Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » 30 felett mindenki megcsinálja...

30 felett mindenki megcsinálja a kombinált tesztet és a többit?

Figyelt kérdés
Mi van ha rossz az eredmény de nincs keret a drága tesztre?
2017. jún. 15. 13:48
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
44%
33 leszek, nem csinaltattam meg.
2017. jún. 15. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
31%

ugyna 30 évesen szültem, de szerintem 35 év alatt nem csináltatnám meg (most megcsináltam mindkét gyerekemnél de így utólag tök feleslegesen) hogy miért? kapsz eredménynek egy aránypárt...jó esetben a betegség kockázata a babánál 1:1000 valami ilyesmi vagy még nagyobb számot..nyilván nem mész további vizsgálatokra...de ha rossz eredményt kapsz pl 1:250..akkor van ez olyan rossz eredmény hogy emiatt elvetesd?? vagy tvábbi vizsgálatra menj?? dehogy...250ből egy baba lesz beteg...és akkor? mennyi az esélye?? nulla...nesze semmi fogd meg jól az egész, semmi értelme nincs...a sógornőmnek tarkóredő alapján mondták hogy tuti downos lesz a baba...a teszteket megcsinátlatta - életkorból adódóan persze kihozták nála a magas kockázatot...de nem ment tovább mert hitte hogy a babájának semmi baja hiába mondtak mást a dokik..mondanom se kell, semmi baja a babájának - most már 4 éves a kislány.


abban az esetben csináltatnám meg, ha lett volna down vagy edwards szindrómás a családban, vagy pl 40 fölött lennék, vagy dohányoztam volna terhesség alatt stb...egyéb esetben nem

2017. jún. 15. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
27%

Van keret akár Prena, vagy Nifty tesztre is, de nem csináltattam. 31 voltam, amikor született a kisfiam, 33 leszek én is, mint az első válaszoló és 16 hetes terhes. Az orvosom soha nem javasolta a vérteszteket.


Ha rossz az eredmény és nincs keret drága tesztre, akkor ott van az ingyenes amniocentézis, vagy chorionbiopszia, azok is biztos eredményt adnak, csak sajnos hasszúrással járnak, ami kellemetlen és van 0,5-1% körüli vetélési kockázat is. De ennyi. Nap, mint nap százasával csinálják ezeket is a TB-s ellátáson.

2017. jún. 15. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 A kérdező kommentje:
2,6 mm-es tarkóredőnél (orrcsont látható és minden mérete megfelelő a babának) megcsináltatnátok?
2017. jún. 15. 14:09
 5/17 anonim ***** válasza:
74%

Nem pontosan értem az apró betűs részt.

Tehát drága tesztre nincs pénzed, ezért inkább az olcsóbbat se csináltatod meg, mert ha nem derül ki, akkor nincs probléma?

Ekkora butaságot még nem hallottam...


Ha gond van, és nincs pénz drága tesztre (gondolom, a Prenára gondoltál), akkor ott van tök ingyen az amniocentézis. INDOKOLT ESTEBEN, nem mindenáron.


Egyébként abba belegondoltál, mennyibe kerül, ha nem csináltatod meg tesztet, nem derül ki, hogy beteg a baba és megszülöd? Nem tudsz mellette dolgozni, viszont orvoshoz meg fejlesztésekre kell vele rohangálni. Ráadásul mindenki egészséges babát szeretene, nem egész életében beteget, akivel mi lesz, ha titeket ér valami...

Ennél szerintem minden teszt olcsóbb...


Amúgy meg nekem kellett a megnyugvás, hogy minden rendben. Igaz, én 40 vagyok, és eleve a "drága tesztet" csináltattam, mert az sokkal megbízhatóbb.

2017. jún. 15. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
81%

"abban az esetben csináltatnám meg, ha lett volna down vagy edwards szindrómás a családban"


A Down-szindróma pont hogy nem örökölhető, viszont bárkinél kialakulhat. (Az Edwards és a Patau nagyon ritka, azoknak nem néztem annyira utána.)

2017. jún. 15. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
100%

"ha rossz eredményt kapsz pl 1:250..akkor van ez olyan rossz eredmény hogy emiatt elvetesd??"


Kombinált eredmény alapján nem lehet elvetetni. Sőt, kizárólag amniocentézis vagy chorionbiopszia alapján lehet.

---

Ettől függetlenül igen, 2,6-os tarkóredővel biztosan továbbmennék.

2017. jún. 15. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
53%

Én "csak" 28 vagyok, de elmentem kombinált tesztre és ha rossz eredményt kaptam volna, akkor mindenképp tovább megyek, az biztos. Ahogy már egy válaszoló is írta, a baba egészsége a legfontosabb és ha szülsz egy nem egészséges babát, akkor az "többe" fog kerülni, mint egy prena vagy nifty vagy bármilyen teszt.

Láttam itt már sok vitát ebben az ügyben, hogy hogy lehet, hogy valaki csak egészséges gyereket szeretne szülni, a beteget elvetetné. Pedig annyira egyszerű az egész, ha valaki bele gondol rendesen. Egy beteg gyerekkel az egész család élete megváltozik, senki se lesz boldog, sem a gyereknek nem lesz teljes élete és valószínűleg a szülőknek sem többé. Ismerek egy családot, ahol két beteg gyerek van, az egyik 30, a másik 20 éves. Bár szellemileg épek, fizikailag segítség nélkül semmire sem képesek. A szülők már előre félnek, hogy mi lesz a két lányukkal, ha ők nem lesznek, ki fogja őket ellátni. Az egész annyira szörnyű. Szóval le lehet pontozni, de ha bármilyen mód is van arra, hogy egészséges gyermekem szülessen, akkor én azért bármilyen tesztre elmegyek. Nyilván, ettől függetlenül lehet az életben bármilyen probléma, amit nem tudok megelőzni, de ami tőlem telik, azt megteszem.

2017. jún. 15. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
49%
Nem. Megkapom az arányszámot, ha nem jó, mehetek tovább szúrásra. A down-babát megtartanánk. Hogy bármi olyan, amit mondjuk egy Nifty tud (pl. Edward) mutatani, annak meg jóval kisebb az esélye, mint a vetélésnek. És kettő után ezt én már nem reszkíroztam meg.
2017. jún. 15. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
45%
Nyilván nem mindenki, de szerintem érdemes. Az amnio pedig ingyen van.
2017. jún. 15. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!