Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Napi ket elevit vitamin...

Napi ket elevit vitamin szedese, megengedett? Vagy ez mar tul adagolas vitaminbol?

Figyelt kérdés
2010. máj. 14. 08:16
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
75%
Tartsd be inkább az útmutatóban szereplő adagolást! Ui. vannak benne zsírban oldódó vitaminok is (A-,E-, D-vitamin), amik nem ürülnek ki a vizelettel, így könnyen túladagolhatók, ami ugye káros lehet. nem hiába van megszabva az adagolás..
2010. máj. 14. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
Naponta egy darab Elevit ajánlott, ezt nekem orvos is mondta és a betegtájékoztatón is ez áll. Egy darab elégséges.
2010. máj. 14. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
Szerintem se szedj kettőt semmiképpen.Igaza van az első válaszolónak, az A,D és E vitamin túladagolható, ráadásul a túlzásba vitt A és E vitamin még fejlődési rendellenességet is okozhat.Vigyázz ezzel!Az Elevitben majdnem 100%-os az A vitamin tartalom egy kapszulában!Nem tudom, miért akarsz 2-t szedni, de felejtsd el, mert többet ártasz vele!
2010. máj. 14. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm a valaszokat.Az anyosom vetette ezt fel nekem,mert a környezetemben mindenki dohanyzik,sajnos.Mondhatnam passziv dohanyos vagyok.
2010. máj. 14. 08:37
 5/11 anonim ***** válasza:

Én 3 naponta szedtem egyet,a másik napokon pedig a HIPP Natalt ittam.A túl sok terhesvitamintól nagy lesz a baba.Úgy értem "túl nagy".


Egyébként a 20ik héttől nekem át kellett térnem a Gravidára,mert az Elevitben nincsen jód.


(Az utóbbi 2 hétben semmilyet nem szedek,mert rosszul leszek tőle:-/)


Boldog babavárást:-)


39 hetes km

2010. máj. 14. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%

a vitamin nem semlegesíti a szervezetedbe jutó dohányfüstöt és a passzív dohányzás okozta betegségek kialakulását. üzenem anyósodnak:)

Ki dohányzik a környezetedben? munkahelyeken tilos, a család tagjaidnak meg remélem van annyi eszük hogy kimennek cigizni.

2010. máj. 14. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Én mindkét babával végig szedtem, sőt, a terhesség előtt is 3 hónapig, mindkét csöppség 3 kilóval érkezett! De a napi 1 bőven elég!
2010. máj. 14. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Nyugodtan szólj a családtagjaidnak, munkatársaidnak, hogy a környezetedben mellőzzék a pipázást! Ha már maguktól nincs annyi eszük. Ezért felesleges napi 2 vitamint szedni, sőt káros is, sőt anyagilag is elég megterhelő lenne.

Én még az utcán is nagyívben kikerülöm a füstölgőket. A családban csak apukám és tesóm cigizik, de ők is kimennek az erkélyre. ( bár volt már olyan,hogy kimentem utánuk dumálni, ők meg visszaküldtek!)

2010. máj. 14. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Szia, semmiképpen ne szedj be kettőt, mert így is sok benne az A-vitamin, ami túladagolás esetében kárt is okozhat. Napi egy vitamin bőven elég!

üdv: 37 hetes kismama

2010. máj. 14. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Igen, túladagolás.
2010. máj. 14. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!