Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Vannak itt olyan kismamik,...

Vannak itt olyan kismamik, akik belefáradtak a magánorvosok pénzhajhászásába, és inkább a kerületi rendelt választották? Sok veszítenivalóm van, ha nincs választott dokim? Tapasztalatok?

Figyelt kérdés
2010. máj. 18. 20:45
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
100%
én 8 hónaposan hagytam ott a kerületi orvost, mert azt mondta, h drága lesz, ha nála akarok szülni, meg egyéb bunkóságok.....ismerős alapján kerestem másik orvost, aztán az meg végül a nyomjon anyuka részhez ért be, szóval full mindegy, a szülésznőt először láttam és ő többet segített, kb az orvost is ő irányította, irtózom ezektől a pénzhajhász orvosoktól...nekem mindig az jut eszembe, hogyha nem fizetek, akkor nem végzi el a dolgát?
2010. máj. 18. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
100%

Mi 1 hónap után hagytuk ott a magánt, miután az illető annyira népszerű volt, hogy még egyeztetett időpont után is órákat kellett rá várni, plusz marha drága is volt.

Az "ingyenesek" is nagyon rendesek voltak, a szülésnél pedig az ügyeletes orvosnak és a szülésznőnek adtunk pénzt. Megérte, kijöttünk 40-ből, és bőven foglalkoztak velünk.

2010. máj. 18. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim ***** válasza:
100%

Szia!Hát ez is dokitól függ.Én a fiamnál jól ráfáztam a választott dokival.A terhesség alatt rendesnek tünt, meg oda figyelt nagyjából, de aztán a 36ik héten az első CTG vizsgálat után láttam utoljára.Azt mondta elutazik 2hétre, végül a szülésig eltünt.Pontosabban akkor értük el telefonon amikor már egy hete túl vittem a babót, és azért hívtuk, hogy mikor indít.Végül másnap este ügyeletes doki indította szülést.Hál istennek egy nagyon jó dokit fogtam ki.

A barátnom SZTK-ba járt ő neki sok mindent nem mondtak el.Ő is túlhprdta a lányát befektették, majd nem bajlódtak az indítással, csak meg császározták, pedig lehet ha meg indítják rendesen megtudta volna szülni.

Én most egy másik dokihoz járok, másik kórházban is fogok szülni.Most döbbentem csak rá, hogy mennyi mindent nem mondott el,amit a mostani dokim elmond.Én azért azt mondom, hogy érdemes dokit fogadni, csak jól infozd le az elején hogy várhatólag amikor szülsz nem-e megy szabadságra, mennyit kér,és ha ismerős ajánlotta akkor neki mik a tapasztalatai.Mondjuk az sem biztosíték, de legalább ad valami alapot.Én azért örülök, hogy most is tudom kihez forduljak ha bármi bajom van, és most biztosra tudom, hogy ott lesz, és figyel az igényeimre.Ez az én véleményem, de van aki máshogy gondolja! :)

És egy tanács ha út közben nem tetszik akihez jársz nyugodtan válts orvost, akár szülés elött pár héttel is!! Én bánom hogy akkor nem jöttem át ehez a dokihoz, pedig már akkor is ajálngatták.

Remélem segítettem! :)

24h kismami

2010. máj. 18. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim ***** válasza:
79%
Simogatjátok a lelkem azzal, hogy szeretitek a szülésznőket, én is az vagyok/leszek :):)
2010. máj. 18. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim ***** válasza:
100%
Én is belefáradtam... Engem mindenki felelőtlennek néz, hogy nincs fogadott dokim, néha rosszul esik, de nem a doki szüli a gyereket, hanem én. Talán szülésznőt még fogadok, de ez sem biztos.
2010. máj. 18. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 A kérdező kommentje:
Jajj,lányok,megnyugtattok ezekkel a válaszokkal:-)Még "csak"17+1 hetes vagyok,de már 3 magánorvost "fogyasztottam" el.Ma mentem el az SZTK-ba,nálunk itt a kerületben csak egy olyan orvos van,aki szülést is vállal a Nyírő Gyula kórházban.A védőnőm ajánlotta,mondta,hogy a szülés drága ugyan,de az orvos rendes.Csak sajnos kiderült,hogy a Nyírőben a szülészet magánklinika,és 250 ezer forintba kerül egy sima szülés,császár 300...És persze külön adnom kéne még a dokinak is a szülés után.Ezek után döntöttem el,hogy a kerülethez tartozó kórházban fogok szülni,és én is inkább a szülésznőre helyezném a hangsúlyt,hiszen Ő végig mellettünk lesz:-)
2010. máj. 18. 21:32
 7/23 anonim ***** válasza:
100%
szia!én székesfehérváron szültem végig sztk-s orvoshoz jártam,nagyon rendes volt,ha esetleg "olyan" napja volt,és nem volt nagyon beszédes én rákérdeztem ha kíváncsi voltam valamire vagy nem tudtam és elmondta.nem lett volna pénzünk fogadott orvosra,de lehet ha lett volna se fogadok.én császárral szültem mert faros volt a kislányom és ki írom a nevét,remélem nem baj,dr. Kalamász Nikolettnél szültem és abszolút pozitív a véleményem,a varrat szedést is elintézte nekem,nem kellett órákig sorba állnom,és egyetlen egy szava és viselkedése nem utalt arra hogy pénzt szeretne kapni.pedig ha lett volna adtam volna neki hála pénzt,mert megérdemelte volna.tehát nem feltétlen kell rosszat gondolni róluk ha nincs pénz,bár tudom néha sajnos tényleg a pénz beszél.remélem te is olyan szerencsésen jársz mint én.drukkolok!
2010. máj. 18. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim ***** válasza:
100%
szia!Én egy 16 hetes kismama vagyok,és az elejétől kezdve sztk-ba járok,pont amiatt,hogy a magándoki nem rajtam keressen,és nem csinál semmi különöset.Nekem nagyon jó orvosom van,a soógórnőm is nála szülte a két gyerekét,és ő nyíltan rákérdezett,h mennyit kér egy szülésért,és a doki válasza annyi volt,h ő nem turkál senki pénztárcájába,mindenki maga tudja mennyi pénzt tudnak erre áldozni,és ha nem tudnak az se baj." munkatársam is pont ahhoz a dokihoz jár,és tőlük tudom,h nem muszáj ragaszkodni a kerületi sztk-hoz,lehet menni máshová is,csak meg kell beszélni az orvossal.
2010. máj. 18. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 A kérdező kommentje:
Nagyon megnyugtató válaszokat írtok lányok,kezd visszatérni a bizalmam,már teljesen el voltam keseredve,hogy csak pénzzel lehet bármit is elintézni normálisan.Köszönöm Nektek,és várom még a tapasztalatokat:-)
2010. máj. 18. 23:10
 10/23 anonim ***** válasza:
100%
Nekem nagy mázlim van az SZTK-s orvosommal. Egy vidéki nagyvárosban élek, a körzeti nőgyógyászom a város egyik neves, többgenerációs nőgyógyász családjának tagja. Szakmailag és emberileg is csak jót tudok róla mondani. A terhesgondozáson mindig pontosan fogadott, mindent elmagyarázott, mindig minden vizsgálatra időben küldött. A havi viziten a védőnő is jelen volt, nem kellett külön mászkálni hozzá. A szülésnél az ügyeletes dokival is óriási mákom volt, a fél baráti köröm hozzá jár magánrendelésre: fiatal, végtelenül empatikus, és jó szakember. Én egyébként még életemben nem fizettem orvosnak hálapénzt, sőt, magánrendelésen is csak egyszer voltam. Eddig semmiféle hátrányát nem éreztem soha, hogy "csak" tb alapon látnak el. Egyébként engem is felelőtlennek tartottak sokan amiatt, hogy nincs fogadott orvosom, de ha egyszer így is a város egyik legjobb dokijához járok, akkor nem őrültem meg még pluszban fizetni. Éppen elég járulékot betettem már 10 év alatt a kasszába. Viszont azzal is tisztában vagyok, hogy nem mindenki van ilyen szerencsés helyzetben, és - főleg, ha már vannak negatív tapasztalatai -, akkor "örömmel" fizet a magánorvosnak, csak biztonságban tudja magát. Igazából mindig csak utólag derül ki, hogy az ember jól döntött-e.
2010. máj. 18. 23:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!