Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » A terhesség vége felé ugyanoly...

A terhesség vége felé ugyanolyan fontos naponta a vitamin bevitel mint az elején?

Figyelt kérdés
2008. okt. 14. 09:27
 1/5 A kérdező kommentje:
35 hetesek vagyunk
2008. okt. 14. 09:27
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Én az Elevitet a 38 hétig szedtem,majd a szülés után orvosi javaslatra újra elkezdtem a vastablettával együtt szedni.
2008. okt. 14. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Igen söt még utána is ameddig szoptatsz
2008. okt. 14. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Végig az egész terhesség alatt és szoptatás során is ajánlott.
2008. okt. 14. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%

De még mennyire!

Én mondjuk már teherbeesés előtt elkezdtem, amikor dolgoztunk a babán, mert nem igazán táplálkoztam és éltem egészségesen korábban.

Végig szedem, most vagyok a 34. hétben és megtartom szoptatásnál is, mert logikusan belegondolva most még több vitaminra van szüksége a babánknak odabent, gondolom a növekedésével együtt nőtt a vitaminigénye is, szoptatásnál pedig ugyanez igaz.

Eszem gyümölcsöt és zöldséget, tejtermékeket, de rájöttem, hogy nem elég: az első vérképem gyönyörű lett, a második viszont borzasztó a 28. hétben, ugyanis előtte három hétig nyaralni voltunk és elfelejtettük elvinni a vitamint. Mindenki azt tanácsolta, hogy nyugodtan hagyjam, három hétre ne vegyek másikat, úgyis van már annyi a szervezetemben, amennyi elég. Hát nem volt... Az utolsó másfél hétben naponta többször volt hasmenésem, valószínűleg teljes mértékben kiürült a vas a szervezetemből, hazaérkezést követő napon volt a vérvizgálat és mint említettem, borzasztóan sikerült. Azóta nekem eszembe sem jut szüneteltetni a vitaminszedést...

2008. okt. 14. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!