sok lehetőség van. Csak ügyesen. Mivel szeretnétek a picit, így biztos sikerül mindent ügyesen kezelni.


Addig is, ha görcsölsz magnéziumot szedjél be, sőt azt alapból nem árt minden nap. Folsav is nagyon fontos így az elején.


Ugyan nem vagytok már gyerekek, de azért drukkolok, hogy jól fogadja a család a hírt :)


Minden jót kívánok!


24hkm

2017. ápr. 13. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, már vettem is be magnéziumot :) Még a héten meg szeretném mondani otthon. Menni fog dolgozni a párom, van lehetősége, hogy hova menjen szerencsénkre. Nekem nehéz lesz megoldani a gyakorlatot de a suli az könnyen fog menni.
2017. ápr. 13. 14:00
 10/12 anonim ***** válasza:
Én azt nem értem ha nem akarsz gyereket akkor miért nem Védekeztetek? Mert a kérdésedből ítélve ez egy Nem tervezett baba
2017. ápr. 14. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!