Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » József vezetéknévhez ikerbabák...

József vezetéknévhez ikerbabáknál milyen fiú neveket választanátok?

Figyelt kérdés
A lánynevek megvannak, de a fiúk nagyon nem egyszerű téma. Ami szóba sem jöhet az a B betűsek, az Attila, Péter (péter szép csak mindenki az a családban.) Olivér tetszik az egyiknek, de kb semmi más. András nekem még szóba jönne, de páromnak nem. Ja és az új sorozatból szedett, görög és egyéb hangzású nevek sem jöhetnek szóba. Nem baj ha kicsit különlegesebb, csak ne legyen Achillesz, meg társai. Ja Dániel, Ádám ilyesmi sem.
2017. júl. 2. 17:49
 1/8 anonim ***** válasza:
38%
Rego, Zeteny, Csongor, Kolos, Lorinc.
2017. júl. 2. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
42%
Kálmán, Szilád, Szilveszter, Ottó, Márton, Marcell, Andor, Nándor
2017. júl. 2. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Máté

Milán

Balázs

Botond

Aladár

Andor

Bálint

Ábel

Áron

2017. júl. 2. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Mindenképp magyaros hangzásút, ahogyan azt te is írtad. Én elsősorban mássalhangzóval kezdődő keresztnevet keresnék, hogy kiejtéskor tisztán elkülönüljön a vezetéknévtől a keresztnév (van, amikor egybefolyik, és lesz egy potya értelmes szó belőle, nekem ez kifejezetten taszító, mint egyik ismerősöm azért adta a gyerekének az Ármin nevet, mert JónáS ÁRMin - így benne volt a nevében a SÁRM szó) Van esetleg olyan elképzelésed, hogy szeretnél régi magyar nevet, vagy bibliai eredetűt? Nekem nagyon tetszik a Csongor, Csanád, a Józsefhez pedig hangzásilag menne a Róbert is a hosszú ó miatt. Túl különlegeset viszont azért nem adnék, mert akkor azt hihetik, hogy a faramucibb név a vezetékneve, a József meg a keresztnév. Pl. Tas, Jakab.
2017. júl. 2. 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
A fentebbi Áron még elmegy, de az Arnold szerintem felejtős (JózseF-ARnold). A József Attilák a családban a névválasztással a költő előtt tisztelegtek?
2017. júl. 2. 23:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Nem tudom miért választották az Attila nevet, de nem hiszem, hogy a költő miatt. Sztem csak tetszett nekik az Attila név. Köszönöm a segítséget. Leültünk férjemmel átolvasni a neveket és végül meg is van a kettő, ami tetszik nekünk. Lehet még változik de most ez van. Nekem Olivér tetszik, Neki meg Ákos. Így ez a kettő név lesz. Elfelejtettem írni, hogy az egyik nagyon fontos szempont volt, hogy rövid és viszonylag könnyen kimondható legyen. :). Köszönöm még egyszer!!!!!
2017. júl. 3. 09:40
 7/8 A kérdező kommentje:
Ui.: amúgy sajnos így is úgy is sokszor hiszik azt, hogy a József az az első keresztnév. Aztán kérdezgetik, hogy és mi a vezetéknév? Ez van.
2017. júl. 3. 09:44
 8/8 anonim ***** válasza:
Van a dolognak pozitívuma is: a József-et legalább mindenki le tudja írni :)
2017. júl. 5. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!