Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Angliaban elo kismamak! Mi...

Angliaban elo kismamak! Mi tortenik elso alkalommal a midwife-nal? Mirol beszelgettek, miket fognak kerdezni? O az a szemely akitol barmi segitseget kerhetek?

Figyelt kérdés

A barmi segitseg alatt ertem azt is, hogy surgosen el kell koltoznunk egy masik lakasba, de penzszukeben vagyunk, de szeretnek jo kornyezetet biztositani a babanak, stb. Ilyen kerdesekben is segit?


Mi egyebrol lesz szo?

11 hetesen megyek hozza eloszor.



2017. ápr. 25. 19:28
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
46%
Kerdezd meg ot. Mar ha beszeled az orszag nyelvet.:D
2017. ápr. 25. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
78%

Nem, nem az o dolga. ( 10 eve NHS nover vagyok, nem a mi dolgunk a a penzugyetek) . Ha penzszukeben vagytok talan varni kellett volna, keszuljetek fel, nem olcso egy gyerek itt sem. A heti 20 £ child benefit pelenkara eleg lesz. A munkahelyeden erdeklodj a maternityrol, de csak a 25. het utan esedekes.

Ha tapszer kell , itt nincs receptre mint otthon, heti 20-30 font stb, nezzetek szet a Bootsban.


Booking appointment, 1 oras lesz kb. kikerdez betegsegekrol a csaladban, veteles, abortusz, te egeszseged, vernyomast mer, vervetelre ir beutalot, kiszamolja mikor szulsz, ilyesmik.

2017. ápr. 25. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%

Kb ugy van, ahogy az utolso valaszolo irja.

Idoben nekem kb 2 ora volt az atlag, de volt, hogy tobb. (Hatszor jartam mar vegig a bookinggot es az elso trimeszteres dolgokat, mert sajnos tobb vetelesem is volt.)

Rengeteg kerdes van, ami az egeszsegugyi elozmenyekre vonatkozik. Veled kapcsolatos a nagyja, de a csaladi kortortenetet is kerdezik. Korabbi mutetekrol, terhessegekrol, szulesekrol, ha voltak, a meglevo gyerekekrol is kerdeznek, ha mar vannak. Munkahelyrol is valamennyit, de nem reszletesen, inkabb csak a munkakort, a partneredrol is van nehany kerdes ezzel kapcsolatban.

Ezen kivul van vervetel, vernyomas, suly es magassag meres.

Plusz ilyenkor kapsz idopontot a tovabbi vizsgalatokra (scan, GTT, ha kell, kovetkezo korhazi konzultacio), plusz megadjak a community midwife adatait, hogy vele is egyeztess idopontot. Legalabbis a mi kornyekunkon ez igy mukodik, de korhazankent mas lehet az eljaras.


A lakhatasi korulmenyekrol nem tudok nyilatkozni, mert ilyen kerdesem nekem sohasem volt, de soha nem is kerdezett ilyesmit senki tolem. Maganelettel kapcsolatban max annyi kerdes szokott lenni, hogy bantalmazo kapcsolatban elek-e, volt-e ilyen jellegu problema esetleg a hazassagomban. De mivel nem volt a valaszok, igy ezen tovabb is lendultunk, gondolom hogyha lenne ilyen gond, akkor tovabb iranyitanank valamilyen szervezethez.

Szinte kizartnak tartom, hogy lakhatasi/penzugyi problemakkal a midwife foglalkozna, arra viszont van esely, hogy meg tudja neked mondani, hogy hol kaphatsz ezzel kapcsolatban felvilagositast.

2017. ápr. 25. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
44%

Nem erdemes kulfoldon szulni,nem eri meg. Nem annyira bababarat,foleg Anglia nem,mint pl.a mi "draga"magyarorszagunk. Ok a 24.-ik hetig kivegzik a magzatot. Le.szarjak a gondjaidat,penzugyi priblemaidat,foleg ha emmigrant vagy.

Ez van.

2017. ápr. 25. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:

Koszi a valaszokat, bar nem olyan jellegu velemenyekre voltam kivancsi hogy iteljetek meg mert penzszukeben vagyunk, vagy cinikusan megjegyezni hogy beszelem-e a nyelvet, miert ide szulok gyereket stb. Nem is ertem ezek a kerdesek hogy jonnek ide. Arra nem gondol senki hogy a penzszuke nem feltetlenul azt jelenti hogy elszorakoztuk a penzt, hanem egyeb varatlan esemenyek is johetnek, de ezt nem fejtem ki, a kerdes nem is errol szolt.

Azert merult fel a kerdes mert egyik ismerosom ezt allitotta, de en is furcsanak talaltam, hogy a midwife dolga ez lenne, ezert gondoltam hatha van masnak tapasztalata, igy rakerdeztem.

Koszi azert, szep napot mindenkinek.

2017. ápr. 26. 13:40
 6/12 Norman Bates ***** válasza:
Szia, lakhatassal kalcsolatosan a councilnal erdeklodj, council housra jelentkezest toltsd ki, ott van olyan mezo, hogy terhes vagy e es mikor van a due date, ez alapjan elorebb vesznek :)
2017. ápr. 26. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
Elozo, igen, igy nem 12 evet kell varni, csak 10 et ...
2017. ápr. 26. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 Norman Bates ***** válasza:
100%
Szia, nekem parom brit allampolgal, gondolom nekunk azert van mar, nem tudom mennyi az annyi, ha a par mindket tagja eubol szarmazik, de mivel eppen probalkozunk a babaval, mondtak, hogy lehet majd cserelni nahyobbra, ha sikerul.
2017. ápr. 27. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

Utolso, nem ettol fugg, hanem attol, hol laksz. En brit vagyok, es London vonzaskorzeteben 12 ev a varolista.

Ha fentebb eszakon, akkor kevesebb.

2017. ápr. 27. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 Norman Bates ***** válasza:
90%

Mi birminghamben lakunk, parom asszem 4 ev utan kapott council flatet.

De ez par evvel azelott volt, hogy osszejottunk. Viszont mivel egy meglevo council flatet cserelnenk hazra, ha sikerul a baba, igy konnyebb.

2017. ápr. 27. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!