Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Ez a vérnyomás mennyire...

Ez a vérnyomás mennyire számít normálisnak?

Figyelt kérdés

Elég gyenge vagyok, nem szoktam napközben aludni, de úgy érzem magam, mint aki máris elalszik. Ezt a vérnyomást mértem.


[link]


2017. júl. 1. 17:37
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
59%
Alacsony. Doki tud róla?
2017. júl. 1. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
52%

Ez nagyon alacsony, ezzel irány a doki. Illetve igyál kávét vagy bármit ami felpörget, de mindenképp doki. Főleg, ha babát vársz. Se a magas se az alacsony vérnyomás nem jó. Csoda, hogy még nem estél össze :S Nem csoda, hogy zombinak érzed magad.


Majd írj mit mond az orvos.


Minden jót és vigyázz magatokra!

2017. júl. 1. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
26%

Terhesen normális. Nekem 80/50-nél sose volt több.

Az álomkór ettől teljesen függetlenül is jelentkezhet.

2017. júl. 1. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
67%
Ez a vérnyomás terhesen se normális. Az orvost mindenképp kérdezd meg. Igyál valami koffein tartalmú italt.
2017. júl. 1. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
60%
Mindig ennyi vagy csak egyszeri eset? Ha folyamatosan 100 alatt van, akkor az nem jó, alacsony. Ha egyszer-egyszer leesik se jó mondjuk, de nem gáz.
2017. júl. 1. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
67%

Alacsony. Nekem a systolé folyamatosan 70 és 80 közt volt, a diastolé pedig 50 körül. Mellé 110-130-as pulzus.


Dokik csak annyit mondtak, hogy kávézzak, ebből az lett, hogy mentő vitt el, mert a pulzusom felugrott 153-ra. Nem szeretném szidni a magyar egészségügyet, úgyhogy ezt a sztorit itt le is zárnám.


Évekig volt ilyen, aztán elkezdtem sportolni. Először hetente 1-szer jártam úszni, később heti 2-3-szor, most már 4-5 alkalommal. Azóta elkezdett beállni a vérnyomásom, most általában 95/60 körül van, 80-as pulzussal, ami sokkal jobb az eredeti állapotomnál.


Szerintem a sportnak köszönhetem, de nem tudom biztosra.

2017. júl. 1. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
49%
Nekem még alacsonyabb volt. Terhesen normális.
2017. júl. 1. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
67%

Nekem atlagosan 110-70\80 igaz, napi 1 szem dopegittel.

En megemlitenem a dokinmnak. Tuti alacsony ez.

2017. júl. 1. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
68%

[link]



Az egy dolog, hogy terhesség esetén (első trimben) Normális az alacsony vérnyomás... de nem ennyire... Nyilván jobb mint a magas, de ez már túlzás. Dokinak mindenképp aztán majd ő eldönti. És igen az sem mindegy, hogy egyszeri vagy rendszeres. Azt mondják, ha 6 óra különbséggel is ilyen akkor az már alacsony vérnyomásnak minősül. Itt is vannak bizonyos határok ami alatt sem a kismamára sem a babára nézve nem egészséges.

2017. júl. 1. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
30%
Nekem 78/45 volt. Végig ekörül mozgott. Senki nem mondta, hogy gond lenne. Teljesen normális.
2017. júl. 1. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!