Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Keményedés ellen van valakinek...

Keményedés ellen van valakinek valami "praktikája"?

Figyelt kérdés

Szedek magnéziumot. 3*2 szem magnézium citrátot. (az úgy asszem a maximum)

Nem fáj ha keményedik de az orvosom kicsit aggódik nehogy előbb jöjjön a baba. (én is csak én nem kicsit)

Sajna ki van már nyílva a külső méhszájam (3100as), azt sem vettem észre amikor kinyílott, sőt azt hittem az tök normális ha a baba mozog a hasam keményebb utána. A doki szerint nem biztos, hogy ez így normális és a keményedésnek lehet köze a kinyíláshoz.


Elég gyakori, akár óránként 1-2 (vagy több) alkalommal is megkeményedik az ilyen frontokkal teli időjárásban.

Szóval, mivel nekem ez az első terhességem, nem tudom, hogy mi a normális és mi a nem normális ebben a helyzetben. Kb 3-4 hete fekszem. (nem mondom, hogy rosszabb lenne a helyzet, de sajnos jobb sem)


Valami légzés gyakorlat, meditáció vagy póz (pl hanyatt határozottan rosszabb, de főleg a fekvős-ülős pozok érdekelnének, mert nem tornázhatok) vagy bármi bevált valakinek?


Ajánlotta a dokim a nyugtatót, de én azt visszautasítottam. Inkább akkor már a kórház és infúziós magnézium.

CTG-n nem volt egy fájásom sem, csináltak tegnap biztos ami biztos...



Kösz előre is a válaszokat.

30hkm



2017. jún. 22. 14:09
 1/6 anonim ***** válasza:
A fő kérdés láttán a magnézium és a fekvés ugrott be, aztán olvastam, hogy mindkettő megvan. Próbálj a fekvésen belül is minél lazábban lenni, ha pl filmezel, sorozatozol, olvasol, az is pihentető romkom legyen inkább, mint valami feszültebb hangvételű. Ha bármi stressz-forrás van próbálj ne agyalni rajta (mi pl most költözünk, félidősen). Ha a meleget nem bírod, próbálj minél többet inni, ventilátor-közelben lenni. És ne görcsölj ezen, bízz magadban és a babádban, hogy bent tudod őt tartani, amíg kell. :) Kitartás!
2017. jún. 22. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

köszi, igen az "agyalás is romba dönt" :) venti meg a vízivás megvan, probálok minél szórakoztatóbb dolgokat csinálni vagy olyat amihez kell valamennyi agy.. pl kötés-horgolás. számolom a szemeket ( amúgy az kicsit tényleg használ)

vagy festek, gyöngyöt füzök. :)

vicces sorozatokon elvagyok bár sajna néha a nevetés se jó

2017. jún. 22. 15:15
 3/6 anonim ***** válasza:

Maga a 3100-as értékkel amúgy nincs is baj, másnak már sokkal hamarabb ennyi és mégse kell se pihenni se semmi aztán még túl is hordják.


Amúgy én azt nem értem, ha úgy gondolja, hogy fenyeget a koraszülés, akkor miért nem fektet be? Egy hétre befektet, az az OEP-nek kerül kb. 50 ezerbe, hogy megpróbálják megelőzni, aztán ha meg koraszülött lesz a baba az meg a súlyától és az állapotától függően kerül nekik 2 milliótól fölfelé. Aztán mégis annyit csinálnak sokan az orvosok a fenyegető koraszülésnél is, hogy hát szedjél magnéziuomot otthon oszt majd lesz valami, mikor meg teljesen beindul csak akkor próbálják benttartani.

2017. jún. 22. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

őszintén 3#.. nem tudom mit miért így úgy amúgy dönt el az orvosom. Valahogy gaynítom, hogy nem az OEP a fő szempont. (remélem)


De, ő elég tapasztalt és valószínűleg úgy látta jónak a számtalan vizsgálat és a jópár CTG alapján, hogy nem tesz ki annak a stressznek, hogy beutaljon a kórházba ahol azért valljuk be sokkal megterhelőbb lenni mint itthon.

Itt van a férjem aki segít ha éppen itthon van, van netem, tévém, könyveim, bocs, h nyers leszek de el tudok menni nyugodtan kakkantani, nem horkolnak a nyakamba, nincs 200 fok mert magamra irányíthatom a ventillátort anélkül, h a mellettem lévő kismama huzatot kapna. Egy szál bugyiba elvagyok 24/24et és bízom benne, hogy minden jól alakul és a 3100 nem a világ vége.


Nem véletlen megyek hetente CTG-re meg legrosszabb esetben is 10 naponta méhszájvizsgáalatra (mellesleg nem tb alapon és nem azért mert a dokim így akarja hanem mert engem így nyugtat meg)


Rettegek, de próbálom nem tenni és jól esik, hogy abban legalább megerősítesz, hogy a 3100 nem a vég.


Sokszor azt gondolom, az orvosom feladata hogy rámhozza a frászt, mert ha nem hozta volna én még mindig lehet nem tudnám, hogy hol vannak a határaim. (sajnos én nem vagyok az a seggen ülős fajta de most úgy beijesztettek, hogy az lettem)


A védőnő pl nem ijesztgetett, azt mondta hogy látott cifrábbat is, de ha feküdni kell akkor feküdni kell. Ebben az orvos szava dönt, azt kell betartani.

2017. jún. 22. 15:33
 5/6 anonim ***** válasza:

Tudom, hogy nem az OEP a fő szempont, csak mellékesen írtam, hogy nincs sok logika abban, hogy HA ő úgy gondolja (és nem csak ő, hanem ez általános jelenség), hogy tényleg fenyeget a koraszülés, akkor miért csak riogat, meg nyugtatózni akar, mikor ugye a spórolás nem lehet oka annak, hogy nem fektet be. Vagy akkor hogy van ez?


Nekem is tapasztalt meg amúgy normális is az orvosom, de vannak érdekes dolgai mindnek. Nekem pl. azt mondta a 20. héten, hogy a méhszájat éri a lepény, ha vérzek menjek be az ügyeletre, de a 24. hétig úgy is tök mindegy, szóval ne is aggódjak emiatt. Hát mondom kösz, akkor legyek most megnyugodva, mert ha valami lesz az elkövetkezendő egy hónapban, akkor úgy se tudnak mit csinálni. Legalább a te babádnak tök jó esélyei vannak már most.

2017. jún. 22. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Igen ezen a lepenyes nyavajan is átmentem. Szerencsére az feljebb ment. Abban tok igazad van h neha kiborit h egyik sapitozik masik mondja, h ez nem tragédia. Alapjaba veve nem kívánok senkinek ket honap fekvest de azért sztem se akkora tragédia csak lehet ezentúl nem nekem kell felcipelni a krumplit a pincéből stb. (najo ilyen amugy sem volt) de jottem mentem semmi bajom nem volt amig azt nem mondtak h ez van.. Fekves.

Hétfőn megint mennem kell be a kórházba, megint megneznek. (kivetelesen teljesen mas miatt neznek es meg az egesz história elott kertem erre idopontot, viszont ha mar neznek, nezzek meg ezt is..) Majd latom. Neha azt gondolom egy-egy rosszabb pillanatomban hogy lehet ott nagyobb biztonságban lennek de szerencsére 5-10percre van tőlem kórház ahol van PIC. Ha mondanám hogy nekem ott nagyobb a biztonsagerzetem biztos befektetnenek. (de ezt ne ugy értsd h en kertem h ne fektessen be.. en annyit kertem h ha kell csak akkor fektessen be)

2017. jún. 22. 20:06

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!