Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Megrázott az áram, menjek...

Megrázott az áram, menjek orvoshoz?

Figyelt kérdés
5 hónapos terhes vagyok, az előbb amikor is főzni készültem, hozzáértem a gáztűzhelyen ahhoz a vashoz. Éreztem, ahogy megrázza a tenyerem. Nem villanytűzhely, fogalmam sincs egyáltalán hogy rázhatott meg. De gyorsan elkaptam a kezem, a jobb kezem volt, papucsban voltam. Okozhat szívritmuszavart?
2017. jún. 2. 16:55
 1/9 anonim ***** válasza:
48%
A biztonság kedvéért én elmennék. Untána nyugodt lehetsz.
2017. jún. 2. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Én úgy gondolom a babát biztos nem érhette. Én is csak épphogy éreztem a jobb tenyeremen. De nagyon paranoiás vagyok. Viszont félek ha ezzel orvoshoz megyek kiröhögnek. Egyáltalán hogy tudott megrázni?
2017. jún. 2. 17:00
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
lehet csak a statikus elektromosság volt
2017. jún. 2. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
48%
Első vagyok, én is úgy gondolom, de én elég idegbajos típus vagyok, ezért mennék el. Mert nálam tuti, túlaggódás lenne, és kéne a megnyugtatás nagyon.
2017. jún. 2. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Attól függ, mit éreztél? Olyat, mint amikor egy pulcsid ráz meg? Ilyen kis csípés? Mert akkor felesleges. Ha nagyobbat csapott, akkor menj
2017. jún. 2. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Szerintem felesleges.

Ha akkora áramütés ért volna,akkor nem itt gyakoriznál,hanem a földön feküdnél eszméletlenül vagy már a mentőben lennél súlyos égési sérülésekkel a kezeden.

Itt inkább az a kérdés,hogy egy gáztűzhely hogy rázhat meg.

Én azonnal szerelőt hívnék és átnézetném az összes elektromos vezetéket a házban,mielőtt az egyik csinál egy lakástüzet...

2017. jún. 2. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

A valódi áramütés veszélyes, ha ilyen történik, nem terhesen is kórházba kell menni, mert szívritmuszavart okozhat még órákkal később is.

Ami veled történt, szerintem nem ilyen volt, csak "megcsípett". De ha úgy érzed, hogy tényleg az áram rázott meg, akkor igen, menj be az ügyeletre.

2017. jún. 2. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

Még mindig jól vagyok, akkor gondolom már nem lesz baj :)

Lehet, hogy amiatt volt, hogy a nap rásütött?

2017. jún. 2. 21:21
 9/9 anonim ***** válasza:

Nem a naptól, rajtad lehetett műszálas ruha. Feltöltődtél és ahogy fémhez értél, megrázott. Ugyanezért ráz néha a kocsiajtó is.

A statikus elektromosság olyan kis mértékű, hogy még egy csecsemőben sem tud kárt tenni, maximum sírna az ijedtségtől és az enyhe fájdalomingertől.


[link]

2017. jún. 2. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!